Skocz do zawartości

Mikro-przyciecia


Recommended Posts

Mam pytanie dotyczace mikro-przyciec, czy wystepuja przy wszystkich cf/sli(jesli nie to od czego zalezy ,ze sie pojawiaja) ?

Generalnie problem dotyczy wszystkich multigpu ale w różnym stopniu - niektóre praktycznie poprzez dobre skalowanie i sterowniki można powiedzieć są prawie wolne od niego :).

Ogólnie najbardziej cierpią w tym wypadku karty AMD łz serii 6 w dół ączonę w crossa - w większości od hd6870 w dół. Od hd6950 jest już ciut lepiej. Serwis tomshardware przeprowadził nawet test multigpu, w konkluzji którego stwierdził, że żeby pozbyć się mikroprzycięć na kartach amd poniżej hd6950 - trzeba posiadać minimum 3sztuki. Nowa seria hd7 ponoć już zdecydowanie lepein sobie radzi z crossem. Co do sli to karty zielonych z serii 5 zdecydowanie lepiej się skalują niż obóz czerwonych. Kto co lubi - jednemu mikroprzycięcia w paru grach na AMD nie będą przeszkadzać, innemu będą - samo życie.

Link to post
Share on other sites

Haha... Człowieku CO TY GADASZ? HAHAHAHAHAHAHA

 

1) HD68xx mają prawie 100% skalowania, jednogłośnie mówi się że to najlepszy przypadek pod tym względem. Dochodzi do tego że duet 6870 spokojnie radzi sobie z 2x 5870, które pojedynczo są o wiele mocniejszymi układami.

 

2) Jak chcesz połączyć 3 sztuki HD 68xx albo HD67xx skoro 95% tych konstrukcji (w tym referencyjne) mają po jednym złączu CF?

 

3) Jak oceniasz skalowanie HD7xxx skoro z tej serii wyszła tylko JEDNA karta?

 

4) Mikro-przycięcia na ogół załatwia włączenie V-Sync (jeśli takowe w ogóle występują, co obecnie jest już raczej rzadkością).

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ooooo poprawili skalowanie względem 570 i 580 które robiły już coś takiego ponad pół roku wcześniej :hahaha:

Lubię to w Tobie, że i tak jesteś na straconej pozycji a dalej walczysz :P:D

 

Wbij to sobie do bani, że i tak aTI będzie zawsze w plecy a Ty i tak kupisz prędzej czy później kartę NV ze spuszczoną głową wychodząc ze sklepu ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Haha... Człowieku CO TY GADASZ? HAHAHAHAHAHAHA 1) HD68xx mają prawie 100% skalowania, jednogłośnie mówi się że to najlepszy przypadek pod tym względem. Dochodzi do tego że duet 6870 spokojnie radzi sobie z 2x 5870, które pojedynczo są o wiele mocniejszymi układami. 2) Jak chcesz połączyć 3 sztuki HD 68xx albo HD67xx skoro 95% tych konstrukcji (w tym referencyjne) mają po jednym złączu CF? 3) Jak oceniasz skalowanie HD7xxx skoro z tej serii wyszła tylko JEDNA karta? 4) Mikro-przycięcia na ogół załatwia włączenie V-Sync (jeśli takowe w ogóle występują, co obecnie jest już raczej rzadkością).

To się pośmialiśmy i poszliśmy spać. Hd6870 może ma i poprawione skalowanie ale co Ci po nim jak komfort grania jest na nich niższy w porównaniu ze sli konkurencyjnych 560tek :).

Pozwolę sobie zacytować:

"In this particular title, SLI doesn't scale as well as CrossFire, resulting in a lower average frame rate than two Radeon HD 6870s in CrossFire. The Radeons, however, suffer from visible micro-stuttering, while the slower GeForces subjectively seem to be faster due to the reduction of the phenomenon."

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-geforce-stutter-crossfire,2995.html

Edytowane przez JaffaKree
Link to post
Share on other sites

Grałem na SLi we wszystko z ostatniego półtorej roku. Mikroprzycięcia tylko w Space Marine.

Jest masę testów zarówno sli i cros fire nie ma reguły tzw micro przycięcia występują w obydwu przypadkach ale sa to sporadyczne przypadki , kolejne wersje sterowników likwidują ten problem na bieżąco , natomiast karty amd serii 6870 skalują się wyśmienicie ,uzyskują wyzszą wydajnośc od sli 560, 560ti co do tego nie ma żadnych wątpliwości
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przesadzacie z tymi mikro przyciciami tego jak dla mnie wogóle nie widać mój wujo ma 2x5870 grałem u niego w niejedną gre i we wszystkich wszystko chodziło pięknie i nic nie cieło grało mi się tak samo jak na mojej pojedyńczej hd6870 tzn oczywiście 2x5870 jest mocniejszy od mojego hd6870 ale dużej różnicy nie widziałem poza tym że w CF jest więcej FPSów :P

Link to post
Share on other sites

"In this particular title, SLI doesn't scale as well as CrossFire, resulting in a lower average frame rate than two Radeon HD 6870s in CrossFire. The Radeons, however, suffer from visible micro-stuttering, while the slower GeForces subjectively seem to be faster due to the reduction of the phenomenon." [

A rozumiesz co oznacza stwierdzenie "In this particular title..."?

 

@ effendi - Tobie się nie wytłumaczy, co z tego że AMD ma najwydajniejszą kartę jedno-procesorową(HD7970), najwydajniejszą kartę w ogóle (HD6990), skoro to przecież AMD i jest bleee... :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...