Skocz do zawartości

Jaki laptop do 3000-3500zł


Recommended Posts

Zgadzam się w 100% z Blacklio. To jest taki sam motyw jak z samochodami--- liczy się moment obrotowy :D ( czyli zestrojenie tak parametrów silnika żeby czochrał asfalt) Co z tego że masz I7 jak w reszcie sprzętu masz "turbo dziurę" dalej DELL, DELL, DELL.

Edytowane przez pablos321
Link to post
Share on other sites

aha rozumiem to powiedz mi coś o tych Dell, Acer, HP i stosunek ceny do wydajności ?

1. ACER 7750G http://allegro.pl/mocny-acer-7750g-17-i5-2430m-4gb-750gb-hd6850-w7-i2054489164.html za 2700zł

2. HP 6130ew http://allegro.pl/hp-pavilion-dv7-6130ew-i5-2410m-17-3-750gb-4gb-w7-i2052606011.html za 2980zł

3. DELL XPS I702x http://allegro.pl/mocny-dell-xps-l702x-i5-500gb-8gb-gt555m-3gb-jbl-i2054918731.html za 3300zł

 

Ciekawe że w tej cenie nie ma Asusa z podobnymi parametrami.

 

Dobra prosze powiedzcie mi jak ma się wydajność do ceny i ogółu tych laptopów, ale prosiłbym o konkrety bo z mojego punktu widzenia 600zł różnicy to dużo za podobne parametry, na innym forum najbardziej polecają HP ? Jak macie inną propozycję to podajcie proszę.

Link to post
Share on other sites

I7 może sie wydawać nieopłacalny przy słabej karcie ale popatrzcie sami http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-Q15R.52327.0.html, http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-17R-N7110.53812.0.html

Te same karty GT525, w jednym i5 w drugom i7, a w Starcraft 2 DIRT 2, NFS SHIFT spora różnica. Procesor karty na pewno nie spowolni, wiec jak cię stać to uważam że warto, a pozycji wykorzystujących 4 rdzenie będzie przybywać.

Link to post
Share on other sites

Hmm w shift różnica in plus dla i5 a nie i7, co nie zmienia faktu że są różnice w wydajności przy identycznych grafach ( te same rozdz. ).

Oczywiście gier wykorzystujących 4 rdzenie będzie przybywać tylko w lapkach średniej półki nie zawsze wymienisz GPU a jeśli wymienisz nie oznacza że będzie poprawnie działać.

Link to post
Share on other sites

Najlepszą opcją jest Dell i staramy się ci to powiedzieć od samego początku tego tematu. Jest najwydajniejszy i ma najlepszą jakość wykonania. Jeśli szukasz potwierdzenia ze warto kupić tańszego Acera to tutaj nie znajdziesz. Decyzja i tak ostatecznie należy do Ciebie. W HP i Acerze jak by ci się coś popsuło to byś dopiero pluł sobie w brodę bo z ich serwisami to jest porażka. Poza tym polecam iść do np media markt lub innego marketu i tam pomacać i pooglądać wybrane modele przed zakupem. Uwierz mi... zauważysz różnice jakości wykonania.

Link to post
Share on other sites

Dobra zszedłem do tych dwóch:

 

http://allegro.pl/mocny-dell-xps-l702x-i5-500gb-8gb-gt555m-3gb-jbl-i2054918731.html za 3300zł

http://www.kingpc.pl/produkt/296/asus-n75sf-v2g-ty210v-17-3-i7-2670-8gb-1tb-gt555-2gb-win7.html za ok 3550zł

 

Na pewno wybiorę któryś z tych więc proszę o radę ostateczną, z tego co ja wiem kultura pracy lepsza jest w Asusie, na plus win7 i 1T GB dysk, za to w Dellu na plus rozmieszczenie portów i ładniejsze wykonanie ??

Link to post
Share on other sites

Na plus Della przemawia audio 3x audio można podłączyć zestaw 5.1, szybsza karta graficzna, mniejszy dysk ale za to zdecydowanie szybszy, większa bateria, lepsze rozmieszczenie portów i lepsza jakość wykonania. Na Plus Asusa w tym przedziale cenowym będzie procesor i pojemność dysków oraz cichsza praca.

