Skocz do zawartości

LED TV do 2.2-2.3 tyś.


Recommended Posts

Witam !

 

Chyba nie muszę pisać o co chodzi. Chciałbym zakupić TV, no jednakże problem tkwi w wyborze - poczytałem sporo na temat, ale wolałem się jeszcze jednak poradzić. Upatrzyłem Sb jak na razie 2 modele mianowicie :

 

- Panasonic TX-L37E30

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l37e30e.bhtml#opis

 

 

- Philips 40PFL5606H

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-40pfl5606h.bhtml#opis

 

Co o nich sądzicie ? Czy znajdę coś jeszcze lepszego w tej cenie ? - mam na myśli jakość kolorów to jest akurat moja mania [choć nie spodziewam się tutaj cudów] , 37-40cali - 16:9, LAN, jakby miał jakąś tam obsługę 3D to też bym się nie pogniewał [ chociaż przy takim budżecie to lepiej , aby tego 3D nie było , bo jakość będzie lipna] , hmm.. kurcze no nie wiem właściwie .., ew... internet [ w sensie , że kabel LAN ] + Skype [ jeśli da radę ] Krótko : Najlepszy w tej cenie. :)

Podłączony TV jak już wspominałem pod POLSAT.

 

P.S Jeśli potrzeba jakiś info więcej to proszę "mówić" [ <- czytaj. "pisać" ]

 

Dzięki piękne z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez patryklen
Link to post
Share on other sites

Witam.

O technologi 3D zapominamy ;) . Co do samych TV, które proponujesz to raczej nic lepszego się nie wybierze.

Philips 40PFL5606H to moim zdaniem najlepszy obecnie TV 40" w cenie 2000-2500, bez zbędnych bajerów za które trzeba słono płacić.

Panasonic TX-L37E30 droższy i mniejszy od Philips'a ale ma wpakowanego neta i skype, co do jakości obrazu to nie mam zdania bo jeszcze nie miałem okazji widzieć go w akcji. W sumie to i tak by nic Ci nie dało bo to Tobie ma się podobać obraz jaki emituje (widzę, że opinie to ma zacne).

Jeżeli chcesz skype, internet wybierz Panasonic'a tylko licz się z tym, że kamera to kolejny wydatek rzędu 500zł. Za Philips'em na plus to stosunek cena - jakość - wielkość.

Jeżeli chcesz większy z bajerami to Panasonic TXL42E30 tylko, że cena to 2600zł. Kurde ciężko Tobie coś doradzić bo różnica pomiędzy tymi TV jest duża (chodzi o funkcje). Jeżeli zależy Ci na internecie i skype to wybór jest prosty a jak jeszcze w Twoim zdaniem Panasonic będzie miał lepszy obraz/kolory niż Philips to po sprawie ;)

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Reasumując : zależy mi na jakości obrazu [ kolory , płynność w jakości HD ] , 3D odpuszczam sobie [ choć od razu na wstępie troszeczkę wątpiłem w dostępność owej technologi w takim przedziale cenowym ], wielkość nie może przekraczać 40'' max. i 37'' min.

Internet i Skype - miło, żeby owe funkcje się znalazły w TV, jednakże brak owych funkcji kosztem dobrej jakości obrazu jestem w stanie przyjąć. Ponadto, że mój budżet wynosi max. 2.3tyś.

 

hmm.. teraz zastanawiam się nad tym panasiem , a LG 42LV5500 [ ze względu na opinie i promocje w MM ]. Powtórzę to po raz kolejny, bo głównie to się dla mnie liczy - JAKOŚĆ , JAKOŚĆ I JESZCZE JAKOŚĆ i nic więcej jeśli nie da rady tego połączyć z innymi umilającymi życie funkcjami.

 

P.S @fredii fakt TV ładny i pewnie bym go brał, gdyby nie to, że jest to telewizor do salonu czyli odległość widza od TV będzie wynosi 3-3.5m. Ale i tak dzięki za odpowiedź :)

 

Dzięki i pozdro.

Edytowane przez patryklen
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Daj spokój, czy te 25-30 zł na rachunku tak bardzo Cię zbawi?. Też chciałem LED parę tygodni temu, wybrałem panasa GT30 z 3D do gier i filmów. Powiem Ci, że na początku średnio mi podszedł ale jak się nim trochę pobawiłem... miodzio. Spójrz na to też z tej strony - za to co musiałbym dać, za leda, żeby miało porównywalny obraz do tego Panasa, musiałbym dać ~1300zł więcej. Powiedz, kiedy mi się takie coś zamortyzuje na rachunkach za prąd ???

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie to i racja.. No z tym, że podobno plazmy są raz, że prądożerne to i grzeją się mocno przy dłuższym oglądaniu, a przyznam się, że u mnie TV jest aktywny 20 godzin na dobę, tak więc. Tu chyba ten rachuneczek za prądzik może się zwiększyć. Poza tym TV co teraz mam on ciągnie 100W to jest i tak sporo , a jak przyjdzie plazma co ciągnie 300W to chyba jednak troszeczkę będzie za dużo. Tak więc no niestety zostanie przy LEDzie jednak - tylko, że ta jakość ;/

Edytowane przez patryklen
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ziomek ziomek ziomek... jakie trzysta !

Specjalnie dla Ciebie przed chwilą sprawdziłem. Mam miernik. Jak włączę czystą kartę w notatniku i walnę ją na cały ekran to bierze 230W. Podczas pościgu w Drive, w dzień, użycie wahało się między 120-170W ze wskazaniem na tą dolną granicę.

 

Grzać się grzeją ale tam są wiatraczki w środku, które dbają o to by je schłodzić... ;)

 

Mam powyłączane wszelkie oszczędzacze energii od razu mówię.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz złapmy kompromis czyli 150W to i tak więcej aniżeli LED, chociaż tutaj jakością się pięknie odpłaca [ plazma w dodatku z 3D :P]. No dobra myślę, że chyba temacik jest do zamknięcia. Póki co jestem za tą plazmą :) Dzięki piękne wszystkim za pomoc i poświęcenie. :)

 

P.S Tylko zastanawiam się jak z awaryjnością plazm i na ile lat mi on starczy. :) A chciałbym, aby tak z 5-7latek wytrzymał :)

Pozdrowionka :)

Edytowane przez patryklen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...