Skocz do zawartości

Części do komputera za 2500zł/2600zł max


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy, ale z pewnością się dogadamy :). Otóż to chcę przejść na SB. Z starego kompa jedynie mi pozostaje chłodzenie, zasilacz, obudowa, dysk.

 

Chłodzenie - Zalman CNPS10X Performa

Obudowa - SilentiumPC Brutus-410

Zasilacz - XFX Core 550W

Dysk - Hitachi 320GB SATAII

 

Z góry już zapowiadam, że będę robił OC procesora. Również nakładam nacisk na podzespoły ze względu na BF3. Nie gram na dużej rozdzielczości. Jest to rozdzielczość 1440x900, jaką preferuję i nie zamierzam jej zmieniać. Do każdej z waszych propozycji proszę dodawać pastę termoprzewodzącą Arctic Cooling MX-2. Miło byłoby, gdybyście podawali linki z sklepów takich jak : www.techplanet.pl oraz www.morele.net .

Zastanawiałem się nad takimi częściami:

 

http://techplanet.pl...s=56713&s=24112

 

Oczywiście jestem otwarty na każde propozycje, jakie mi zaoferujecie :).

 

EDIT;

 

Nikt nie chce pomóc? Spodziewałem się co innego...

Edytowane przez Paranormal
Link to post
Share on other sites

Procesor:

AMD Phenom II X6 1045T /2.8GHz, 95W, BOX, AM3/

539 zł

 

Płyta główna:

AsRock 970 Extreme3 /AMD 970GX, AM3+/

359 zł

 

Pamięć RAM:

Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance blue

189 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD6950 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP 1099 zł

 

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

 

Ten zestaw stworzylem na esc.pl. JEst tak samo dobry jak ten twoj lecz:

-Przysszlosciowa podstawka bo AMD czesto ich nie zmienia.

-Karta jest Sapphire to nic nie zmienia w stosunku do ASUS'a.

-Zamiast 4GB masz 8

Niestety paste musisz sobie wpisac sam bo na esc.pl nie ma jej w tworzeniu zestawu. Wartosc 2276zł

 

Edytowane przez blacnik
Link to post
Share on other sites

Ja bym tam wymienił grafikę na 560ti (lepiej działa w niższych rozdzielczościach i lepiej się podkręca) napęd zmieniłbym na asusa i dołożył więcej ramu puki ddr3 jest tanie.

Edytowane przez ocfan
Link to post
Share on other sites
Witam, proponuje:Wartość produktów: 2587 zł
Link to post
Share on other sites

No i gra gitara.

 

Witam, proponuje:

Wartość produktów: 2587 zł
Link to post
Share on other sites

@ocfan

 

Z napędu korzystam sporadycznie lub bardziej wcale, ale bardziej go potrzebuje inna osoba w mojej rodzinie.

 

@mutissj

 

Bardziej byłbym skłonny ku płycie głównej bez zintegrowanej karty graficznej :). Inaczej mówiąc, jest mi po prostu zbędna. Po prostu potrzebuję dobrej zwykłej nagrywarki, bez jakiegoś lightscribe...

Edytowane przez Paranormal
Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl...#38;amp;s=56713

 

Tak to wszystko wygląda w techplanet.pl . Chyba różnicy nie będzie pomiędzy HyperX'ami a zwykłymi goodram'ami?

Recz jasna 2x4GB Goodram i 2x pasta termoprzewodząca, bo będę musiał jeszcze nałożyć pastę na stary komputer, który idzie na sprzedaż.

 

@lukas1910

 

Będę grał tylko i wyłącznie na rozdzielczości 1440x900. Ale kilka razy w roku zdarza mi się podłączyć komputer do 37'TV. To tylko tak na marginesie. Tak, zgadza się, ten zestaw ma być zdecydowanie dłużej. Mój obecny komputer już ma prawie 5 lat.

 

EDIT;

 

UPS... :E W tym linku, co wam podałem, złą płytę wstawiłem :E...

Edytowane przez Paranormal
Link to post
Share on other sites

Co jak co ja bym jednak zmienił tą nagrywarkę (samsungi są kiepskie) i dał więcej ramu bo jest tani. Tą płytę wziołeś gorszą bo chodziło o extreme 3 gen 3 ta co dodałeś jest gorsza.

