Skocz do zawartości

Laptopy/Notebooki do 1500zł Priorytet - Bateria i wydajność


Recommended Posts

po pierwsze to zalezy od tego czy sprzedajacy psize prawde czy nie. standardowa gwarancja na lapka to 2 lata a bateria to 6msc. Jesli wykupil gwarancje premium 3 letnia to wtedy jest gwarancja na baterie 12 msc. Dodatkowo roznie to wygladalo w przyapdku tego modelu , jesli byl kupiony w jakims zewnetrznym sklepie to prawie napewo gwarancja jest 2 lata a tylko 6 msc na baterie. trzeba dokladnie sprawdizc jesli bysie na niego decydowal i prosic o potwierdzenie/skan ze gwarancja zostala wykupiona na 3 lata

Link to post
Share on other sites

Gwarancja Della zawsze jest realizowana przez Della a nie przez pośredników. Status gwarancji sprawdza się bezpośredni na stronie Della po podaniu SERVIS TAG-a wiec można wszystko dokładnie sprawdzić, Poza tym pośrednicy kupując sprzęt rozpoczynają naliczanie okresu gwarancyjnego niezależnie od tego kiedy sprzęt trafi do ostatecznego odbiorcy.

Link to post
Share on other sites

proponuje pomyslec jak sprzet sprzedaja skl,epy typu RTVEUROAGD czy X-KOM, twierdzisz ze kupujac na stan notebooki w przypadku gdy nie sprzeda sie im kilka sztuk a notebook mial 2 lata to traca gwarancje ? sklep sprzedaje bez gwarancji? a moze wg Ciebei sam ja wykupuje? tylko problem ze czasem sie nie da kupic gwarancji na baterie ? bzdury piszesz i nie wiesz o czym mowisz. Gratuluje pomyslowosci i obycia w swiecie

 

analogicznie do tych idiotyzmow ktore wypisujesz:

samochody sa kupowane przez salon i trzymaja je na stanie. Rok produkcji 2011 styczen. W stycnziu salon robi wyrpzedaz aut ktore nie maja gewarancji na lakier a na czesci mechanicze zostal 1 rok z 2 lat ? czlowieku z ktorego drzewa spadles ...

 

gdyby na swiecie tak bylo jak Ty piszesz to by kazdy kupowal sprzet u producenta a nie w sklepie

 

abstrachuajc od tego wszystkiego kupujacy chce NOWEGO a nie uzywke i na tym koncze rozmowe z Toba

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

Tak jest w przypadku Della. Miałem już kilka DELLi i gwarancja z którą kupił go X-Kom wynosi 27 miesięcy, na sprzedaż wystawili z gwarancją 24 miesiące. Po zakupie ma miejsce transfer gwarancji na nowego użytkownika jednemu się uda i będzie miał więcej niż 24 miesiące a kto inny mniej. Salon samochodowy to inna sprawa tam kupujesz bezpośrednio od producenta, a tu jest sytuacja taka jak byś kupował nowy samochód z komisu, dziwne że tego nie rozumiesz. Jak nie jesteś w temacie to po co wprowadzasz w błąd tak jest u DELLA i koniec

Link to post
Share on other sites

Chlopie - nawet porownanai masz nie trafne, salon jest prywatny nie wlasnoscia fiata/forda czy mercedesa. druga srpawa, kupwoalem dell'e w rtv inikt mi gwarancji nie obcinal, to ze Ciebie ktos zrobil w capa to inna bajka. pozdro

 

Poleam poczytac kodeks cywilny gdzie pisze Ci jasno ze dla osoby fizycznej gwarancja jest wysatawiana na 2 latam, dla osoby prawnej 1 rok i nie moga Ci dac mniej. Idac Twoim tokiem X-KOM(watpie w to) moze sprzedac tzw "lezak magazynowy" z gwarancja 2 msc bo takowa minela od ich daty zakupu ? nie badz smieszny. Do tego w takim wypadku sprzedaja towar uzywany, brawo :)

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

Tak salon jest prywatny ale jest też przedstawicielem firmy fiat/ford wiec w pewnym sensie nie jest pośrednikiem. A jeśli ty kupiłeś Della w RTV to dali ci gwarancje sklepową i będziesz się musiał z nimi rozliczać w razie serwisu. Wiec to ty zrobiłeś się sam w capa bo nie możesz korzystać z pełnych korzyści serwisu della. Ja nie czuję się poszkodowany dostając więcej gwarancji niż mi przysługiwało.

Link to post
Share on other sites

gwarancja wydana przez rtv na okres 24 miesiace jest na zasadzie rekojmi - niezgodnosc produktuy z opisem/uszkodzenia fabyczne. natomiast faktyczna gwarancja realizowana przez serwis della ;] Ciebie w b**a zrobili, pewnie powystawowke dostales. nigdy zaden sklep tak nie dziala. pierdoly straszne tu opowiadasz. wlasnie dzownilem i sie spytalem X-KOM kraków, gwarancja 3 lata udzielana jest OD DATY ZAKUPU!!

 

Please note: If your product has a service tag and was purchased at a retail location, please register your product at www.dell.com/register in order to correctly view your warranty status.

 

Dostajesz pelna gwarancje a nie to co Ci niby dell da. Jesli na produkt byla gwarancja 36 msc to dostajesz 36 a nie 27 czy 24 jak sie tam dellowi widzi

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

http://www.x-kom.pl/p/71333-notebook-laptop-11,6-samsung-300u1a-i3-2357m-4gb-320-7hp64-czarny.html

 

Dziewczyna ma i jest zadowolona. Normalny wydajny lapek (w porownaniu do atoma czy e-450) tyle ze bez napedu. Bateri trzyma 4h pracy w word. Jesli chcesz dluzszego czasu pracy to musisz do netbokow wrocic niestety

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

wiec tak jak pisalem, musisz pozostac przy netbooku bo za 2 tys nie kupsiz dobrego 12,13 ani 14 cali. To wyzej to jest jedyny sensowny mini laptop- nie netbook ktory wydajnoscia przebija netbooki. Skoro to nie wystarcza to pozostaje sie cofnac do netbookow na platformie brazos i wybrac cos z E-450

Link to post
Share on other sites

Prawie 2400zł, a tyle już nie chcę jednak wydać. Postanowiłem zostać przy cenie góra 2000zł. Szukam czegoś podobnego do Asusa 1215B, ale z lepszą matrycą (najlepiej mat) i solidniejszą konstrukcją jako, że będzie to mobilny sprzęt i nie chcę, aby mi po jakimś czasie wszystko skrzypiało. W domu laptop będzie służył głównie do internetu, filmów HD (podłączony do zewnętrznego monitora) oraz prac biurowych. Może być coś z matrycą mniejszą mniejszą niż 11'

Link to post
Share on other sites

Przeglądałem te modele Samsungów. Niestety mają jedną wielką wadę - bateria 4000mAh, która wyrzymuje tyle ile średni 15.6'. W necie są testy pokazujące dłuższą pracę tych modeli ale zaopatrzone są w 8000mAh, których w Polsce nie ma z tego co wyczytałem.

Link to post
Share on other sites

jak to nie ...:

http://www.love-battery.com/product_detail.asp?id=9003

 

dodatkowo

 

W 305 bateria jest wyjmowalna. W przeciwieństwie do 350.

 

I pewnie moja prośba zginie w szumie informacyjnym, ale moglibyście przy pytaniach i ocenach baterii podawać czy chodzi o "normalne użytkowanie" (wi fi włączone itd.) czy maksymalny czas pracy (ściemniona matryca, bez wifi etc). Bo różnice są naprawdę duże rolleyes.gif

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...