Skocz do zawartości

msi p55 gd-80 flash biosu bez użycia klawiatury Nagroda!


Recommended Posts

Witam

Mam pewnie problem i poszukuje pomocy, mianowicie po flashowaniu biosu w mojej plycie MSI p55 gd80 przez M-flash (opcja w biosie) przestaly dzialac porty ps2 / usb.

Jedyne co moge zrobic to uruchomic komputer z bootowalnego dysku CD MS-DOS (chodz odkrylem ze win7 z dysku ssd tez sie uruchamia ) niestety ani klawiatura ani mysz nie dziala.

Mam plan i szukam waszej pomocy chce stworzyc dysk startowy DOS ze skryptem w autoexec.bat ktory

przeprowadzi updata biosu automatycznie (nie wymagajac potwierdzen z klawiatury) uzywajac AFUD4310.exe i odpowiednich przelacznikow.

Dla osoby ktora bedzie wstanie stworzyc dla mnie taki obraz iso albo chodz dzialajacy skrypt autoexec.bat

ktory umozliwi mi flesha wyznaczam nagrode 10 euro przesylane pzez paypal.

Pozdrawiam Grzesiek

Link to post
Share on other sites

Podaj nazwę pliku z biosem

 

edit: na końcu pliku autoexec.bat wklej to

AFUD4310.exe A7581IMS.1C0

o ile A7581IMS.1C0 to nazwa Twojego biosa. Oczywiście plik .exe jak i sam bios nie mogą znajdować się w żadnym katalogu.

 

Autoexec.bat będzie prawdopodobnie ukryty. Jak nie będziesz mógł go otworzyć do edycji zmień jego rozszerzenie na .txt. Później z powrotem na .bat. Daj znać czy pomogło.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

Podaj nazwę pliku z biosem edit: na końcu pliku autoexec.bat wklej to AFUD4310.exe A7581IMS.1C0 o ile A7581IMS.1C0 to nazwa Twojego biosa. Oczywiście plik .exe jak i sam bios nie mogą znajdować się w żadnym katalogu. Autoexec.bat będzie prawdopodobnie ukryty. Jak nie będziesz mógł go otworzyć do edycji zmień jego rozszerzenie na .txt. Później z powrotem na .bat. Daj znać czy pomogło.

Wlasnie oto mi chodzi :) tak robie ale nie moge znalesc zadnej dyskietki startowej (obrazu iso do nagrania na cd) ktora wyswietli mi AFUD4310.exe A7581IMS.1C0 w rootcie "A:" mam dostep do tych plikow z cd-romu , problem w tym ze na tej uwalonej plycie zainstalowac cdrom pod dos'em przez MSCDEX.EXE nie dziala :( i zostajem tylko z A:\...

Link to post
Share on other sites

http://www.4shared.com/file/25979667/6573266a/Win98sePL_Boot_Disk.html --- obraz dyskietki startowej http://netdiag.pl/artykuly/floppy/progs/imagetool.tar --- program do zapisu obrazu na dyskietce Później tylko nie zapomnij skopiować biosa i programu do flashowania na dyskietkę :]

Wszystko pieknie ladnie ale:

A) NIe mam stacji dyskow

B) Jak probuje edytowac obraz by dodac bios do obrazu to nie moge zapisac bo bios wazy 4MB a dyskietka 1.44MB

C) Musi to byc zapisane na dysku CD

Link to post
Share on other sites

OK wiec robisz tak:

ściągasz obraz bootowalnego dosa http://www.allbootdisks.com/downloads/ISO/AllBootDisks_ISO_Image_Downloads25/DOS6.22_bootdisk.iso

 

Otwierasz .iso dowolnym programem do emulowania CD

Kopiujesz zawartość na dysk powiedzmy c:\dos

Kopiujesz do katalogu c:\dos bios oraz program do flashowania

Tworzysz w katalogu c:\dos nowy plik .txt

Wklejasz w tym pliku coś takiego

 

@echo off

mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi)

mode con codepage select=852

keyb pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd4.sys

cls

AFUD4310.exe A7581IMS.1C0

 

Zapisujesz plik jako autoexec.bat

W nero dajesz nowy...

