Skocz do zawartości

Jaka alternatywa dla Pentagrama Karakorum?


Recommended Posts

Cześć :o

 

Od dłuższego czasu przymierzałem się do wymiany punktów na chłodzenie dla CPU - Pentagrama Karakorum.

Ciągle czekałem na dostawę, bo przy dostępności pisało:

Towar niedostępny. Termin dostawy nieznany.

Aż tu nagle kilka dni temu patrzę, że teraz pisze:

Towar wycofany ze sprzedaży - wyczerpane ostatnie zapasy magazynowe.

Dzisiaj jak wchodziłem, to zauważyłem, że z chłodzeń Pentagrama została tylko Alpaya, w dodatku także z odpiskiem "wycofany ze sprzedaży".

Wysłałem już do KT e-mail'a, na razie bez odpowiedzi :D

I teraz nie wiem, czy śpieszyć się i kupić Karakorum na allegro za 100zł, czy brać inne chłodzenie :?: Bo nie wiem, czy to Pentagram zbankrutował, bo już prawie w żadnym sklepie nie ma ich chłodzeń, czy może niedługo pojawi się jego następca - Karakorum 2 :evil::(

Link to post
Share on other sites
Wg testów e-giełdy, to Karakorum przy 1000RMP = 57*C, a Shurkien przy 2200RPM = 66*C :(

Za podobną cenę jest też: http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... -1366.html

Podziękował, nie chcę "LED fan" :evil:

 

W sumie to tylko Freezer Xtreme pozostaje, ale nie za punkty (163zł) :D W końcu nie zamierzam wydać ich wszystkich :o

 

Wie ktoś może co się stało z Pentagramem :?:

Link to post
Share on other sites

od dziadostwa jakim jest pentagram wszystko jest lepsze

choby tanszy CM tx3

 

tak wiem co sie stalo w koncu je wycofali bo bylo do d.. jak za swoja cene

Dzięki za kolejną wspaniałą życiową radę :evil:

 

Normalnie chłopie jesteś coraz bardziej wkurzający i to nie tylko wg mnie :D

 

Podałbym ci wyniki z testów na e-giełdzie, ale pewnie zaraz byś wypalił, że od ich testów "wszystko jest lepsze"... :(

@lopez2

Po prostu brak mi słów :?:

Nie pisz już więcej, bo i tak nic nie wskórasz :o

Link to post
Share on other sites

twoje zachwalanie tego gnota tez jest wkurzajace - kto moze sie go pozbywa bo wszystkich wkurza

wyjec niemilosierny a kiedy sie go pozbawi duzego przeplywu staje sie nic niewartym zlomem

Dobra, jednak się nie mogę powstrzymać :?:

C2D @ 3250MHz, 1.50V:

Karakorum min. (1030RPM) - 79*C

Karakorum max. (2100RPM) - 76*C

Scythe Mugen (1200RPM) - 73*C

 

:(

Link to post
Share on other sites

mialem je przez cale dzesiec minut pod athlonem x2 3600 - bylo tak do d.. ze wrocilem do starego 64pro

wentyl jest tak gruby ze jego 1xxx obrotow moze robic przeplyw wiekszy niz normalnego porzadnego wiatraka - przy swoim 1xx jest nadal suszara gorsza niz stare wiatraki palita

 

http://pclab.pl/art33314-7.html

 

ciekawe ze skoro taki wielce dobry (jak Tobie sie wzdaje + do czasu, sam sie przekonasz

to niebylo go nigdy w porzadnym sklepie typu cooling czy yooki

Link to post
Share on other sites

Ja mam Karakorum i jakoś się go nie chcę pozbyć... To jest bardzo dobre chłodzenie - nie jest najtańsze, jednak jest dobre. Jeśli chcesz mieć totalną cisze to możesz nawet wyjąć wiatrak i mieć sam radiator, a i tak będzie chłodził. @lopez2, już nie w pierwszym wątku kogoś lub coś krytykujesz bez uzasadnionej argumentacji. Każdy może się mylić, ja też nie jestem osobą niemylącą się, a Ty nie jesteś osobą nieomylną.

Link to post
Share on other sites

mialem je przez cale dzesiec minut pod athlonem x2 3600 - bylo tak do d.. ze wrocilem do starego 64pro

wentyl jest tak gruby ze jego 1xxx obrotow moze robic przeplyw wiekszy niz normalnego porzadnego wiatraka - przy swoim 1xx jest nadal suszara gorsza niz stare wiatraki palita

 

http://pclab.pl/art33314-7.html

 

ciekawe ze skoro taki wielce dobry (jak Tobie sie wzdaje + do czasu, sam sie przekonasz

to niebylo go nigdy w porzadnym sklepie typu cooling czy yooki

Bez urazy, ale kumpel z forum (@tomcug) ma Karakorum na Phenomie II X4 940 (czyli takim samym jak ja :() i nie wyrzucił go po kilku tygodniach :D A i na głośność też nie narzeka :evil:

 

BTW, na Karakorum wyląduje Scythe SlipStream 1200 (regulacja kontrolerem), a tamten wentyl poleci na +5V i boczną ściankę :?:

