Skocz do zawartości

Głośny komp przy włączaniu


Recommended Posts

Asusy tak maja też,nawet jak ustawisz je na silent to też beda przy starcie zapier***** a potem juz cisza..poprostu taki bios..

Link to post
Share on other sites

@mimos: nie masz racji, karta graficznia cichnie na długo przed załadowaniem się windy a tym samym sterowników od karty. Ta funkcja wpisana jest w bios grafiki i tam trzebaby dokonywać zmian, ale tak jak pisałem powyżej, nie warto, bo w przypadku nieprawidłowej pracy wentyli na karcie nie będziesz wiedział o ich niesprawności. Zostawić w spokoju i nie marudzić z powodu szumu przez 10 sekudn przy starcie kompa.

Link to post
Share on other sites

siemnako. mam taki problem. jak włączam komputer to jest strasznie głośny - wiatraczki kręcą się na 100 % a dopiero po chwili wszystko cichnie. Jak to zmienić, żeby od razu była cisza?

1. Wymienić wentylatory na cichsze.

2. Przyzwyczaić się bo to normalne zjawisko ;)

Link to post
Share on other sites

Nikt, ale to zupełnie nikt nie odpowiedział mi na moje pytanie. Może nie do końca je sprecyzowałem, ale pisanie o brudzie w kompie [what?! Komp czyszczony przynajmniej raz na dwa tygodnie...] czy wymianie wiatraczków na cichsze [eee? Czy ja powiedziałem, że są głośne? Przy starcie się kręcą jak szalone i tyle] to jest lekka przesada.

Wiatraczki, głównie ten z grafiki [i być może tylko on] przy starcie systemu kręci się na maxa. po Post Screenie wszystko milknie i jest cicho. Specyfikacja kompa w sygnie. Karta graficzna: było testowane na GTX280 od Gainwarda, Radeon x1950 [zastępczy] oraz w sobotę zobaczę na nowej GTX 560. Jaka to może być opcja w BIOSie? Bo zapewne tam to trzeba przestawic :)

 

I nie chcę tego tak zostawiać. Komp od początku ma być cichy. Włączam go często w środku nocy i może kogoś obudzić, na prawdę.. Tak nie ma być.

Edytowane przez Leesiuu
Link to post
Share on other sites

po Post Screenie wszystko milknie i jest cicho.

afaik to norma w wielu grafach i tyle,

np mój 5850 toxic tego nie ma, z kolei 5850 referent już tak

 

I nie chcę tego tak zostawiać. Komp od początku ma być cichy. Włączam go często w środku nocy i może kogoś obudzić, na prawdę.. Tak nie ma być.

nie widzę innej opcji niż zmiana grafy na taką, która nie ma takiego "startu"

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...