Edytowane przez ocfan
Link to post
Share on other sites

@UP dobrze gada

 

-sekcja zasilania cpu tej płyty głównej to jakaś totalna porażka marketingowa, miał to być odpowiednik AsRocka P67 Pro3 a okazał się słabszą opcją w OC z wyższymi temperaturami...

 

-następnie z napędami samsung miałem zawsze same problemy, najczęściej z odczytem ~ generalnie 3x szajsungi w życiu miałem, pierwsza nagrywarka CD przestała klapkę wysuwać,

druga nagrywarka CD/DVD obraziła się na płyty DVD nie chciała je w ogóle czytać, a w

trzeciej laser od nagrywania płyt padł,

 

byłem także światkiem awarii samunga u kolegi, jest to naprawdę szajs, dla święto spokoju przeszedłem na LG, naprawdę jest to dobry sprzęt na długie lata :P

Link to post
Share on other sites

Tak to wygląda : http://www.morele.net/inventory/info/7oFl8M/ . Wynosi to 2647,63zł + 30zł przesyłka pobraniowa = 2677,63zł Troszkę ponad budżet, ale myślę, że coś da się jeszcze temu zaradzić. Jednak mnie ta karta strasznie korci, mam pewne wątpliwości do niej. Jakieś inne jeszcze propozycje?

Edytowane przez Paranormal
Link to post
Share on other sites

To nie lepiej już wrócić do początkowego zestawienia? Pozmieniałem trochę.

 

ASUS HD6950 DCU II

ASRock Z68 EXTREME3 GEN3

2xArctic Cooling MX-2

Intel Core i5 2500K

Patriot 2x4GB DDR3 1333Mhz G2 Series

DVD LG GH24LS70

Razem = 2765zł

 

Czy może jednak wziąć ASRock'a P67 PRO3 B3? Dylemat mam :/ Nie mam zamiaru robić CF/SLI.

 

EDIT;

 

Patrzę na forum, zobaczyłem kogoś podpis i zauważyłem, że można mieć darmową przesyłkę z morele.net . Czy to jest możliwe?

 

Poprawiłem zestaw troszkę. Proszę o waszą opinię :) Nie zamierzam robić CF/SLI. Jedna karta graficzna w zupełności mi starczy. Posłużyłem się również radą @ocfan i wsadziłem tutaj napęd asusa. Tańszy niż ten LG.

 

http://www.morele.net/inventory/info/rgNUeu/

 

Czy może lepiej wstrzymać się z kupnem do kwietnia/maja?

Edytowane przez Paranormal
Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz teraz to bierz 560TI w wersji 1GB. Dobrze się kręci, nie grzeje się za bardzo. Ani radeon 6950 ani geforce 560ti nie są po prostu w stanie wykorzystać więcej niż 1GB pamięci chyba, że przy obsłudze wielu monitorów. Rożnica wydajności między 1GB a 2GB to 1-2%... Jeśli chcesz się wstrzymać to poczekaj na nowe radeony 7850 lub 7870. Ja kupiłem PC z mojej sygnatury teraz i nie żałuje w końcu ile można czekać. Z niereferencyjnych 560TI polecam ci to: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n560gtx-ti-twin-frozr-ii-oc-376240/

Edytowane przez Paulo12
Link to post
Share on other sites

Mam BF3, tyle że moja karta graficzna to geforce 560 bez TI. BF3 w singlu śmiga mi płynnie w full hd. Opcje grafiki mam ustawione w połowie na ultra, a w połowie na high. Mój podkręcony GTX 560 ma trochę wyższą wydajność niż 560ti taktowany referencyjnie. Gra chodzi płynnie, ale w 35 klatkach około. Multi przy mojej karcie to tylko na high. Jak chcesz grac na ustawieniach ultra to możesz pomyśleć o tym: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n560gtx-ti-448-twinfrozr-iii-pe-oc-447981/ EDIT: zapomniałem, że chcesz grać w rozdziałce 1440x900. 560TI 1GB podany przeze mnie wystarczy.

Edytowane przez Paulo12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...