Link to post
Share on other sites

Heh jakby miał to jeden laptop i to w tej cenie to by było ekstra a tak trzeba wybrac mniejsze zło ? kto jeszcze oceni te dwa względem siebie ?

 

I jescze jedno pytanie znalazłem taki

DELL XPS L702x 17,3" HD+ Touch/i5-2430M/4/500/GT555M-3GB/BT za 3000zł ale jak widzę to on ma chyba dotykowy ekran ? te dotykowe są tańsze ? i czy warto taki brać czy nie ?

Link to post
Share on other sites

Ja bym się nie pchał w dotykowe, z tego co wiem jedna osoba to miała na którymś forum i miała problemy z tym. Kiedyś w Xkomie mieli przez jakieś 2 tygodnie ofertę tylko z dotykowymi matrycami HD+ a potem znów tylko zwykle. Na stronie della niby za dotykową trzeba dopłacić.Jak nie ma takiej potrzeby to nie co się pchać w takie wynalazki.

Link to post
Share on other sites

Dalej bije się z myślami Asus czy Dell, może ktoś wie gdzie można tanio kupić któryś to może cena mnie skusi na jeden :)

 

Dobra mogę kupić Dell 17" i7 4Gb 750GB win7 itd. za 3300zł choć bez podświetlania ale chyba to dobra cena co ?

to podświetlanie to fajny bajer ale niestety nie ma dojścia do tekiej wersji

Link to post
Share on other sites

Dobra znawców lub uzytkowników Dell'i proszę o radę bo coś trzeba kupić :)

 

Mam do wyboru:

 

1. DELL XPS L702x i5-2430M 4GB 17,3" LED HD+ 750 DVD GT555M (3GB) W7H za ok. 3300zł

 

 

Kolor silver, Obudowa aluminiowa, Głośniki JBL 2.1 (2 x 4W + 12W subwoofer)

Kod Producenta C0453028

Procesor (producent) Intel

Procesor (rodzaj) Core

Procesor (taktowanie) 2,4GHz

Procesor (pamięć cache) 3072kB

Procesor (opis) i5-2430M

Technologia Intel vPro Nie

Matryca (przekątna) 17,3cale

Matryca (rozdzielczość) WXGA++ 1600 x 900 (16:9)

Matryca (powłoka) świecąca

Matryca (opis) LED

Pamięć zainstalowana (pojemność) 4GB

Pamięć (zajęte/wolne sloty) 2/0

Pamięć (technologia) DDR3 1333MHz

Dysk twardy (pojemność) 750GB

Dysk twardy (interfejs) SATA

Dysk twardy (prędkość) 7200obr/min

Napęd optyczny (typ) Super Multi DVD+/-RW/RAM

Napęd FDD Nie

Karta graficzna (producent) nVidia

Karta graficzna (model) GeForce GT 555M

Karta graficzna (pamięć) 3072MB

Karta graficzna (pamięć karty) 3072MB

Karta dźwiękowa HD Audio

Głośniki 2szt.

Głośniki niskotonowe 1szt.

Wbudowany mikrofon Tak

Karta sieciowa przewodowa 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet

Karta sieciowa bezprzewodowa Tak

Karta sieciowa bezprzewodowa (opis) WiFi IEEE 802.11b/g/n

Bluetooth Tak

Modem 3G Nie

Fax modem Nie

IrDA Nie

PCMCIA card type II Nie

PCMCIA card type III Nie

ExpressCard 34 Nie

ExpressCard 54 Nie

Czytnik Smart Card Nie

E-SATA Tak

Czytnik linii papilarnych Nie

Platforma szyfrująca TPM Nie

Kensington Lock Tak

Display Port Tak

DVI-D Nie

HDMI Tak

VGA (RGB) Nie

S-video/TV-out Nie

AV-in (Tuner TV) Nie

Line-in Nie

Line-out Tak

Wejście mikrofonu Tak

S/PDIF Nie

LPT (równoległy) Nie

RS232 (szeregowy) Nie

Moduł GPS Nie

Czytnik kart pamięci Tak

Czytnik kart pamięci (opis) xD, SDHC, SDXC, SD, MS-Pro, MMC, MS

Panel klawiszy multimedialnych Nie

Złącze replikatora portów Nie

Fire-Wire (IEEE1394) Nie

USB 2.0 1szt.

