Skocz do zawartości

Problem z zawiasami kompa.


Recommended Posts

Witam. Szukałem pomocy na innych forach, lecz brak efektu. Więc:

Komp ogólnie chodzi czysto, pięknie ładnie, do czasu aż nie załączę czegoś co wymaga trochę więcej zaangażowania.

 

Podczas grania w gry bardziej wymagające, komputer się zawiesza, na całym ekranie pojawiają się pionowe paski : pomarańczowe,czarne, żółte na przemian (mogę dołączyć zdjęcie z komórki, lecz nie wiem czy to coś zmieni-paski to paski http://forum.dobreprogramy.pl/images/smilies/icon_oczko.GIF )

 

Np.:

Gram w CoD:BO 1920x1280 na full detalach i z reguły jest ok, gra trochę przycina po wejsciu na serwa, 3-5 sek i jest już ok. (sporadycznie zawias)

Gram w BF:BC2 gra działa ok na rozdzielczości 1280x1024, full detale (czasem zawias), 1920x1280 full detale (zawias prawie zawsze 3-5, czasem do 10 min przy mniejszych detalach)

Po wypięciu 2 kosci ramu BF:BC2 działa dłużej, do godziny nawet lecz też się zawiesza) a COD:BO brak zawiasów-innych gier teraz nie posiadam więc nie mogę podać jak z innymi

Wiedzmin 2 nieważne detale, gra się zawiesza

TES5: Skyrim detale med/high i rozdzielczosc 1024x768 (sporadyczna zwiecha) 1920x1280 full (zwiecha 5-10 min)

 

Natomiast inne gry takie jak Vindictus (full rozdz i detale) Combat Arms, Far Cry - działają bez zarzutu oraz nigdy nie zdazyło to się przy "spoczynku" lub oglądaniu filmów.

 

Pytanie moje jest takie, czego to może być wina słabego zasilacza, czy wina leży gdzieś indziej. (podejrzewam to po krótkim czasie działania przed zawiasem- zasilacz operuje na mocy chwilowej)

Tylko, czy powinien się komputer wtedy zawiesić czy zresetować.

Jeśli to nie wina zasilacza to proszę o pomoc w zlokalizowaniu problemu.

 

Mój sprzęt:

ZASILACZ: GIGABYTE SUPERB 550P

AMD PHENOM x4 965 125W

MSI 770-C45 AM3

DDR3 2048MB PC 1600 x4

HDD SEAGATE 1TB

HD4890 1GB DDR5 (Connect3D)

standard dvd nagrywarka

Windows 7

 

Przyznam że dałem się zwieść nazwie zasilacza, gdyż jego moc chwilowa to 550W a normalnie 450W.

Doszedłem do tego po pierwszych problemach z zwiechami, nie znajdując nigdzie gotowej odpowiedzi zaprzestałem poszukiwaniom. (tym bardziej ze powinien się komp resetować a nie zawieszać)

 

Wymiana zasilacza na np. ten : http://www.ceneo.pl/;01511379165-10.htm lub http://www.ceneo.pl/13006597s

załatwi ten problem, czy od razu szarpnąć się za kieszeń po korsarza 650W: http://www.ceneo.pl/11043671q

Dwa zasilacze Corsair nie są przypadkowe, są jednymi z zalecanych na oficjalnej stronie AMD do k.graf. XFX natomiast cieszy się dużą sławą.

 

Zapomniałem dodać, że problem występował ze starymi sterownikami AMD jak i najnowszymi.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź temperatury karty i proca w stresie, spróbuj pożyczyć od kogoś pamięci i zobacz czy na innych będzie podobnie. Jest tu pełno osób które doskonale się znają na zasiłkach więc pewnie ktoś Ci odpowie. Jeśli ten zasilacz jest dobry (jakość) to te 450W spokojnie wystarczy. Z drugiej strony jak możesz od kogoś pożyczyć zasilacz i na szybko podpiąć swojego kompa to też Ci to da odpowiedź. Spróbuj to sprawdzić zanim wywalisz kasę na zasiłkę.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź temperatury karty i proca w stresie, spróbuj pożyczyć od kogoś pamięci i zobacz czy na innych będzie podobnie. Jest tu pełno osób które doskonale się znają na zasiłkach więc pewnie ktoś Ci odpowie. Jeśli ten zasilacz jest dobry (jakość) to te 450W spokojnie wystarczy. Z drugiej strony jak możesz od kogoś pożyczyć zasilacz i na szybko podpiąć swojego kompa to też Ci to da odpowiedź. Spróbuj to sprawdzić zanim wywalisz kasę na zasiłkę.

No postaram się pożyczyć zasilacz, bo temperatury w stresie przy 80% procka (obnizone taktowanie) to 65 proc 75 graf, komp sie zawiesza przy takich temp, oraz gdy dam na 100% to temperatury siegaja 75/85 (przy tych wartościach się zatrzymują, a komp się zawiesza pare chwil poźniej

 

Po seri prób, doszedłem do wniosku że to wina nie zasilacza, nie procesora, nie temperatur lecz wida Directx10.

Przy DX9 kazda gra działa, testy przy dx9, sięgały 100% procka i grafy a komp nadal działał do temperatur krytycznych (90 grafa 85procek bo taki dalem prog), a przy dx10 po 3 sek sie wyłączał monitor i brak reakcji, a komp wchodził w idle, (wentylatory zwalnialy)

 

Problem nie jest rozwiązany ale wiem jak sobie z nim radzić ( różnicy w grafie nie widze specjalnej ;x )

Coś będzie nie tak z karta, tym bardziej że wykrywa 756mb zamiast 1gb.

 

Dziękuję tym którzy próbowali pomóc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...