Skocz do zawartości

Probelm z Ferguson Ariva 120 Combo


Recommended Posts

Witam

 

Jestem abonentem C+ i mam rozdzielone na dwa telewizory. Rozdzielone jest splitterem BIG II, przy obu Tv są dekodery Ariva 120 Combo. Wersja softu to V2.17B3. Dekodery ze splitterem są podłączone kablowo (kabel telefoniczny).

 

Problem polega na tym iż obraz zacina się na jakieś 15-20 sekund co jakieś 5-10 minut. Zacinanie jest nieregularne. Bywają dni, że nie zatnie ani razu, czasami kilka razy na dzień a częściej ścina co 5 minut.

 

W jakiś 10% przypadków odetnie się samo a w reszcie przypadków pomaga dopiero przełączenie kanału.

 

Myślałem, że problem tkwi w kablu. Jeden dekoder podłączony długością kabla około 1m w pokoju a drugi strychem około 15m. Na strychu temperatura panuje taka jak na zewnątrz i myślałem, że czynnikiem to powodującym jest mróz ale na obu dekoderach jest ten problem.

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jeżeli dekodery są sprawne i wszystko jest prawidłowo podłączone to prawdopodobnie winę za te zamieszanie ponosi splitter. Wgraj nowe oprogramowanie lub poprawki i jeszcze raz zaprogramuj karty.

Tu masz stronę producenta gdzie możesz je pobrać: http://www.smartcardsplitter.com/oprogramowanie.html

a tutaj jak powinno wyglądać prawidłowe podłączenie: http://www.opisy.slj-elektronik.pl/big.html

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Witam,

zmagam się właśnie z podobnym problemem, wgrałem oprogramowanie z poprawkami ze strony producenta i zaprogramowałem karty, wszystko przy pomocy aplikacji 'serwis'. Po dokonaniu tych wszystkich czynności nastała ciemność i już żadnego kanału nie odbiera : ) Czy mogłem to jakoś spieprzyć? co mogę jeszcze zrobić?

Link to post
Share on other sites

Witam.
Czy wyskakuje Ci jakiś komunikat na wyświetlaczu?
Czy wgrywałeś nowy soft z pena czy przez port RS-232? Jeżeli z pena to spróbuj przez RS-232, po wgraniu wybierz ustawienia fabryczne i nie wgrywaj listy z poprzedniego softu bo Ci dekoder zwariuje ;) .
Jeżeli nie chcesz się z tym bawić lub boisz, że coś namieszasz a masz jeszcze gwarancję to dawaj do serwisu. Tam wgrają nowy soft i wszystko naprawią, oczywiście w ramach gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...