Skocz do zawartości

Jakie urządzenie wielofunkcyjne do 200-250zł?


Recommended Posts

Witam

Potrzebuje jakiegoś urządzenia wielofunkcyjnego do 200-250zł i chciałem się dowiedzieć co możecie mi polecić?

Nie mam jakiś wielkich wymagań, ale fajnie byłoby gdyby zamienniki do drukarki były w jakiejś przystępnej cenie i starczały na jakiś czas, a nie zaraz się kończyły abym musiał je co chwile wymieniać i nie chce aby to była drukarka firmy HP lub Lexmark.

W ciągu miesiąca będę drukował około 40-80 stron. Zastanawiam się tylko nad tym czy będzie mi potrzebna drukarka kolorowa czy wystarczy tylko czarno biała, w kolorze będę drukował miesięcznie nie więcej niż 5-10 stron.

Gdyby ktoś znalazł urządzenie wielofunkcyjne droższe o 100zł niż te 200-250zł, a jest warte tych pieniędzy i spełni moje wymagania to mogę się zastanowić nad jego kupnem, ale 350zł nie może przekroczyć bo niestety nie będę miał na tyle pieniędzy :(

Link to post
Share on other sites

Ostatnio trochę się zastanawiałem nad tym jaką drukarką wybrać i stwierdziłem, że wolę już więcej dać za samą drukarkę niż później tracić dużo pieniędzy na tusze.

Drukarki nad kupnem, których się zastanawiałem to:

Brother DCP-J125

Brother DCP-J315W

Epson Stylus SX420W

Epson Stylus SX425W

Co możecie powiedzieć mi na temat tych drukarek? Do której z nich będą tańsze zamienniki?

Czy Brother DCP-J315W będzie tańszą drukarką w eksploatacji od Brother DCP-J125?

Czy różni się Epson Stylus SX420W od SX425W?

Do Brothera dużo osób poleca zamienniki firmy Dulin i są one po 5zł, czy do Epson'ów również można dostać w takiej cenie zamienniki?

Na jakiejś stronie czytałem, że Epsony mają problem z zamiennikami czy to prawda?

Jeżeli znajdziecie jakąś drukarkę, która będzie lepsza i nie droższa od tych, które podałem to piszcie :)

Jaką drukarkę wybralibyście na swoim miejscu?

 

PS. Wybaczcie, że zadaje aż tyle pytań, ale nie chcę żałować zakupu.

Link to post
Share on other sites

Brotherki to wszystko jedno kopyto, od najtańszej różnią się tylko wyposażeniem, epson to generalnie jedno razówka, tania, dobra, ekonomiczna a jak się zepsuje to w kosz.

 

W kasie jaką masz weź tego lepszego epsona, jeżeli możesz dorzucić trochę to bierz Brothera, tylko nie kupuj najtańszych zamienników bo tam jest czujnik optyczny i na słabych tuszach będziesz sie musiał ratować taśmą izolacyjną. Duzo znajomych ma brothery nikt nie narzeka, DCP-315W od tego tańszego różni się wyświetlaczem i modułem wi-fi (ale musi być podłączony przez AP) i niczym więcej.

Edytowane przez browarpll
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Szkoda, że tak mało osób wypowiedziało się w tym temacie bo musiałem szukać na innych forach informacji, ale ostatecznie zakupiłem Brothera DCP-J315W, drukarka przyszła do mnie w czwartek, zamówiłem ją na allegro, kosztowała mnie 371zł + przesyłka 20zł.

Na innych forach dużo osób pisało, że jakość druku jest dość słaba, ale ja nie narzekam, wydrukowałem 160 stron i z jakości jestem zadowolony. Fakt nie drukowałem zdjęć więc nie mogę powiedzieć czy zdjęcia drukuje w dobrej jakości, ale tekst w kolorze jak i w czerni jest w dobrej jakości.

Do zakupu skłonił mnie fakt, że ta drukarka jest tania w eksploatacji i ma auto-czyszczenie głowicy, czego w drukarkach innych firm nie ma, więc w przypadku zaschnięcia głowicy drukarka nie znajdzie się od razu w koszu.

Temat do zamknięcia

Link to post
Share on other sites

Gdyby się tak stało, że zaschłaby mi głowica i zabrakłoby tuszu, to jakbym włożył nowy tusz i uruchomił kilka razy czyszczenie głowicy to też nic nie pomoże? Może są jakieś płyny lub rozpuszczalniki, którymi można przeczyścić głowice i można włożyć je do drukarki tak samo jak zwykły tusz?

Link to post
Share on other sites

nie głowica brothera ma taką konstrukcję że nawet wymontowanie jej i próba przepchania ultradźwiękami nie pomaga, dlatego trzeba pilnować poziomu atramentu i od czasu do czasu coś wydrukować.

 

tak nawiasem dodam że znajduje się tam optyczny czujnik poziomu atramentu, czasem przy tanich zamiennikach jest on za jasny żeby poprawnie odczytało poziom i pokazuje ze kartridż jest pusty, pomaga ciemna taśma izolacyjna :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przyłączam się do tematu, również poszukuje teraz takiego urządzenia w cenie 250-300 zl, ale zakup będzie dla siostrzenicy, tylko orginalne tusze bez zamiennikow przez okres gwarancji, jak najniższy koszt eksploatacji, bez zbędnych bajerów w stylu wifi, pracy w sieci czy nawet czytnika i ekranu. Polecicie cosik rozsądnego? Zastanawiałem się nad tym Brotherem DCP-j125 ale orginalne tusze to koszt okolo 60 zł czarny, każdy z kolorowych po +-35. Pomóżcie prosz :)

Link to post
Share on other sites

bierz brothera kupisz lepszy zamiennik za ok.15 zł sztuka i nie ma problemu z tymi drukarkami ani z gwarancją, bo musisz ją odesłać BEZ TUSZY, koniecznie bo jak zasyfią drukarkę to nie uznają gwarancji, nawet jeśli są oryginalne, a najtańszy model od najdroższego różni się bajerami, mechanizm we wszystkich jest taki sam, i baaaardzo rzadko się psują.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...