Skocz do zawartości

MSI GTX 560TI Twin Frozr II (SLI)


Recommended Posts

Cześć.

Mam pytanie odnoście poboru mocy przez tę kartę.

A mianowicie:

1. Jaki jest pobór mocy w przypadku pojedynczej karty

2. W przypadku SLI

3. Ma ktoś z Was tę kartę i wie jak sprawdza się ona np. w Battlefield 3?

4. Czy warto brać wersję 2GB? też od msi, też tf2 tylko że 2GB. Wzrasta pobór mocy od tego? Wydajnościowo jest lepiej?

Procek to i5 2500k

Edytowane przez CroopekPL
Link to post
Share on other sites

Siema.

Mam tą kartę(920MHz) i nawet ten sam procek podkręcony do 4.2ghz(1,27V). W stresie podczas grania w BF3 komputer pobiera 330wat (tyle pokazuje mi watomierz i jest to sam komp bez moitora i głośników) w przyadku SLI nie wiem bo mam tylko jedną kartę. W BF3 gram na ustawieniach "wysokich" w 1920x1080 i jest średnio 50kl/s, na maksymalnych też się da grać ale jest wtedy ok 35kl/s.

Edytowane przez alcochol
Link to post
Share on other sites

bede chyba skladal 560 ti w sli z msi twin frozr II 2GB

 

zerknij tutaj http://forum.benchmark.pl/topic/39898-7970-vs-580-vs-sli-560ti/page__st__40

 

Zasilacz biore 775W uwzgledniajac OC procka i kart, wybieralem pomiedzy:

be quiet l8 730w

toughpower xt 775

corsair tx ent 750w

 

tak naprawde to wszystkie z nich powinny pociagnac tylko przy be quiet silne OC moglo by pociagnac za duzo

 

co do kart to 2GB bo czytalem o problemach z np bf3, no i tez w przyszlosci nowe gry moga brac ponad 1gb ram i wtedy bylaby kicha

Link to post
Share on other sites

Najlepiej kup GTX560ti 448 cores z 1280MB pamięci,a będzie sporo wydajniej niż ten Gtx560ti 2Gb.

Ps.BF3 nie bierze więcej niż 1280Mb pamięci ram karty.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/GeForce_GTX_560_Ti_nieznacznie_slabszy_od_GTX_570-37629.html

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Więc może XFX PRO 750W ?

wlasnie sobie porownuje oba:

http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/xfx-pro-series-750w-power-supply-review/all/1/

http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/thermaltake-toughpower-xt-775-review/all/1/

 

Cenowo to roznica 5 pln :D

 

XFX jest chyba bardziej cichy a thermaltake o wiele lepsza skutecznosc (ok 90% vs 85% w xfx) i odpinane kable, no i wiecej mocy na 12V (768w vs 744w)

 

W sumie wiecej korzysci z Thermaltake, duza glosnosc jest tylko przy full load, przy ~550W jest porownywalnie do XFX takze chyba Thermaltake bedzie lepszym rozwiazaniem

 

 

Najlepiej kup GTX560ti 448 cores z 1280MB pamięci,a będzie sporo wydajniej niż ten Gtx560ti 2Gb. Ps.BF3 nie bierze więcej niż 1280Mb pamięci ram karty.

Niby tak ale boje sie ze niedlugo beda gierki ktore beda braly wiecej np za pol roku i wtedy 1280mb moze nie dac rady. No i cenowo widze kolejne +250-300 pln
Link to post
Share on other sites

No chyba ci z Nvidii skalkulowali ile to GPU da rady danych przerobić więc dlatego dali 1280Mb,a nie 2Gb jak robią chiński i tajwańskie firmy.

Dlatego Gtx560ti dostał tylko 1Gb,Gtx570-1280,Gtx580 1.5gb inni dają więcej dla zachęty!-a ludzie to łykają jak kot kiełbasę.

Link to post
Share on other sites

GTX 560ti powinien mieć 1,2Gb to jest pewne! Gpu znakomicie się kręci i potorfi w pełni wykorzystać pamięć. Jak jest z pamięcią karty w SLI? Z tego co wiem to korzysta z jednej? Jak tak to można wziąć jedną 2gb a drugą 1gb?