USB 3.0 2szt.

System operacyjny Windows 7 Home Premium 64 bit

System operacyjny (wer. Językowa) polski

Wbudowana kamera Tak

Wbudowana kamera (rozdzielczość) 2

Wbudowana kamera obrotowa Nie

Urządzenie wskazujące touchpad

Akumulator (technologia) 6 komorowy litowo-jonowy

Wymiary (wysokość) 38mm

Wymiary (szerokość) 381mm

Wymiary (głębokość) 265mm

Waga 2,7kg

Gwarancja 24mies

Gwarancja międzynarodowa Nie

Gwarancja baterii 12mies

Wyposażenie zasilacz sieciowy

 

2. DELL XPS L702x 17,3" HD+ Touch/i5-2430M/4/500/GT555M-3GB/BT za ok 3000zł

 

Czytnik kart Tak

Dodatki multimedialne Głośniki JBL

Dołączone oprogramowanie Office Starter, McAfee 30d

Gwarancja 2 lata gwarancji typu CAR (Collect And Return) serwis w pięć dni roboczych

HDMI 1 szt.

Informacje dodatkowe Obudowa: Silver Aluminium

Maksymalna wielkość pamięci 16 GB

Napęd optyczny wbudowany DVD+/-RW DL

Nazwa typu Notebooki

Okres rękojmi (gwarancji) w miesiącach 24

Pamięć zainstalowana 4048 MB

Producent DELL

Przekątna ekranu 17.3 cali

Rodzaj pamięci SO-DIMM DDR3 1333MHz

SPDIF (Digital Audio) Nie

Strona o towarze

Strona producenta

System operacyjny Brak

Typ akumulatora / baterii Li-Ion 6 cell battery

Typ matrycy WXGA+ HD (1600 x 900) Multi Touch

Waga [kg] 3.430 kg

Wbudowana kamera internetowa 2,0 Mpix

Wbudowana karta graficzna nVidia GeForce GT555M 3GB DDR3 VRAM

Wbudowane Audio Intel High Definition Audio

Wbudowany Bluetooth Tak

Wbudowany IEEE1394 Nie

Wbudowany LAN 100Mb / 1Gb 0 / 1

Wbudowany modem 56K analogowy Nie

Wbudowany modem WWAN Nie

Wbudowany port IRDA Nie

Wbudowany WIRELESS LAN Tak

WWAN Ready Nie

Wymiary [G x S x W] 287,3 x 414,9 x 38,5

Wyposażenie dodatkowe Wbudowany mikrofon

Zainstalowany procesor Intel Core™ i5 Dual processor i5-2430M (32 nm; 3MB L3; 2.40 GHz/GPU:650MHz) 35W

Zamontowany dysk twardy 500 GB SATA 7200rpm

Złącza USB 2 x USB3.0, eSata/USB, 1 x USB 2.0

Złącze replikatora portów Nie

Złącze TV-OUT (S-VIDEO) Nie

Złącze VGA Tak

 

3. http://www.dell.com/pl/p/xps-l702x/pd?oc=n...el_id=xps-l702x za 3699zł

 

4. DELL XPS L702x 17,3" LED /i7-2670QM/4/500/GT555M za 3750zł - mniejszy dysk do tego co na stronie Della ale z podświetlaną klawiaturą

 

Czytnik kart Tak

Dodatki multimedialne Głośniki JBL

Dołączone oprogramowanie Office Starter, McAfee 30d

Gwarancja 2 lata gwarancji typu CAR (Collect And Return) serwis w pięć dni roboczych

HDMI 1 szt.

