Skocz do zawartości

Czy opłaca się zmieniać moją obecną grafikę na hd6950/70?


Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Mam mały dylemat odnośnie zmiany karty graficznej dlatego pomyślałem, że zarejestruję się na tym forum i poproszę o pomoc ludzi bardziej siędzących w temacie niż ja.

Obecnie posiadam i5 2500 (nie K) i gtx460 768mb gigabyte oc, 4gb ramu i zasilacz cooler mastera silent pro m700 (12v - 50A). Ogólnie nie mogę, aż tak bardzo narzekać na wydajność ale do 1920x1080 to powoli staje się za mało. Niżej można jeszcze spokojnie pograć.

Chciałem zapytać czy opłacałaby mi się wymiana karty na hd6950? Mogę kupić albo nową, albo od dalszego sąsiada 7miesięcznego asusa dc2 2gb z odblokowanym biosem (ponoć gwarancja mimo zmiany biosu obowiązuje dalej - to prawda?). Ostatecznie mogę jeszcze kupić w dość przystępnej cenie hd6970 od vertexa (tego czerwonego z 2 wiatrtakami, chyba wersja x). A moze czekać na nowe radeony 7850 lub 7870? Wiadomo coś jak z ich wydajnością - czy będą wydajniejsze od hd6950/70? Obecnych kart nvidi nie chce bo miałem ze swoją obecną problemy ze sterownikami, co chwila przestał odpowiadać i się restartował. Dopiero po 2 reklamacji przestało tak cudaczyć choć co jakiś czas i tak sterownik się restartuje, ale nie jest to już takie uciążliwe bo robi to tylko na pulpicie może raz dziennie (chyba zmieniali bios), a z tego co czytałem niektórzy ludzie z serią 5 również mają takie same problemy. Przeglądam wszelkiej maści testy ale te słupki mało mi mówią jaki byłby realny wzrost wydajności do obecnej mojej karty. Najbardziej mnie kołują niektóre testy np w takim metro, gdzie ilość minimalna klatek na wszystkich kartach jest poniżej grywalnego poziomu, więc nie mam pojęcia na podstawie takiego testu czy gra jest grywalna czy nie.

Co do gier to ogólnie lubie wszelkiej maści, choć najmniej strategiczne. Teraz planuje zakup battlefielda 3. Chciałbym żeby karta wytrzymała w komputerze jakieś 2 lata i z kolei boję się, czy taki hd6950 temu podoła (ponoć ma słabą tesalacje i do dx11 się nadaje gorzej niż nvidie?).

Aha do wydania na kartę mam 1000-1100zł bez sprzedaży mojej obecnej karty (ale wpierw musze kupić nową bo paradoksolanie mimo posiadania procesora ze zintegrowaną, mam płytę na chipsecie P67... a więc bez możliwości wyświetlania grafiki - wszystko przez przypadek i brak towaru w sklepie).

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Edytowane przez vladix83
Link to post
Share on other sites

Ciekawe gdzie ty za 1,1k zł z wysyłką kupisz 560ti 448?

Najtańszego widziałem bez wysyłki po 1155zł i to EVGA z niezbyt cichym chłodzeniem. Następne są już od 1,2k zł co czynie je zuepłnie nieopłacalnymi ze względu na to, że "pełną" 570tkę można dostać już od 1220-1240zł...

Jeśli te 1-1,1k zł to budżet "sztywny" to nie ma niestety szans na zakup. Do tego autor napisał, że nie chce raczej kupić karty zielonych...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Obecnie posiadam i5 2500 (nie K) i gtx460 768mb gigabyte oc, 4gb ramu i zasilacz cooler mastera silent pro m700 (12v - 50A). Ogólnie nie mogę, aż tak bardzo narzekać na wydajność ale do 1920x1080 to powoli staje się za mało. Niżej można jeszcze spokojnie pograć.

560ti czy nawet 570 do za mały przeskok. Albo Inwestujesz w płytę i zasilacz i robisz SLI albo GTX 580 minimum.

Link to post
Share on other sites

Mam gtx460 768 OC i mam 6870 OC, Radeon jest trochę wydajniejszy ale jak nie robi się benchmarków i ma wyłączonego frapsa to nawet tego nie widać ;). Oczywiście w przypadku 6950/70 różnice były by większe, także można się zastanowić niemniej myślę, że lepiej zaczekać na nowe 7870/50 ew. nowe nV, w końcu to jeszcze parę miesięcy.

Link to post
Share on other sites

Mam do was pytanie ile daje odblokowanie shaderów w hd6950? Wiem, że ponoć niewiele ale podobno jest to pomocne przy oc karty. Przegladałem różne fora ale nigdzie nie umiałem znaleźć konkretnej odpowiedzi. Pytam bo do ogólnej wydajności takiej karty trzeba wtedy doliczyć te "marne" kilka procent (3-5?). A potem wiadomo - dodatkowo oc.

Znajomy z mojej okolicy kusi mnie na wspomnianego już asusa hd6950 dcII 2gb z odblokowanymi shaderami i chodzacego stabilnie przy zmianie napiecia na zegarze 980mhz. Kosztowałby mnie 900zł z jeszcze 29miesięczną gwarancją producenta i 17miesięczną ze sklepu proline. Szukam wszedzie informacji o serii hd7850 i jedyne co udało mi się wykoncypować po "obrazku marketingowym amd z gpu" to to, że będzie on chyba słabszy od hd6950, ale tego teoretycznie można było się spodziewać bo niby sugerowana cena 199$. Hd7870 powinien być lepszy od hd6950 a gorszy od 6970, ale znowu jego cena to 299$, wiec znając nasze polskie realia bedzie to z vatami i innymi opłatami grubo ponad tysiąc złotych.

Dlatego coraz bardziej rozważam wspomniany upgrade na hd6950. Nie kosztowałby mnie takiej fortuny bo część pieniążków odzyskałbym ze sprzedaży swojego gtx460 768mb oc. Nawet nie myślałem za ile można sprzedac taką kartę, ale ze 400zł może bym dostał? Nie wiem tylko na ile starczyłby mi taki hd6950, ale przy dobrych lotach z rok chyba spokojnie możnaby by na dość wysokich detalach poszaleć przy 1920x1080? Potem pewnie nowe konsole to i zmienią się wymagania gier.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...