Skocz do zawartości

[Kupię] monitor przy którym nie bolą oczy


Recommended Posts

Witam, przyszedł czas żeby pożegnać się z moim starym CRT 17" i zakupić coś większego.

W zeszłym miesiącu zmieniłem sobie komputer stacjonarny a teraz przeszedł czas na monitor.

 

Poszukuję monitora, przy którym dłuższe posiedzenie nie będzie skutkowało bólem oczu/głowy.

Mój obecny crt samsung 17" @ 85hz sprawuje się okej.

 

Celuje w monitor o wymiarach 22" większy nie, ponieważ siedzę dość blisko. Przeczytałem kilka tematów z forum, większość ludzi chce 23-27 cali z rozdziałką 1920x1080, ja chyba jednak wolę 1680x1050 (sugeruję się opiniami na forum) z opcji pivot raczej nie skorzystam, gdyż półka wisząca nad biurkiem na to nie pozwala. Wysokość monitora też nie powinna przekraczać 40cm, czyli regulowana wysokość jak najbardziej na miejscu. Spośród tematów które przeczytałem wpadł mi w oko viewsonic VX2268wm. NA stronie producenta doczytałem wymiary 508mm(W) x 440mm(H) x 203mm(D) ale nie widzę czy ma opcje regulacji wysokości.

 

Do czego ma służyć monitor?

Tak naprawdę to lubię posiedzieć przy komputerze jak mam czas a czasu mam sporo w dni wolne od pracy.

Używany będzie do grania i przeglądania internetu, filmy odpadają ze względu na wielki TV w 2gim pokoju.

 

Czy jest coś jeszcze wartego polecenia z monitorów w tej cenie?

Dzięki z góry za wszystkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

oszukuję monitora, przy którym dłuższe posiedzenie nie będzie skutkowało bólem oczu/głowy.

te dolegliwości wywołane są migotaniem, każdy monitor CRT migocze, ten problem nie występuje przy wyświetlaczach LCD

 

Spośród tematów które przeczytałem wpadł mi w oko viewsonic VX2268wm.

to monitor typowo dla graczy, a sądząc z twojego opisu nie jesteś "zawodowcem" w każdym razie gry nie są priorytetem

 

co bym sugerował to wysokiej klasy monitor multimedialny/biurowy, jak NEC EA232WMi

http://www.nec-display-solutions.pl/p/pl/pl/products/details/dp/Products/LCD/Current/LCD-EA232WMi/LCD-EA232WMi.xhtml

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/nec_ea232wmi.htm

Link to post
Share on other sites

Zawodowców gejmingowych w polsce jest pewnie mniej niż 0.01% ale sporo osób używających komputer chce mieć te same parametry u siebie w domu bo to jest "cool"

Podałem cenę że nie chciałabym przekraczać 1000zł z małym haczykiem, 22 cali a i o rozdzielczości też wspomniałem.

Ty mi podałeś zupełnie co innego :D. Bez obrazy oczywiście.

Link to post
Share on other sites

wspominałeś o VX2268wm, który kosztuje ok 1,3K za podobną kwotę można dostać sugerowanego NEC'a

co do rozdziałki pisałeś, że FullHD lub WSXGA+ i ten NEC ma FullHD, które na 23" nie jest już takie złe

 

problem w tym, że od czasu, gdy dell wycofał się z 2209wa nie ma na rynku nic sensowego z "mniejszym" 16:10, nie licząc Iiyamy b2206ws oraz wspomnianego ViewSonic'a, o które też ciężko i osiągają chore ceny

 

Zawodowców gejmingowych w polsce jest pewnie mniej niż 0.01% ale sporo osób używających komputer chce mieć te same parametry u siebie w domu bo to jest "cool"

nie tyle cool, co jak ktoś głównie gra to monitor gamingowy jest dla niego, ale jak ktoś gra przy okazji, a poza tym używa kompa do różnych rzeczy to IMO dobra multimedialna IPS'a jest zdecydowanie bardziej na miejscu

Link to post
Share on other sites

Napisałem 1000zł ponieważ nigdzie nie znalazłem tego wspomnianego monitorka i nie spodziewałem się że może kosztować aż tyle.

Nie jestem profesjonalnym graczem i już raczej nie zostanę, niemniej lubię pograć jak inni ale może nieco rzadziej. Nie znam się na monitorach dlatego piszę posta z prośbą o pomoc. Czyli mówisz, że do moich potrzeb najlepszy będzie taki ipsik multimedialny. Niechaj tak będzie, tylko prosiłbym o jakieś modele mieszczące się w moim budżecie. Przepraszam za to nieporozumienie.