Link to post
Share on other sites

W SLI używa pamięci obu kart,a dodam jeszcze że gdy w opcjach Nvidia panel wyłączysz SLI i odpalisz np.BF3 na jednej karcie to i tak ładuje do pamięci obu kart po równo.(nie wiem dlaczego).

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

No chyba ci z Nvidii skalkulowali ile to GPU da rady danych przerobić więc dlatego dali 1280Mb,a nie 2Gb jak robią chiński i tajwańskie firmy. Dlatego Gtx560ti dostał tylko 1Gb,Gtx570-1280,Gtx580 1.5gb inni dają więcej dla zachęty!-a ludzie to łykają jak kot kiełbasę.

No pewnie cos tam kalkulowali ale znajac zycie to bym wcale tak pewnie tego nie zakladal. Tak czy tak 1gb to juz teraz za malo na niektore gry a za jakis czas pewnie takich tytulow bedzie przybywac. Dlatego mysle ze 2gb da wystarczajacy zapas.

Jakby byla karta ktora ma 1,5 to pewnie bym wzial taka ale skok jest x2.

 

 

 

Edytowane przez sergi
Link to post
Share on other sites

Popieram. Nie mam wątpliwości, że w tym roku wyjdą tytuły dla których już nawet 1200 będzie mało na Full. Oczywiście zawsze można grać na mniejszych detalach bo w większości gier High i Max niewiele się różnią ale domyślam się, że jeśli już ktoś decyduje się na SLI z tak mocnych kart to nie chce kompromisów.

 

Nawet jeśli to "rozdawanie" RAMu przez NVidia to czysty marketing to już tylko z tego tytułu należy wnioskować, że będą lobbować pomysł by gry komputerowe pożerały więcej RAMu niż 1,2 czy nawet 1,5 GB. Wypuszczą wtedy nowe mocne GForcy z których lepsze będą mieć 2GB lub więcej i znajdzie się paru takich maniaków którzy nawet mając SLI z 560ti/570/480 czy 580 żeby grać spokojnie na full detalach wymienią karty na nowsze.

Link to post
Share on other sites

Tak czy tak 1gb to juz teraz za malo na niektore gry a za jakis czas pewnie takich tytulow bedzie przybywac. Dlatego mysle ze 2gb da wystarczajacy zapas.

Ludzie czy wy mnie rozumiecie wogóle?

Chodzi mi o to że ram nic nie daje jeżeli GPU jest słabe,to tak jakby dać 2Gb ramu do GF8800.

Historia się powtarza od czasów takich kart jak FX5700 czy 7600GS gdzie były modele z podwojoną ilością ramu co w testach nawet obniżało wydajność!

Jak sobie kupisz GTX580 z 3GB ramu to będziesz miał na 5 lat?! są takie karty od tajwańców.

Edytowane przez Nalovp
Link to post
Share on other sites

Więc może XFX PRO 750W ?

wlasnie sobie porownuje oba: http://www.kitguru.n...y-review/all/1/ http://www.kitguru.n...5-review/all/1/ Cenowo to roznica 5 pln :D XFX jest chyba bardziej cichy a thermaltake o wiele lepsza skutecznosc (ok 90% vs 85% w xfx) i odpinane kable, no i wiecej mocy na 12V (768w vs 744w) W sumie wiecej korzysci z Thermaltake, duza glosnosc jest tylko przy full load, przy ~550W jest porownywalnie do XFX takze chyba Thermaltake bedzie lepszym rozwiazaniem

KOXsu co sadzisz na temat mojego porownania tych zasilek?

