Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam oto taki problem, gdyż mam na stary komputer wgrać win98, jednak mój monitor nie chce wyświetlać obrazu z tego komputera, więc czy istnieje możliwość podłączenia tego starego dysku do innego komputera i zainstalowanie systemu? dodam że mój komputer ma dysk z wejściem SATA a ten stary dysk ATA.

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie po takiej akcji pierwsze co ujrzysz to bluescreen. Krótko mówiąc nie da się. Chyba, że oba komputery mają taką samą konfigurację, a przynajmniej płytę główną, wtedy może (ale nie musi) zadziałać.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

Co wy gadacie? Instalujesz system a na końcu gdy już zakończy instalacje windy wkładasz go do kompa w którym ma być na stałe. Daj dysk to Ci zrobię na nim winde bez problemu i bez problemu Ci ruszy a

 

TY

Zwolas

 

Nie mów że się nie da bo wszystko się da 8)

Zwolas on chce włożyć dysk do innego kompa żeby formatować a nie żeby windowsa odczytywać więc ogarnij najpierw co pisze Kris a potem odpowiadaj

Edytowane przez Rozpruwacz
Link to post
Share on other sites

No nie wiem gdzieś Ty to przeczytał, sam powinieneś ogarnąć temat

 

... czy istnieje możliwość podłączenia tego starego dysku do innego komputera i zainstalowanie systemu? ...

Nie wiem gdzie tu jest napisane, żeby formatować dysk. Ten sposób, który podałeś też nie gwarantuje, że wszystko się uda. Zawsze można spróbować.

Link to post
Share on other sites

ten sposób co podałem to się uda na bank kurde przerabiałem to załóż się o 1mln zł jak nie wierzysz ? Zainstalowanie systemu chciał to czyli nowy system zakładam chyba że nakładkę chce to już co innego to nie zadziała ale format i nowa winda to zadziała :D

Edytowane przez Rozpruwacz
Link to post
Share on other sites

Tylko, że może być problem jak nie masz złącza ATA na płycie do której chcesz włożyć Dysk :/ ... coś mi się wierzyć nie chcę że komp nie odpala obrazu na monitorze LCD... monitor to zaledwie końcowy sprzęt ... równie dobrze można go zastapnić projektorem lub jakimś innym urządzeniem do wyświewtlania obrazu... jedyne co musi spełniać komputer to posiadać wyjście RGB...

 

Kilka pytań do Ciebie:

Jaka jest karta graficzna w tym sprzęcie ?

Czy u siebie masz złącze ATA ?

Czy próbowałeś na innym monitorze?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...