Skocz do zawartości

Recommended Posts

Generalnie każdy poleca F3. To dobre i ciche dyski. A ze swoją przystępną niegdyś ceną stały się bardzo popularne i strasznie dużo osób je posiada. A jak ma je dużo osób to zawsze znajdzie się ktoś u kogo taki sprzęt zawiódł. Statystyka. Ja mam jednego u siebie i przez długi czas wkładałem takie do różnych składanych zestawów. Tylko jedną sztukę trafiłem uwaloną od nowości.

Link to post
Share on other sites

haha ale fart udało mi się kupić przed chwilą WD 500GB WD5000AAKX w denikomp.pl za 162,10 zł

mialem szczęście bo mają sklep u mnie w Zabrzu, oczywiście od razu przy mnie zmienili cenę na 399 zł, szkoda bo miałem już zakładać temat na forum że jest okazja i żeby jaknajszybciej zamawiać, bo wiadomo jak sytuacja wygląda z dyskami obecnie.

sami nie wiedzieli jak to się stało że taka niska cena, no ale skoro zamowiłem przez stronkę i przyszedłem odebrać osobiście to musieli wydać towar:)

Link to post
Share on other sites

czy warto kupić tego wd

http://www.morele.net/western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-353686/

 

czy lepiej dopłacić do f3?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_30&products_id=20853

 

zauwazalna róznica miedzy nimi jakas jest?

 

EDIT!

dobra oferta? brać? płaca się?

http://allegro.pl/nowe-dyski-wd-caviar-500gb-blue-nowe-warto-i2091743889.html

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Aż takiej różnicy nie jest warty. Jeśli WD bardzo odstaje cenowo od innych to weź go.

za 350 pln +- dodadtkowo przesyłka 20 dychy można miec f3, ten z aukcji wd za 270 pln nówka z wysyłką. prawie banka jest miedzy nimi, duzo. w dzisiejszych czasach okropne ceny są.

a ty jak byś zrobił na moim miejscu matej?

 

w grach odczuję jakąś różnice na f3?

Link to post
Share on other sites

zasadnicza różnica na korzyść F3 to access time, istotny gdy masz na dysku OS i/lub potrzebny ci odczyt wielu małych plików, w niektórych grach może coś tam pomoże plus F3 ma nieco lepsze transfery ale to już afaik marginalna różnica

odczyt/zapis się przydaje przy operacjach na dużych plikach

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

zasadnicza różnica na korzyść F3 to access time, istotny gdy masz na dysku OS i/lub potrzebny ci odczyt wielu małych plików, w niektórych grach może coś tam pomoże plus F3 ma nieco lepsze transfery ale to już afaik marginalna różnica odczyt/zapis się przydaje przy operacjach na dużych plikach

czyli jako zwykły użytkownik nie odczuje znaczącej różnicy heh :)

obecnie w moim starym kompie (nowy już na w części skompletowany) pracuje maxtor 60 gb. wiek mu służy, nigdy nie marudził :D

 

biorę tego wdka

 

a nowym kompem pochwale się zdjęciami wkrótce

 

EDIT !

 

jaka jest różnica między sata II a sata 600?

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...