Skocz do zawartości

Assasin's Creed PL Exclusive (Wersja Reżyserska) - Problem z instalacją patcha 1.02


Recommended Posts

Witam,

Niedawno kupiłem grę Assasin's Creed PL (Exclusive) i niestety mam problemy.

Gra przez większość czasu przycina nawet na najniższych detalach. Czasami płynnie ale jak zaczynam np. jazdę konno, więcej ludzi w mieście to już mocno przycina.

 

Podczas instalacji patcha 1.02 wyskoczył taki komunikat: ( mam windows 7 64 bit, a ten patch dodaje kompatybilność właśnie z wersją 64 bit, może dlatego przycina)

 

http://img689.imageshack.us/img689/7400/beztytuusta.jpg

 

Mój sprzęt:

Płyta Główna GIGABYTE M52L - S3

Pamiec DDR2 2x2GB (800)

Procesor AMD Phenom II x4 9500 Quad Core (2,2 GHz)

Dysk 500GB jakieś WD czy coś takiego

Zasilacz - Tacens Radix V 650W

Grafika - Vertex3d Radeon HD6770 1GB DDR5

Edytowane przez makaveli91
Link to post
Share on other sites

to raczej nie od tego, jak miałem kartę GF 8800 GT i windows Viste 32 bit , to gra chodziła elegancko (chyba inna wersja, miałem pożyczoną od kuzyna, jakaś angielska chyba bez dodatku)

 

PS: nigdy nie podkręcałem, boję się że popsuję :D

Edytowane przez makaveli91
Link to post
Share on other sites

Ja assasin'a na tym kompie /patrz sygnatura/ przeszedłem prawie całego na fullHD w full detalach , ale system padł :sciana: ,postawiłem nowy ale już mi się nie chce od początku w to grać .

Grafa identyczna jak Twoja i win 7 64 bit.

Spróbuj odpalić na win 7 w trybie / ze zgodnością z win xp service pack 3/

 

Sprawdź jeszcze sterowniki grafiki powinieneś mieć wersja 11.12 dla systemu win 7 64 bit.

Jakie masz dokładnie kostki ram ?

Link to post
Share on other sites

tak,

 

Lista gier chodzących płynnie:

 

Assasin Creed Brotherhood

Dirt 2

GRID

PES 2012 (Demo)

Cod MW - czasami przytnęło na 2s jak coś się działo

Civilizacja IV

Resident Evil 5

 

Lista Gier zacinających się

Assasin Creed

Dirt

Fuel

Crysis Demo(na najwyższych, na medium płynnie)

GTA IV - najpierw pokaz slajdów po w graniu patcha trochę poprawiło ale dalej słabo

Saints Row II

 

 

Dzisiaj sprawdzę Battlefield 3, GTA SA oraz Fifa 12 , kolega pożyczy do testów :)

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj najnowsze stery grafiki najlepiej

ściągnij je ze strony AMD.

Na głównej stronie link http://www.amd.com/pl/Pages/AMDHomePage.aspx

po lewej stronie u góry " find a driver "

wpisz parametry swego sprzętu i Ci znajdzie /paczka około 105 MB/

 

Sprawdź jak masz ustawioną pamięć wirtualną powinieneś

mieć min. 16 MB max tak jak będziesz miał napisane"zalecane"

czyli około 5000 MB.

 

 

 

PO PRAWEJ STONIE U GÓRY :)

Link to post
Share on other sites

posprawdzałem te tytuły co dostałem:

 

Battlefield 3 - da się grać na ultra, na wysokich płynniutko

GTA SA też płynnie, momentami spadki podczas jazdy samochodem.

 

Pamieć wirtualna chyba dobrze jest:

 

dopuszczalne minimum 16 MB

kontrolowane przez system

zalecane 6142

aktualnie przydzielono 4095

 

Jutro spróbuję zainstalować nowe stery. Trzeba odinstalować poprzednie ? w Vision Engine mogę pobrać najnowsze i automatycznie mi się wgrają. Jeszcze pytanko o te krawędzie, też tak masz że się ruszają ? na kartach Geforce takiego czegoś nie miałem

Edytowane przez makaveli91
Link to post
Share on other sites

Tak trzeba poprzednie odinstalować,ale jak robisz aktualizację to program zapyta Cię co masz zrobić więc najpierw odinstaluj.

Potem restart kompa i instalacja nowych i restart :D

Mi krawędzi nie szarpie,gram na DirectX 10,tak mam we własnościach skrótu / AssassinsCreed_Dx10 — skrót / na pulpicie.

Krawędzie strasznie mi szarpało w Wiedźminie 2.

 

Ja mam wersje 1.28 ,może spróbuj zaktualizować do takiej swoją grę .

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Patch do tej gry wyszedl jeden. Mianowicie 1.02. Poprawia on kilka bledow i dodaje wsparcie dla sys. x64. Zadnego 1.28 czy 1.2 nie bylo.

Jacek nie musisz odpalac typowo przez exe do DX10. Launcher gry automatycznie ja odpala w najwyzszym DX na jaki pozwala system i grafa. Mi naprzyklad w wersji z DX10 gra odpala sie w oknie. Wystarczy alt+shift+enter by gra przeszla w tryb pelno ekranpwy.

Link to post
Share on other sites

do jacekgothic:

wyglądać to u mnie podobnie wygląda, ale widać że płynnie ci chodzi jak poruszasz kamerą.

