Skocz do zawartości

windows 7 64bit tajemniczy problem


Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów.

 

Mam system operacyjny taki jaki podałem w temacie, ale mozna rzec że od nowości komputera mam z nim niewielki aczkolwiek irytujący problem.

Do rzeczy:

Podczas pracy, niezależnie od obciążenia, uruchomionej aplikacji itd wywala czarny ekran, bez żadnych komunikatów, napisów itd. Poprostu ginie obraz (monitor nie przełącza się w tryb oszczędny, czuwania), komputer sie zawiesza. W tym momencie nic nie da się poczynić z komupterem, ratuje go tylko reset. Sprawdziłem dysk twardy pod względem bad sectorów i pamięć RAM. Wszystko z nimi w porządku. Wirusy też wykluczam, nowy Kaspersky, ComboFix, Avast i kilka innych programów nic nie znajduje.

Problem ten potrafi wystapić kilka razy w ciagu godziny, klika razy dziennie lub 1 na tydzień lub 2 tygodnie. Zupełnie tego nie rozumiem, nie widzę żadnych spójności z uruchamianymi programami, obciążeniem itd bo problem wystepuje w różnorakich okolicznościach.

Podam swój Setup sprzetowy:

Phenom II x6 1090T

GA 990XA-UD3

8GB DDR3 Kingston Hyper-x

Gigabyte HD6850OC

Chieftec 600W

 

Jeśli coś potzreba więcej to podam.

 

Spotkał się ktoś może z problemem który mnie męczy, może macie jakieś wskazówki itp?

Z góry dziękuje za odpowiedzi w tym temacie,

pozdrawiam serdecznie. :)

Edytowane przez dany_47
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłbym czy z wyłączonym Avastem dzieje się tak nadal (odepnij kabelek z sieci również).

Może coś po stronie sterowników od karty graficznej. Jak rozumiem temperatury podzespołów w normie ?

Link to post
Share on other sites

temperatury wszystkie są ok, ubolewam nad tym, że aby sprawdzić podawane przez was przyczyny potrzebuję czasu, czasem deda potrafi złapać raz na 3 tygodnie i w żadne sposób nie jest to sygnalizowane więc ciężko mi będzie to sprawdzić, 3 tyg odłączonym od sieci lub bez antyvira? nie da rady. Sprawdze narazie daemona...

 

Prosze kontynuować temat, w dalszym ciagu sugerować przyczyny tegoż oto problemu.

Dziękuję kolegom za zainteresowanie tematem.

Link to post
Share on other sites

Miałem tak samo jak kupiłem nowy dysk SSD i nie zaktualizowałem FW.

Jak tylko zostawiłem włączonego kompa na dłuższy czas to norton zaczynał skanowanie w bezczynności systemu,a potem już tylko ciemność i żadnej reakcji.

Link to post
Share on other sites

póki co z maszyną spokój...

zbaczając na chwilę z tematu.. Znacie może jakieś modele klawiatur PODSWIETLANYCH ale NIE w wersji SLIM?

Nieniawidze tych niskich, płaskich klawiszy, niewygodne są jak cholera dla mnie i absolutnie nie chce na takiej klawiaturze pracować...

Będę wdzięczny za podsunięcie podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Przyzwyczajaj się, walczę z identycznym objawem już drugi rok :/

Robi się czarny sporadycznie, czasem jak gram, czasem jak nic nie robię. Wszystkie podzespoły wymieniane łącznie z monitorem, systemy testowane 3 (Windows, Linux, BSD). Po prostu częściej gry zapisuj i tyle :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Odkopuję bo problem ostatnimi czasy się nasilił Panowie....

Potrafi odwalić mi ten cyrk w grze, w przeglądarce a nawet w stanie bezczynności.

 

Powoli zaczyna mnie to irytować na max...

 

Nie mam zielonego pojęcia jak to ugryźć ani jak sprawdzić co dokładnie to powoduje.

 

Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...