Link to post
Share on other sites

ogólnie mamy tutaj konstrukcje od Seasonic seria SS-xxxAT czyli XFX Core vs Channel Well Technology seria DSG - Thermaltake , obie posiadają regulacje napięć DC-DC , podobne okablowanie i elektrycznie mocowo też są zbliżone , tylko Thermaltake ma odpinane kable , więc skoro cena podobna to brać Thermaltake

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

więc skoro cena podobna to brać Thermaltake

dzieki gando

 

Ludzie czy wy mnie rozumiecie wogóle? Chodzi mi o to że ram nic nie daje jeżeli GPU jest słabe,to tak jakby dać 2Gb ramu do GF8800. Historia się powtarza od czasów takich kart jak FX5700 czy 7600GS gdzie były modele z podwojoną ilością ramu co w testach nawet obniżało wydajność! Jak sobie kupisz GTX580 z 3GB ramu to będziesz miał na 5 lat?! są takie karty od tajwańców.

Przeczytalem bardzo duzo roznych materialow i wszedzie pisza ze w niektorych przypadkach (takich jak BF3) 560tki beda korzystac z dodatkowego 1GB.

Nie udalo mi sie znalezc testow porownujacych sli 560 ale znalazlem cos takiego:

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-5870-eyefinity6,2595-11.html

To jest CF z dwoch radkow 5870. Z tego co sie orientuje to sa slabsze i starsze karty od 560. Mimo wszystko widac ogromna roznice w wydajnosci w bad company2 i farcy 2. Na podstawie tego nie mam podstaw by uwazac ze karta nie da rady obsluzyc pamieci.

To tak jakby wolniejszy procesor nie dal rady obsluzyc wiekszej ilosci ramu, wogole Twoja teoria jest dla mnie naciagana bo jakos nie widze az takiego zwiazku pomiedzy adresowaniem wiekszej tabeli pamieci a predkoscia procesora graficznego gdzie mowimy o wzglednie niewielkich roznicach pomiedzy poszczegolnymi procesorami 560ti 570 i 580. Gdybysmy porownywali kilka generacji wstecz to wtedy moze rzeczywiscie stare procki nie wykorzystalyby dodatkowego ramu bo po prostu mialyby mniej mocy zeby przeliczyc obraz 3d. Nie zapominaj ze tutaj mowimy o rozwiazaniu mGPU a nie single.

 

Znalazlem jeden wykres porownujacy 560ti 1 vs 2 gb w bf3, jest to screen shot takze nie wiem na ile prawdziwy, nie znalazlem zrodla ale wyglada ciekawie:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18344284

 

Jak zloze zestaw to porobie testy i dam znac co wyszlo, trzeba by tylko sprawdzic czy jest mozliwosc tymczasowego "zlimitowania" pamieci, wtedy mozna by porownac wydajnosc na 1gb i 2 gb na tych samych kartach

Link to post
Share on other sites

@ navolp

 

2gb w słabych kartach bez sensu, zgadzam się ale przecież autor pisze o 560ti w SLI a to w żadnym razie nie jest słaby zestaw.

 

@ sergi

 

Ktoś tu dobrze napisał żeby nie sugerować się ślepo wykresami FPS ze stron bo to nie oddaje komfortu grania. Jako przykład dał mikroprzycięcia. Jeżeli już występują to możesz mieć dwie potężne karty i framerate 50 ale co jakiś czas będziesz miał przycięcie. Nie wpłynie to znacznie na framerate ale na komfort grania tak. Ja się z tym zgadzam bo sam tego doświadczyłem w niektórych tytułach. Np. w COD:Black Ops grałem na jednej bo mimo, iż czy SLI czy solo miałem ponad 60 stałych to jednak dało się zauważyć lekkie mikroprzycięcia na SLI (nie było to straszne ale skoro i tak równie szybko chodzi na solo a bez tego mini mankamentu to po co tracić prąd?).

 

W kwestii SLI lepiej się pytać użytkowników jaki mają komfort i zestawiać to ze średnim FPS bo sam framerate niewiele mówi.

Link to post
Share on other sites

@ellkey

 

zgadzam sie w pelni mimo ze na razie wiedze bazuje na artykulach a nie praktyce - moze juz wkrotce sie to zmieni :D

 

jescze apropos wykresow, ten ostatni co zamiescilem 560 1 vs 2gb to pokazuje karty single, nie multi a ten z tomshardware pokazuje wykres z gry a nie sredni frame rate takze mysle ze jest calkiem rzetelny

 

apropos przyciec w cod - miales gorzej w multi niz w single?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...