Skocz do zawartości

Gigabyte gtx 560 ti - temperatura


Recommended Posts

Witam .

 

Chcialbym sprawdzic temperature karty graf http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx560ti-1gb-ddr5256bit-dvimhdmi-pci-express,25220.html obawiam ze sie przegrzewa ale niemoge sprawdzic tej temperatury...

 

Czy w tej karcie jest czujnik temp?

 

Chcialem uzyc everesta lae w zakladce czujnik podaje mi tylko temp dysku twardego :o

 

Co jest nie tak ?

Link to post
Share on other sites

ok temperatury juz widac w GPU-Z . Tylko teraz tak w stanie spoczynku temperatura 40-42 st czy to normalne? w stresie 71 st tez wydaje mi sie ze za duzo ma .... :( gdy gpu nagrzeje sie do ok 55 st witraki juz leca na 90% speed przez slychac drazniacy "halas" .

 

Intel Core i3-2120 LGA1155 BOX

Aerocool Strike-X 500W

Gigabyte GA-H61M-S2-B3 Intel H61 LGA1155

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Link to post
Share on other sites

ja na DCII mam 29-31C w 2D 65-70w 3D ale wentyle ustawione max na 35% i więcej niz 70C nie miałem. Tem GPU nawet 80C to nic złego ale wiadomo ze lepiej mniej niz więcej. Spróbuj ustawić wentylatory na sztywno i zobacz jaka będzie temperatura w 3D. 55C to nie duzo wiec np w EVGA Precision ustaw sobie wentylator w zależności od temperatury np: 40C=35% 55C=45% ja mam 35% tak jak pisałem i mam cicho i chłodno. NIe przeszkadza mi tem w granicach 70C. Masz dodatkowe wentylatory w obudowie?

Edytowane przez DomiHD2
Link to post
Share on other sites

tak sa 2 i wlasnie niewiem czy one http://techplanet.pl/produkty/obudowy/silentiumpc-brutus-410-pure-black-bt-410,22161.html tez same ustawiaja sobie predkosc obrotow w zaleznosci od temperatury w obudowie .... bo jak juz sie nagrzeje to zaglusza mi ich prace witrak z GPU

 

ustawie predkosc na 45% powyzej 50st i zobaczymy czy bedzie powyzej 80st jak niebedzie to moge tak zostawic predkosc ?

Link to post
Share on other sites

Temperatury w normie, nic karcie się nie stanie jeśli nadal będzie przy takich pracowała.

 

Jednak powiedz proszę, co uważasz za "obciążenie" karty? Chodzi mi o to przy jakim obciążeniu sprawdzałeś temperaturę.

Jeśli dasz radę to pokaż nam jak wygląda przebieg powietrza w Twojej obudowie. Najlepiej zobrazuj to przy pomocy zdjęcia.

 

Pozdrawiam. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...