Skocz do zawartości

Podkręcanie karty. Jakie sa minusy ?


Recommended Posts

Witam.Jakie sa minusy podkręcania karty? Hd6950

Chwilowo mam 800@900 1250@1250 i napięcie 1100@1105.

Co sie stanie jezeli bedzie zbyt małe lub zbyt duze napięcie ?

Troche to dziwne ze wykręciłem tak mocno karta na takim napięciu.

Testy robie Vide card stabiliti i dopiero po wykręceniu na 900 wywaliło.

Czy podczas testu powinienem używać jakiś innych aplikacji ?

Nie zaszkodzi to działaniu testu?

Link to post
Share on other sites

Do testu stabilności polecam 3dmark 11. Jeśli dasz zbyt niską temperaturę GPU będzie niestabilne i zrestartuje ustawienia do domyślnych, jeśli dasz zbyt duże napięcie i temperatura będzie duża będą w teście artefakty i wiesz że musisz obniżyć napięcie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dasz zbyt niską temperaturę GPU

Mniemam, że koledze chodzi o zbyt niskie napięcie bo jeszcze nie spotkałem się z możliwością ustawiania temperatury na GPU. :D

Napięcie zawsze staraj się ustawiać jak najniższe - pomoże to utrzymać niskie temperatury karty, ochroni sekcję zasilania przed bezużyteczną pracą i tym samym wydłuży jej żywot. Nie prawdą jest bowiem, że OC karty wpływa jedynie na pobór prądu. OC skraca żywot karty. Im mocniejsze tym bardziej. Jeżeli więc planujesz nie wymieniać karty przez następne 5 lat to warto się porządnie zastanowić nad tym, czy te x% wydajności jest tego warte. Tym bardziej, że 6950 jest kartą wystarczającą do gry we wszystkie obecne tytuły w max ustawieniach. :)

Edytowane przez Wulfisko
Link to post
Share on other sites

Mam 17 lat więc za 2 lata kupie juz sobie sam komputer który będzie prawdziwym "bogiem".

3dmark11 nie wywala mnie przy 900 na napięciu standardowym. Moze jakis inny program który dobrze obciązy karte ?

Ile ja męczyć?

Czy faktycznie karta starczy na 2 lata po o/c?

Link to post
Share on other sites

Nie prawda, jeśli masz niskie temperatury wystarczy na długie lata. Lecz prawdą jest to że jak masz wyższą temperaturę to skróci żywot podzespołu.

 

@up Wulfisko chodziło właśnie o napięcia, oczy mi się zamykały, głowa przestawała procować dlatego tak napisałem :P

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

polecam ci BF3 do testowania stabilnosci na moim radziu 5770 w bf3 max to 920, a smarki przechodzi nawet na 1ghz :D Generalnie chodzi o to ze jak pograsz z 2 godziny to sie nagrzeje a smark 10 minut dlatego jest stabilny

Edytowane przez foxy97
Link to post
Share on other sites

Mam 17 lat więc za 2 lata kupie juz sobie sam komputer który będzie prawdziwym "bogiem". 3dmark11 nie wywala mnie przy 900 na napięciu standardowym. Moze jakis inny program który dobrze obciązy karte ? Ile ja męczyć? Czy faktycznie karta starczy na 2 lata po o/c?

3dmark nadaja sie do testowania, ale jedynie jesli ustawimy loop conajmniej kilku-kilkunastu petli benchamrkow, nie obciaza on jednak karty dlugotrwale bo zegary i obciazenie GPU spada na ekranach ladowania pomiedzy roznymi testami. Najlepiej testowac na grach. Jak karta zaczyna miec dosc to zobaczysz artefakty na ekranie, chwile pozniej albo blue screen albo sterownik wywali albo sie komp zresetuje. Warto krecic najpierw np. pamieci zeby znalezc ich limit, a potem GPU - wtedy ma sie pewnosc ze to GPU np nie daje rady... Za niskie napiecie moze spowodowac niestabilnosc, ale generalnie nie jest niebezpieczne w odroznieniu od podnoszenia napiecia - tu juz moga byc skutki smiertlene, ale nie nalezy dramatyzowac.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...