Skocz do zawartości

Karta graficzna GTS450


Recommended Posts

Witam otóż zauważyłem na allegro.pl takie cudeńko :

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-gts-450oc-1gb-windforce-i2082870180.html

 

Myślałem o zakupie (jeżeli się uda to tak do 350zł),

Pewnie się teraz zastanawiacie po co mi wersja OC ?

A no po to aby , wgrać do niej bios z OC2 :) , i tym samym osiągnąć taktowania :

 

GPU : 830 MHz na 930mhz

Shader :1660 MHz na 1860mhz

Memory : 3608 MHz na 4000mhz

 

Jak myślicie opłaca się w to bawić ?

Proszę o sugestie :)

Link to post
Share on other sites

Miałem GTS'a 450 Palit i nieźle się podkręcała bez zmieny napięcia, ale grafika sama w sobie wydajna nie jest.

Ja bym nie polecał na dzień dzisiejszy tej grafy, też używana 2 miesiące (nie wiadomo co się z nią działo), ale co jak co gwarancja jest.

Nie wiem, niech ktoś inny jeszcze doradzi ;)

Link to post
Share on other sites

1Ghz? Jaki producent?

Co do gigabyta, chłodzenie ciche i wydajne. Karta bardzo tania, aż za tania. ;/

Myślę, że ja mogę też się wypowiedzieć na jej temat. Mam ją od msi. W bf3 gram na high w 20 - 30 fpsach czy to w 1440 x 720 czy 1920 x 1080. Generalnie po cięciach kosztów można ją kupić (400zł pół roku temu kupiłem), ale potem przesiadka na mocniejszy model. Ta, podkręca się świetnie. 868 / 1736 / 1804 i przybywa 3 - 4 fpsy. temperatury nie przekraczają 75c po oc w mw2, gdzie to właśnie grafika jest obciążana. Chłodzenie (gdy producent dobrze dokręci :P) jest ciche i w grach prędkość fana jest ok. 3000 RPMów. Nie jest to głośne, dopiero po wkręceniu w afterburnerze na 3.3k RPMów robi się głośno, aż w drugim pokoju słychać. Oczywiście, gdy jest absolutna cisza. NA dzień dzisiejszy się poci, ale da się fajnie grać ;p Polecam.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Ja miałem GTS-a450 od Palita w wersji 512mb (GDDR5). Użytkowałem 6msc i złego słowa nie mogę powiedzieć. Wszystkie gry to sierpnia zeszłego roku chodziły mi na maks w 1440x900. Jak dla mnie w tej cenie rewelacja. Chłodzenie w przypadku mojego Palita chodziło idealnie (tzn. cicho i wydajnie) więc w przypadku Gigabyte Windforce będzie tylko lepiej. Ogółem ja bym Ci polecał tą grafikę. Zmieniłem na GTX460 tylko dlatego że chciałem mieć na jakieś 1,5roku spokój ze zmianą komponentów PC, a GTS mógłby mi tego nie zagwarantować. Aaa no właśnie słowo na temat podkręcania. Mój bez zmiany V podkręcał sie do 930MHz na rdzeniu i to już dawało spory przyrost w wydajności. Ogółem polecam tą grafę.

P.S Hmm co do tego czy GTX260 jest dużo wydajniejszy od GTSa to może jest to 10-15% co w porównaniu do znacznie mniejszego zapotrzebowania na prąd oraz duużo niższych temperatur pracy jest- jak dla mnie przynajmniej- nie ważne. Co do gry w DX11, na średnio-wysokich w 1440x900 można spokojnie pograć w większość tytułów. Pozdro.

Edytowane przez piotrek8x
Link to post
Share on other sites

Hmm , uzyskałem wile odp. za co dziękuje :)

Lecz cały czas myślę czy warto wgrywać bios od OC2 do tego Gigabyte , a jeżeli tak to gdzie go znaleść ?!

Na stronie producenta nie ma :)

 

Pozdrawiam !

 

 

Edit : Czy wymiana z 9600gt na GTS450 będzie opłacalna ?

Edytowane przez HardDrag
Link to post
Share on other sites

Ten ratek jest trochę gorszy od gtx260 mówie tu jeszcze od słabszej wersji 192bit , ale plus dla niego że mniej prądu je %-)

Coś ci się pomyliło wszystkie GTX260 miały magistralę pamięci 448bit :], zapewne masz na myśli Shadery i tu istotnie były dwie wersje 192SP i 216SP 8) .

 

Co do tematu to po co wgrywać inny bios? wystarczy podkręcić na to samo wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

GTS450 to średnia propozycja. 5770 będzie sporo wydajniejszy. Dobrą alternatywą jest też Vertex HD4850 DDR5. Wydajność ma praktycznie taką samą jak 4870 a ten z kolei jest porównywalny z 5770. Każda z tych będzie lepsza. A tego Vertexa można kupić nówkę już za ok. 300zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...