Link to post
Share on other sites

Po prostu Karakorum nadrabia swoją wielkością :( Nie jest to jakoś specjalnie wymyślny cooler, po prostu postanowili zrobić dużego objętościowo i tyle. Mnie odrzucił od kupna właśnie ten wentylator i dołączony regulator. Sąsiad miał to chłodzenie gdy ja szukałem czegoś dla siebie i zdążyłem się z nim trochę zapoznać. Wydajnościowo jest ok, tyle że ten hałas nie jest za ciekawy. Sąsiadowi to wisi, bo ma Stackera z milionem wentylatorów i wszystko drze ryja wniebogłosy :?: Ja nie mogłem sobie na takie coś pozwolić, dlatego zrezygnowałem z Karakorum. Znów muszę powiedzieć, że lopez ma trochę racji w tym całym swoim szaleństwie :D

Link to post
Share on other sites

Ja już swoje postanowiłem, a kwestia kupna wentylatora nie wchodzi w koszty, bo Slipa kupiłem na tył :(

 

Tak więc idź głosić swoje 'prawdy' gdzie indziej @lopez :D

 

Nie jest to jakoś specjalnie wymyślny cooler, po prostu postanowili zrobić dużego objętościowo i tyle.

Rok temu jako jeden z nielicznych posiadał H.D.T., czyli rurki cieplne bezpośrednio stykające się z prockiem :?:
Link to post
Share on other sites

No i? Jakby to było takie mega wydajniejsze, to dawno wszyscy by to robili :?: Nie daj się nabierać na takie bzdety. Co Ci bo spłaszczonych heatpipach, które zobaczysz raz przed założeniem i może dadzą jeden stopień. A ciszą można się cieszyć cały czas :( No ale bierz Karakorum, jest duży -> jest dobry. Ja się cieszę, że się nie pośpieszyłem i go nie kupiłem :evil:

 

PS Tylko nie płacz jak dwa dni po tym jak kupisz, pojawi się Karak2 :D

Link to post
Share on other sites

Ja również miałem kupować Karaka i do niego Slip'a oraz zewnętrzny kontroler ale przemyślałem wszystko i postawiłem na wydajność oraz świetny montaż (dla mnie liczy się żeby cooler był dobrze dociśnięty i płyta była sztywna a nie wygoda, w końcu tego podzespołu się często nie wyjmuje) i jestem zadowolony. Także się ciesze, że dołożyłem do lepszego sprzętu. Tobie też proponuję tak zrobić :?:

Link to post
Share on other sites

PS Tylko nie płacz jak dwa dni po tym jak kupisz, pojawi się Karak2 :evil:

Tego się obawiam :o :o :)

 

Chociaż z drugiej strony cena będzie większa, a należy pamiętać, że:

Hejka może chcesz kupić Pentagram Karakorum mam używane przez jakieś 2 tyg. potem wymieniłem na Scythe Ninja 2, za mała kasę oddam jak coś to pisz pozdrawiam.

Więc chyba nie będę żałował :P

 

A ciszą można się cieszyć cały czas

Już pisałem, że wyląduje na nim SlipStream :!:

 

może dadzą jeden stopień

A co wy, prorocy :( Widziałeś testy Karakorum bez H.D.T. i z nim, że takie teorie głosisz :D

 

Ja również miałem kupować Karaka i do niego Slip'a oraz zewnętrzny kontroler ale przemyślałem wszystko i postawiłem na wydajność oraz świetny montaż (dla mnie liczy się żeby cooler był dobrze dociśnięty i płyta była sztywna a nie wygoda, w końcu tego podzespołu się często nie wyjmuje) i jestem zadowolony. Także się ciesze, że dołożyłem do lepszego sprzętu. Tobie też proponuję tak zrobić :)

Ja użyję tego kontrolera obrotów od Karakorum (tylko mu głośniczek wy :?: ole), a Slipa już mam za punkty. A Karakorum jest znany z tego, że na AM2/AM2+/AM3 ma sakramencki docisk, nie to co koszyczek/adapter dla LGA775 :P

 

swojego wentyla to zostaw na tej sciance gdzie jest

Wybacz, ale mam już dosyć terkotającego wentyla od CM :)
Link to post
Share on other sites

A co wy, prorocy :?: Widziałeś testy Karakorum bez H.D.T. i z nim, że takie teorie głosisz :(

Na logikę :D Jeżeli normalnie masz heatpipy zalane w aluminium, to są one w odległości max 2mm od procka. Jak myślisz, jak źle musiałoby aluminium przewodzić ciepło, żeby przez te 2 milimetry stracić jakieś 5 stopni? Albo jak źle musiałoby to aluminium stykać do tych rurek? Rożnica jednego stopnia, góra dwóch :evil:

 

Dobra, kupuj tego używanego i nie marudź :o I koniec OT.

Link to post
Share on other sites

Dobra, kupuj tego używanego i nie marudź :o I koniec OT.

No właśnie tak zrobię :evil:

 

Tak więc dobiłem targu, i w poniedziałek zostanie wysłany Karakorum za 50zł :o

 

Temat do zamknięcia :?::(:D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...