Skocz do zawartości

2x2gb i co dalej +2x4gb ?


Recommended Posts

Witam, posiadam 2x2gb ddr3 kingston 1600mhz cl9 blu u siebie i teraz chcąc zwiększyć ilość pamięci mam dylemat - dokupić poprostu 2x4gb kingston taki sam model jak moje i będzie to pracować bezproblemowo czy muszą to być dokładnie takie same kości ( tj 2x2 gb ) jak już posiadam?

Link to post
Share on other sites

Głównie dlatego, że nie odczujesz żadnej różnicy (chyba, że wykorzystujesz kompa do zastoswań profesjonalnych). Inna sprawa, że różnicy w działaniu kompa wyposażonego w 4 i 8 GB ramu też nie zauważysz. Skoro jesteś skłonny kupić 8 GB ramu, które najprawdopodobniej będą się w dużej mierze marnować, może pomyśl nad innym kierunkiem rozbudowy. Może dysk SSD?

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Jeśli bardzo chcesz to dokup te 2x2GB, ale nie 2x4GB !

Tak jak kolega powyżej może w coś innego warto zainwestować ? Np. http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Corsair_Accelerator_dyski_SSD%2C_ktore_przyspiesza_nosniki_talerzowe-38337.html

Dobre rozwiązanie na dzień dzisiejszy !

Link to post
Share on other sites

Dołóż te 2x2GB i będzie cacy ;)

Doradzasz koledze aby się pozbawił kolejnych 4GB pamięci RAM?

 

Do autora najlepiej będzie jak po prostu kupisz 2x4GB ponieważ jest to tanie a ramu nigdy za wiele :) a to zrobisz sobie jakiś ramdysk a to będziesz miał wiele programów otwartych (wiele kart w przeglądarce) i po prostu nie będziesz musiał nic wyłączać odpalając jakąś gre :)

Link to post
Share on other sites

Głównie dlatego, że nie odczujesz żadnej różnicy (chyba, że wykorzystujesz kompa do zastoswań profesjonalnych). Inna sprawa, że różnicy w działaniu kompa wyposażonego w 4 i 8 GB ramu też nie zauważysz. Skoro jesteś skłonny kupić 8 GB ramu, które najprawdopodobniej będą się w dużej mierze marnować, może pomyśl nad innym kierunkiem rozbudowy. Może dysk SSD?

 

Tu sie nie zgodze jest roznica pomiedzy 4GB a 8GB/12GB, do dzisiaj mialem tylko 4 GB i BF3 zapychal mi ram tak ze maksymalnie moglem grac na ustwaieniach high (5870cf) dzis dokladam 8GB ramy wsumie 12GB i lata mi na ultra bez doczytywania z dysku + mozliwosc plynnego przeskakiwania pomiedzy aplikacjami, wiec ludzie przestancie pisac ze niema roznicy miedzy 4GB a wiecej bo jest!

 

Co do kupna to jak masz kaske biez 2x4 bedzie 12GB i bedzie spokuj tylko zwroc uwage by timingi byly takie same bo szybsze zwolnia do wolniejszych w mysl zasady "Łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniow"

Edytowane przez SzyjaZ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...