Link to post
Share on other sites

ok, w takim razie rozejrzyj się za takimi modelami della:

U2312HM oraz U2412M

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

 

a co do podstaw wiedzy na temat monitorów:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedziec-kupujac-monitor/

Link to post
Share on other sites

Czy na chwilę obecną fullhd w monitorze 22-23 cale jest lepszym wyborem jak WSXGA+

ja do 22" brałbym WSXGA+, wyższa rozdziałka da za małą plamkę

 

iyama b2206ws jak i ten dell 2209wa dalej są łatwo dostępne

iiyamka faktycznie jest, nawet staniała, ale della nie widzę, gdzie go znalazłeś?

Link to post
Share on other sites

opłaca się tego używańca kupić? nawet nie zwróciłem uwagi że używany. Nie chodzi o cenę, tylko preferowałbym 22 cale i tą właśnie rozdzielczość a do tego jakiś tam ips bo czytałem, że są s-ips e-ips, nie wiem który lepszy. Czy lepiej kupić nowego multimedialnego? Wiem, że nic nie wiem :D

Link to post
Share on other sites

Wiesz o co mi chodzi? Boję się takiej dużej różnicy w przeskoku rozmiarów. Przesiadka z 17 na 24 to dość sporo. Sam mam w pokoju telewizorek lcd 22'' i widzę, że to bydlak, który mi w zupełności wystarcza do zasypiania :D. Dlatego celuję w monitor 22, nawet 21 bym kupił tylko im mniejszy monitor tym starszy model i zapewne gorszy w środku? Oglądając na YT jakieś tam porównania 22 16:9 a crt 4:3 spadłem z krzesła, toż te rozmiary to obłęd. Biorąc pod uwagę szczególnie to, że nosem blisko siedzę nie chcę 24 cali bo dostanę jakiegoś oczopląsu.

Link to post
Share on other sites

nie masz się czego bać, ja przesiadłem się z 19" 5:4 na 24" 16:10 i po tygodniu było już ok

natomiast odległość od monitora rośnie wraz z calami i trzeba to brać pod uwagę, jak przy biurku nie ma miejsca to duży monitor niestety odpada

 

odległość nosa od monitora dla 22" wystarczy ok 70cm, przy 24" już bardziej 90

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi, odległość mojego nosa od kineskopu to około 60 cm, więc wiem żeby nie kupować kolosa. Każdy cal ma znaczenie. Oprócz zapytania do chłopa z allegro apropos tej używki, napisałem również do miejscowego sklepu komputerowego czy są w stanie jeszcze skądś wyczarować tego della 22 cale. Dam znać jak sprawy się mają jeżeli kogoś to interesuje xD W sklepach internetowych są one dostępne na telefon/zamówienie i cena waha się w granicach wlaśnie 1300zł, która nie jest zbyt atrakcyjna.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem używany monitor za 500zł z przesyłką właśnie tego della 2209wa, fajne zdjęcia i właściciel wydaje się być spoko po krótkiej rozmowie. Mam nadzieję, że się nie przejade :)

Tutaj fotki tego monitora https://picasaweb.google.com/111894949745039434649/DELL2209W?authuser=0&feat=directlink&gsessionid=ZDOH_jQ07TMGL3bVSm76Eg

Link to post
Share on other sites

nie masz się czego bać, ja przesiadłem się z 19" 5:4 na 24" 16:10 i po tygodniu było już ok

Ja przesiadłem się z 15,4" 1600"x1400" na 24" 1920x1080 i pierwszy tydzień czułem się jak w kosmosie :jupi: bardzo pozytywne zaskoczenie,a po kilku miesiącach chętnie bym przeskoczył na 27".

Właśnie o to chodzi, odległość mojego nosa od kineskopu to około 60 cm

Mam dokładnie taką samą odległość od oczu i nie zdarzyło mi się by bolały (chyba że odpale 3D to już niestety bije po oczach jak mój pamiętny CRT 17" :roll: )

Ps.nie bój się i wal śmiało do sklepu po 24",gwarantuje że nie będziesz żałował.(jeżeli ciężko ci to ogarnąć spróbuj znalezć kogoś w google kto nie był zadowolony z takiej zamiany).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...