Na tym filmiku widać to o co mi chodzi z ruszającymi się krawędziami a właściwie to tylko jak się porusza kamerą, nie wiem jak to dokładnie opisać

 

do darkatraz

obojętnie jak włączę to działa podobnie, cały czas fullscreen

 

Zauważyłem że najbardziej przycina jak jest dużo ludzi lub jazda konno, zanim zacznę grać jak jest te białe ło i chwilowo można się w takim pustym pomieszczeniu poruszać to gra chodzi płynnie

 

Dodam że te ruszające się krawędzie najbardziej widać w Dirt jak są puste trybuny, Fifa 12 też trybuny, siatki i bandy, w Battlefield tylko jak są np. cienkie kraty, dachy. Pomaga włączenie w Vision Center Super SampleAliashing ( standardowo mam ustawione MultiSample i jest jeszcze pośrodku Adaptive SuperSample ale wydajność w niektórych grach drastycznie spada

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Ja mam wersje rezyserska premierowa i nic takowego mi nie wyskakuje. Mam rowniez win 7 64-bit i zero szarpanych krawedzi i tym podobnie. Gra zarabiascie plynnie chodzi na max detalach przy 1080p. Czy to jazda konno czy poruszanie sie w bardzo duzym tlumie nie uraczylem zadnych przyciec. Sprzet taki jak w sygnie.

 

Widocznie ta wersja jest cos zrabana (exclusive). Ale moment. Taka wersja jest tylko na konsole. Przy PC jest platynowa od cenegi. Obrazek na podelku jest czarnawy w wiekszosci czy normalne z zoltym paskiem na ktorym widnieje exclusive

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Patch do tej gry wyszedl jeden. Mianowicie 1.02. Poprawia on kilka bledow i dodaje wsparcie dla sys. x64. Zadnego 1.28 czy 1.2 nie bylo. Jacek nie musisz odpalac typowo przez exe do DX10. Launcher gry automatycznie ja odpala w najwyzszym DX na jaki pozwala system i grafa. Mi naprzyklad w wersji z DX10 gra odpala sie w oknie. Wystarczy alt+shift+enter by gra przeszla w tryb pelno ekranpwy.

 

alt + enter włącza tryb pełno ekranowy :/

 

a zaznaczone na obrazku czerwonym to co to według Ciebie jest jak nie wersja gry ?

 

http://images35.fotosik.pl/1134/c484d7696037a053med.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja mam wersje rezyserska premierowa i nic takowego mi nie wyskakuje. Mam rowniez win 7 64-bit i zero szarpanych krawedzi i tym podobnie. Gra zarabiascie plynnie chodzi na max detalach przy 1080p. Czy to jazda konno czy poruszanie sie w bardzo duzym tlumie nie uraczylem zadnych przyciec. Sprzet taki jak w sygnie. Widocznie ta wersja jest cos zrabana (exclusive). Ale moment. Taka wersja jest tylko na konsole. Przy PC jest platynowa od cenegi. Obrazek na podelku jest czarnawy w wiekszosci czy normalne z zoltym paskiem na ktorym widnieje exclusive

białe opakowanie z czarnym paskiem i napisem Ubisoft EXCLUSIVE w środku biało niebieskie pudełko

link do gry:

 

http://muve.pl/pc/ubisoft-exclusive/assassin-s-creed-pc-pl/307#opis-szczegolowy ( widać białe opakowanie ale z niebieskim paskiem.)

 

co do krawędzi to większość jest ładnie wygładzona ale zdarzają się takie które są wygładzone ale wydają się właśnie nie do końca wygładzony. Trudno to wyjaśnić. Jestem zbyt wrażliwy na najmniejsze błędy w grach , antialiashing musi być obowiązkowo :)

Edytowane przez makaveli91
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Chlopcze to nie jest wersja gry tylko wersja programu Animus. Kliknij sobie prawym na exe od gry i wlasciwosci. Szczegoly i bedzie vi pisac jaka jest wersja programu albo lepiej. Dodaj i usun programy. Tam tez bedzie pisalo.

 

Jezu gdzie sie tacy ludzie rodza :co:

 

EDIT: Ja mam taka edycje:

 

http://www.gram.pl/upl/katalog/w3/201005071009241939.jpg

 

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Gosciu daj na luz. Na tym forum nikt nie patrzy na wiek bo wszyscy sa rowni. Napisalem ci na czym polega twoj blad w interpretacji wersji gry. Wiec skonczmy ta bezsensowna dyskusje o nic. Ok?

Link to post
Share on other sites

Te programy chwilowo / na czas gry / wyłączają niektóre procesy działające w tle

aby zwolnić pamięć. A czy są skuteczne , no cóż , spróbuj.

Na pewno nic nie popsujesz a może akurat w Twoim przypadku pomoże.

A szukałeś jakichś modów optymalizujących tą grę , może coś takiego

istnieje, tak jak w przypadku np. Skyrim.

Link to post
Share on other sites

szukałem i nic nie znalazłem.

 

Żeby grać płynnie w NFS Shift to musiałem pobrać patcha przeznaczonego dla kart ATI, wydaje mi się że większość gier jest robiona pod Geforce dlatego tak a nie inaczej gry działają. Może też procesor ograniczać kartę ?

 

Dziś spróbuję Gamebooster i nowych sterowników

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...