Skocz do zawartości

Cyżbym miał za słaby zasilacz?


Recommended Posts

Witam.

 

Obecnie posiadam zasilacz

Chieftec (GPS-400A) i mam czasem takie wrażenie, że jest chyba za słaby.

 

Konfiguracja:

płyta Gigabyte

P35C-S3

procesor Intel Core 2 Duo E6400

grafika GeForce 9800GTX 512MB

I dysk SATA 640GB

II dysk SATA 1TB

RAM 2 x 2GB GoodRam.

 

O te chwile słabości to widać czasami w niektórych grach np NFS Hot Pursuit czy NFS Shift.

Proszę o konstruktywne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Modecoma Feel III 400W z podkręconym Athlonem 2 x3 440, GTS 450, 4GB RAMu i dyskami 1TB oraz 250GB + zewnętrzny na USB 250GB. Wszystko działa bez najmniejszego problemu.

Twój zasilacz z zapasem spokojnie powinien uciągnąć ten zestaw.

Pozdrawiam

 

@Edit:

Skoro spadek płynności to może zmniejsz detale bo procka to na te gry nie masz dobrego.

Edytowane przez Adixxx
Link to post
Share on other sites

to nie może być wina PSU, prędzej optymalizacji samych tytułów, jakiegoś syfa w systemie albo czegoś innego powodów może być sporo

Uwierz mi ze moze.U mnie jak fever pod obciazeniem byl i napiecia spadaly w granicach 1,4,to gierka sie przycinala moemntami,byla niestabilna.Koledze moge doradzic jeszcze sprawdzenia funkcji oszczedzania energii w Windows,moze tam cos poprzestawiane jest i podzespoly oszczedzaja energie przez co sa te scinki.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie potrzebujesz minimum 300W, pewnie z takim miałbyć problemy. Ze swoim 400W masz spokój. Pierwsze co zrób to sprawdź temperatury np. w AIDA, Everest. Jeśli za wysokie odkurz komputer, wszystkie częśći, nawet możesz rozkręcić zasilacz. Ja miałęm ostatnio sporo tam kurzu. Jeżeli tempy masz spoko proponuje wyczyścić partycję z eśmeici programem ccleaner. Jeśli to nie pomoże to format dysku :)

 

Instalowałeś może nowe sterowniki do karty graficznej? Może powrócić warto do starych. Czasami zdarza się też wariowanie przy DIrectX. Warto przeinstalować.

Edytowane przez matzioz
Link to post
Share on other sites

Możesz się pobawić z OmegaDrivers ze swoją kartą. Jeśli coś będzie z nimi nie tak to odrazu zauważysz. Kiedyś były fajne, ale czasami juz przy uruchamianiu kompa kolory się zmieniają i jakośc spada do 16 bit....

 

Pamiętaj, aby po deinstalacji sterów czyścić obowiązkowo CCLeanerem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...