Informacje dodatkowe podświetlana klawiatura

Maksymalna wielkość pamięci 16 GB

Napęd optyczny wbudowany DVD+/-RW DL

Nazwa typu Notebooki

Okres rękojmi (gwarancji) w miesiącach 24

Pamięć zainstalowana 4096 MB

Producent DELL

Przekątna ekranu 17.3 cali

Rodzaj pamięci SO-DIMM DDR3 1333MHz

SPDIF (Digital Audio) Nie

Strona o towarze

Strona producenta

System operacyjny MS Windows 7 Home Premium

Typ akumulatora / baterii Li-Ion 9 cell battery

Typ matrycy WXGA+ (1600 x 900) widescreen Panel

Waga [kg] 3.430 kg

Wbudowana kamera internetowa 2,0 Mpix

Wbudowana karta graficzna nVidia GeForce GT555M 3GB DDR3 VRAM

Wbudowane Audio Intel High Definition Audio

Wbudowany Bluetooth Tak

Wbudowany IEEE1394 Nie

Wbudowany LAN 100Mb / 1Gb 0 / 1

Wbudowany modem 56K analogowy Nie

Wbudowany modem WWAN Nie

Wbudowany port IRDA Nie

Wbudowany WIRELESS LAN Tak

WWAN Ready Nie

Wymiary [G x S x W] 287.3 x 414,9 x 38.5

Wyposażenie dodatkowe Wbudowany mikrofon

Zainstalowany procesor Intel Core™ i7 Quad processor i7-2670QM (32 nm; 6MB L3; 2.20 GHz/GPU:650MHz) 45W

Zamontowany dysk twardy 500 GB SATA 7200rpm

Złącza USB 2 x USB3.0, eSata/USB, 1 x USB 2.o

Złącze replikatora portów Nie

Złącze TV-OUT (S-VIDEO) Nie

Złącze VGA Tak

 

Przepraszam że taki post ale nie mogę dać linków do tych ofert.

Proszę o radę która konfiguracja jest optymalnie najlepsza ? Czy warto dokładać z 700zł do i7, win7, 750GB, i 9 cell baterii bo z tego co widzę tym się różni oferta za 3000zł od tej za 3699zł -3750zł (w jednej większy dysk a w drugim podświetlana klawiatura) ???

Oferta za 3300zł od tej za 3000zł różni się tym że ma większy dysk i win7 ale w tej za 3000zł jest multi touch - choć dalej nie wiem czy to dobrze czy źle ?

 

Proszę pomóżcie w ocenie bo za dużo tych konfiguracji a osoby które już użytkują takie będą myśle wiedziały co warto a co nie.

Dzięki

Edytowane przez djgreg
Link to post
Share on other sites

Ja mam z i7 2670QM 8GB RAM GT555m i podśw. klaw. I teraz DELLE podrożały ja za swojego na początku grudnia dałem 3600zł z dostawą. Czy warto dopłacać do i7...ciężko powiedzieć Niby daje przyrost w niektórych grach. A na chwilę obecną i5 na pewno wystarczy. Polecam brać z baterią 9 cell ponieważ daje to 8h pracy na baterii a poza tym podnosi tył laptopa polepszając chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

kurcze za tą cenę bym kupił co ty spokojnie, a gdzie kupowałeś ?

i te z i5 nie mają 9 cell żaden

i co sądzisz o tym multi touch bo to czytałem to w sumie nic mi nie mówi - chodzi o to czy przez to że to dotyk to nie traci na tym laptop w wydajności matrycy czy energii bo pewnie będzie sporadycznie używany ?

 

750zł różnicy to naprawdę dużo ale za to i7, win7, 9 cell i podświetlana klawiatura heh jakby to nie było dla mnie dużym wydatkiem to bym się nie zastanawiał a tak to sam nie wiem bo to kuszące...

Link to post
Share on other sites

Kupowałem w X-komie. Ale teraz ceny poszły strasznie w górę i jest droższy o 300zł. http://www.x-kom.pl/p/71962-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l702x-i7-2670qm-8gb-500-dvd-rw.html

 

Multitouch to raczej zbędny bajer, po co sobie brudzić matrycę palcami, poza tym dodatkowa warstwa dotykowa może wpływać na refleksy i jakość obrazu (ale to w znikomym stopniu) Wydajności na tym na pewno nie straci i można wyłączyć wiec powinno być ok.

Link to post
Share on other sites
Dla mnie super by było gdyby któreś z tych z i5 miało 9 celli i podświetlaną klawiaturę bo dysk mam drugi a win mogę przeżyć http://www.nhl.pl/style_emoticons/default/smile.gif ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej wersji http://www.nhl.pl/style_emoticons/default/sad.gif
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...