Skocz do zawartości

Intel Pentium 4 - 1.8 GHz vs. 2.4 GHz


Recommended Posts

Witam!

 

Od pewnego czasu zainteresowałem się zmianą mojego procka na lepszy. Aktualnie posiadam Pentium 4 1.8 GHz(Northwood), częstotliwość szyny 400 MHz, 512 kb L2. Postanowiłem, więc trochę poczytać o mojej płycie głównej i znaleźć najlepszy możliwy do wsadzenia procesor, jakim okazał się być Pentium 4 2.4 GHz(również Northwood) z częstotliwością 533 MHz i taką samą pamięcią cache 512 kb. Cena tego procesora jest naprawdę mała, dlatego jego kupno nie będzie dla mnie żadną przeszkodą. Jednak mam jedno pytanie odnośnie tego. Czy wymiana mojego aktualnego procka na ten, który wam zaprezentowałem będzie opłacalna? Chodzi mi o to czy poczuję różnicę w prędkości, a także chodzenia niektórych gier, programów itp.? Na koniec dodam jeszcze, że posiadam 1GB ramu. Z góry dzięki za każdą wypowiedź na ten temat ;)

 

P.S.

 

Nie, nie mam zamiaru aktualnie kupować nowej płyty głównej ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem Pentiuma 1.8 wykręconego na 2.4Ghz i różnica nawet przy 512mb była zauważalna. Jeśli masz mocną kartę to na pewno wydajność wzrośnie. Nie zaszkodzi dołożyć jeszcze 512mb ram + dobra karta i gry z 2005 roku powinny śmigać.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze dwa pytania odnośnie procka. Otóż znalazłem na allegro tego samego procka tyle, że z 1M cache, który jest dwa razy droższy od wersji z 512kb. Na stronie producenta mojej płyty głównej nie ma żadnej wzmianki o tym procku(http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=179&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0 - zakładka CPU). Podejrzewam, że skoro nie ma nic o tym na stronie to pewnie ten procek nie ruszy, ale wole się upewnić, ponieważ dwa razy więcej cache to jednak duży plus.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy opłacałoby mi się podkręcić tego procka do np. 2.6 GHz, czy byłoby to zbędne?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...