Z listy po lewej stronie wybierasz "cd-rom startowy" albo "cd-rom bootowalny"

Dodajesz pliki z katalogu c:\dos do wypalenia (nie zapomnij o plikach ukrytych)

Wypalasz

Odpalasz kompa z płytka w napędzie.

Dajesz znać na forum jak poszło

:]

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

OK wiec robisz tak: ściągasz obraz bootowalnego dosa http://www.allbootdisks.com/downloads/ISO/AllBootDisks_ISO_Image_Downloads25/DOS6.22_bootdisk.iso Otwierasz .iso dowolnym programem do emulowania CD Kopiujesz zawartość na dysk powiedzmy c:\dos Kopiujesz do katalogu c:\dos bios oraz program do flashowania Tworzysz w katalogu c:\dos nowy plik .txt Wklejasz w tym pliku coś takiego @echo off mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi) mode con codepage select=852 keyb pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd4.sys cls AFUD4310.exe A7581IMS.1C0 Zapisujesz plik jako autoexec.bat W nero dajesz nowy... Z listy po lewej stronie wybierasz "cd-rom startowy" albo "cd-rom bootowalny" Dodajesz pliki z katalogu c:\dos do wypalenia (nie zapomnij o plikach ukrytych) Wypalasz Odpalasz kompa z płytka w napędzie. Dajesz znać na forum jak poszło :]

zrobilem tak jak mowisz ale jak system sie w koncu uruchamia to nie wykonuje autoexec natomiast wywala:

Caladera DR-DOS 7.03

Copyright© ble ble ble ...

[DR-DOS] A:\>

 

jaka wersje nero uzywasz?

coraz blizej

 

ok wiec tak Bios wazy 4MB + programik 200Kb czyli okolo 4.5MB tyle mi cza wolnej przeszczeni na obrazie boot niestety wiekszosc ma 1.44 lub 2.88MB.

Jest jekis sposob na zmodywikowanie Boot Record.img z 1.44 do np. 6MB?

 

 

 

zrobilem tak jak mowisz ale jak system sie w koncu uruchamia to nie wykonuje autoexec natomiast wywala: Caladera DR-DOS 7.03 Copyright© ble ble ble ... [DR-DOS] A:\> jaka wersje nero uzywasz? coraz blizej ok wiec tak Bios wazy 4MB + programik 200Kb czyli okolo 4.5MB tyle mi cza wolnej przeszczeni na obrazie boot niestety wiekszosc ma 1.44 lub 2.88MB. Jest jekis sposob na zmodywikowanie Boot Record.img z 1.44 do np. 6MB?

 

 

OK naprawilem znalazlem maly programik o nazwie FlashCD Creator i po sprawie pozdrawiam!

ps. Zwolas dzieki za wszelka pomoc i zaangazowanie pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez SzyjaZ
Link to post
Share on other sites

a ja mam łatwiejszy i szybszy chodz droższy sposób kup adapter usb 2.0 3.0 na pci/pci-e x1 z niego odpalisz klawiature i myszke po co kombinujesz jeszcze coś spieprzysz i bedzie po płycie

Kolego mlodyb13 szybszy, latwiejszy i tanszy sposob bylo sciagnac FlashCD Creator nie musialem czekac na adapter i w rezultacie zrobilem to w jeden dzien, a bez kombinowania moglem odeslac plyte na gwarancje i czekac 3 tygodnie(tak jak to bylo z moim MSI p55 GD-65) ale po co? jak wiedzialem co jest nie tak i jak to zrobic w teori. W praktyce zabraklo wiedzy o tworzeniu dyskow startowych a dokladnie boota o wystarczajacej przestrzeni by pomiesic 4 MB bios. + mam wiedze na przyszlosc 8)

Pozdrawiam

ps. NIE URZYWAJCIE M-FLASH od MSI poraszka totalna ubilem tak dwa moby :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...