Skocz do zawartości

Modding -wariacje


Recommended Posts

 

 

ale jest taka biała "mgiełka" i na nim

 

Taki sam osad pojawiał się czasem w moich profesjonalnych gównometrach (gdy testowałem swoje dobrane kolory). W układzie ten osad znika/podnosi się nawet przy minimalnym przepływie. Słowem- nie powinieneś się obawiać. Pamiętaj tylko żeby wszystkie elementy LC dokładnie wymyć i wypłukać przed napełnieniem nowym płynem.  

Link to post
Share on other sites

@up

 

Ja też zawsze tak robię. Dokładnie wymyję pod bieżącą wodą kilka razy a na koniec raz destylką. Jak nie narobiło Ci się syfu nigdzie to nie ma sensu się babrać z płynem do mycia naczyń czy octem.

Link to post
Share on other sites

Więc zrobię tak jak radzicie ;)


edyta//

 

Dziś z nudów postanowiłem sprawdzić co wyjdzie z różu po dodaniu niebieskiego barwnika :D

Zrobiłem próbkę i wyszło takie coś -

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/u1/dl/84/of81ab.jpg

 

Pomimo dodania odrobiny barwnika, dużo mniej niż jedna kropla, to i tak kolor wyszedł zbyt ciemny, ale podczas mieszania się barwnika z płynem, przez moment miałem piękny purpurowy kolor. Niestety, ani ten kolor, który jest na foto ani purpura nie bardzo pasuje do czarnego wnętrza budy :/ Jest mało transparentny.


edyta //

 

Phanteks Enthoo Primo dotarła, więc w najbliższych dniach czeka mnie przeprowadzka z AIR 540 :wariat:


edyta //

 

Zacząłem powoli przygotowania obudowy do przyjęcia gratów, LC.

Jak w każdej budzie wybebeszyłem ją ze wszystkich zbędnych kabli na które mam uczulenie (im mniej, tym lepiej :wariat: )

Pomimo usunięcia z panelu gniazd USB 2.0, 3.0 oraz audio, została cała masa kabli :/ Pocieszające jest to, że można je w bardzo łatwy sposób uporządkować, dzięki milionowi trytytek i specjalnym uchwytom na rzep o które zadbał producent obudowy.

Znalazłem również miejsce na pompę (wraz ze zintegrowanym rezem), niestety kosztem wymontowania jednego śmigła (dolnego) z frontu budy. Podstawkę na pompę, która jest w obudowie pasuje do rozstawu śrub z wentylatora 120mm :o  idealne rozwiązanie, można ją przytroczyć wszędzie gdzie jest miejsce na śmigło 120mm czyli praktycznie w każdym miejscu budy  :D 

Brawo Phanteks!

 

Biafra miał rację pisząc, że im dłużej grzebie się przy tej obudowie, tym więcej ciekawych rzeczy można odkryć :D

Link to post
Share on other sites

Jestem pewny że Jacek porobi nam kupę zdjęć jak już będzie wszystko składał w nowej obudowie :) Obecnie byłyby to tylko zdjęcia pustej obudowy. Do niedzieli ma czas. Oczywistym jest że zwłoka będzie karana degradacją.

Link to post
Share on other sites

Dodo, obadanie tej podstawki, to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem zaraz po sprawdzeniu czy zmieszczę GPU bez demontażu zaślepki na przepusty  :D

Zastanawiałem się nad zmianą koloru oryginalnego podświetlenia ale jak je zobaczyłem, zmieniłem zdanie :D

Wygląda pięknie a gdybym się decydował, to zrobię to tak jak jest w oryginale, czyli pojedyncza dioda RGB (5mm) a nie jakiś pasek led... I tak pasków RGB o szerokości 5mm nie ma. Widziałem jak jakiś gość upchał tam szeroki pasek (wlazł pionowo) ale wyglądało to kiepsko. W ogóle pasek led będzie wyglądał gorzej od rozwiązania jakie jest tam zastosowane, czyli plastikowy bezbarwny element zasilany pojedynczą diodą led  :) Podobne rozwiązania stosuje się skanerach, diody są z boku a plastikowy element ładnie rozprasza światło. Ponadto teraz światło jest jednolite na całej długości elementu a po zastosowaniu paska led będzie widać gdzie są diody (jaśniejsze punkty)...

Link to post
Share on other sites

Owszem, zdążyliśmy się już o nią posprzeczać bo nikomu się nie podobała oprócz mnie :D Będzie ciekawa i przemyślana i ma kilka fajnych rozwiązań ale oszczędzili na wykończeniu które w EP jest z grubych szczotkowanych paneli aluminium. W luxe będzie niestety królował plastik.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nadeszła pora na rozmontowanie i czyszczenie LC, ale mi się nie chce :cry:

Jutro będę miał większą motywację, będę wszystko składał :D

Ja zawsze miałem radochę przy składaniu i rozkręcaniu tego syfu,ale gdyby ktoś mi kazał teraz wyciągać chłodnicę to bym kazał się p...odrapać po głowie

Link to post
Share on other sites

Wypukałem cały układ przed rozłożeniem, pięć razy wymieniłem wodę w układzie a przy ostatniej wymianie, popracował sobie chwilę.

Jak zdejmę blok z CPU to będzie dobrze widać po pinach w jego wnętrzu, czy układ był czysty. Po samym płynie mogę powiedzieć, że jest bardzo czysty :D

 

Idę rozbierać dalej, została już tylko MOBO, blok CPU i chłodnice.

Aż się dziwię, że w tej AIR 540 zmieściłem tyle gratów i był w niej porządek :D


edyta //

 

Strasznie się bałem, że nie zmieszczę GPU i będę musiał wymontować blachę na rez ale chyba mam jakiegoś cholernego farta ponieważ po  przymiarce okazało się, że GPU mieści się na styk, dosłownie na styk :banan:

Nie ma tam nawet miejsca na wciśnięcie kartki papieru :D  :o 

 

Oczywiście musiałem sobie włączyć na wieczór PC ponieważ nie cierpię pracować na lapku, więc załatwiłem sobie "porządne" chłodzenie :rotfl:  Wypożyczyłem od kumpla, jest to "leżak" na właśnie takie awaryjne okazje :D 

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/pf/09/zc/kcu182.jpg

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/1t/su/i0/bnjja8.jpg

 

Naklejka na mostku GPU jest czarna, ale przez lampę w aparacie tak dziwnie ją przebarwiło :/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...