Skocz do zawartości

Po odpieciu ramu podnosi mi sie pamiec grafiki


Recommended Posts

Witam.

Mam taki problem, lub zagadke (nie wiem jak to określić)

Miałem podpięte 4 kosci ramu po 2GB (8GB)

Mam problemy z zawieszajacym się kompem i zasugerowano mi ze to może być wina ramu, stad wypiąłem 2 kosci z 4. Komputer o dziwo zaczął jakby troche szybciej chodzić, a w dxdiag wyskoczyło mi 2.8 GB pamięci karty graficznj (a mam 1GB, lecz wykrywa 756)

 

Mój sprzęt:

ZASILACZ: GIGABYTE SUPERB 550P

AMD PHENOM x4 965 125W

MSI 770-C45 AM3

DDR3 2048MB PC 1600 x4

HDD SEAGATE 1TB

HD4890 1GB DDR5 (Connect3D)

standard dvd nagrywarka

Windows 7

 

Zapomniałem dodać o do mi chodzi :)

 

Gdy ram jest podpiety co 2 złącze to jeden z nich może działać jako karta grafiki?

Oraz czy podpięcie 3 ramów będzie jakoś negatywnie wpływać na stabilność/szybkość?

Edytowane przez xp4bl0
Link to post
Share on other sites

Wszystkie pamięci masz tego samego typu? czy kupione razem? jak tak do wszystkie oddaj na gwarancje z dokładnym opisem, z tego co wynika jedna lub obydwie kości które wyjmujesz są uszkodzone albo są to pamięci z innym taktowaniem.

Wszystkie są takie same, kupione razem, niestety 2 lata i miesiąc temu.

Muszę spróbować podpiąć te 2 wypięte a pozostałe 2 wyciągnąć i zobaczyć co będzie się działo.

Aktualnie podpiąłem wszystkie 4 i spawdzam OCCT procesor ram i grafe, potem wypne i powtorze testy

Link to post
Share on other sites

no ale na ramy zwykle jest 3 albo więcej lat gwarancji chyba po za tym OCCT i Mem testem się nie sugeruj bo czasem uwalone pamięci chodzą 3 dni na teście i nic nie pokazuje.

tak czy siak to nie wina ramu, zmienilem że gra ma się uruchamiać w dx9 a nie dx10 i wszystko działa,

widocznie problem z karta graficzna ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...