Skocz do zawartości

Buda 4000 pln! Ocena, konfiguracja wstępna.


Recommended Posts

Siemano benchmark'owcy,

 

Planuje zakup nowej stacjonarki, budżet + - 4000pln

Aktualnie poskładałem cuś takiego :)

Źródło i aktualne ceny z esc.pl

 

 

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 899 zł

Asus SaberTooth P67 Rev.3.0 /intel P67/ 775 zł

A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming v2.0 XPG 199 zł

Zalman CNPS11X Extreme 230 zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 349 zł

MSI GeForce GTX 560 Ti Hawk 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI 1059 zł

Fractal Design Define R3 Black Pearl 430 zł

Corsair 700W [CMPSU-700GEU] Gaming Series 379 zł

 

Moje uwagi:

 

1. Procesor musi być Intela, zostaje i5k.

 

2. Płyta, nie mam jednoznacznie upatrzonej, ale przymierzałbym się raczej do Asusa, wolałbym coś z serii P67, nie zamierzam wykorzystywać grafiki z serii Z68. Czy ten SaberTooth będzie ok?

 

3. Pamięci, nie mam pojęcia, ktoś kiedyś polecił mi A-Date i tak zostało. Czy zmieniło się w tym temacie coś, coś lepszego można dostać w tej cenie? Jak wybierać pamięć, czym się kierować?

 

4. Chłodziwo, również nie mam pomysłu, na pewno coś max do 200 pln chciałbym dostać, zamierzam podgonić i5k do ok 4GHz, jeśli da radę dobić do tej granicy stabilnie. A i ważne, chłodziwo musi zmieścić się w podanej budzie, również żeby nie przeszkadzał w instalacji pamięci.

 

5. Dysk, pewnie coś Szajsunga na F3, również mi kiedyś polecono

 

6. Grafika, kiedyś zraziłem się do czerwonych (ich stery) i tak zostało, celuje na 560Ti, tylko nie wiem od kogo, MSI Hawk fajna sprawa ale droga, wolałbym nie przekraczać magicznej jak dla mnie bariery 1000pln, kiedyś były tańsze, jakoś wywaliły w górę teraz. Co polecicie również godnego uwagi, zostawić tego Hawka?

 

7. Obudowa, tylko i wyłącznie ta, zakochałem się w niej! magia surowości aż bije od niej, pychota. I właśnie jakieś chłodziwo musi wejść, tylko nie wiem jakie.

 

8. Zasilacz, nie mam zielonego pojęcia, jaka moc, jaki producent, zero brak pomysłu. kiedyś dostałem propozycje Antec True Power 650, ale teraz raczej niedostępny, zresztą proszę o jakieś propozycje :)

 

9. Pasta na proca, brak pomysłu.

 

To by było na tyle jeśli chodzi o podzespoły.

A właśnie. Zamierzam składać kompa sam, nigdy tego nie robiłem, więc mam pewne obawy czy podołam, żeby czegoś nie zepsuć :) uzbroiłem się w nawet w poradnik:

 

http://allegro.pl/abc-sam-skladam-komputer-wydanie-iv-i2028251239.html

Lepiej zostawić złożenie w sklepie, czy brnąć w to samemu? Te kabelki, połączenia, montaż chłodziwa mnie trochu stresuje :P

 

Posiadam dodatkowo aktualnie w starym kompie:

 

Asus Xonar D2 PCI, chciałbym ją wrzucić na nową płytę, więc ważne żeby tam weszła :)

Dell U2412M

 

Mogę poczekać chwilę z kupnem, może ceny zaczną spadać i poniżej 4 koła dostanę swój wymarzony nowy sprzęt.

 

Dzięki z góry za uwagi.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Edit:

 

Za całość na esc.pl wyszło:

4419 zł brutto :)

 

a i dodatkowo jeszcze wypalarka dvd lg jakaś black :) ale to groszowe sprawy już przy całości

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

płyta jest dobra ale ja bym zaoszczędził troszkę na płycie by dokupić Dysk SSD który znacząco poprawi wydajność

 

AsRock P67 PRO /intel P67/

 

OCZ Agility3 60GB

 

Co do chłodzenia polecam SILLENTIUMPC FORTIS LUB ZALMAN Preforma a pastę to ZALMAN STG-2 i warto by było dołożyć 20 zł do zasilacza który wystarczy na lata

XFX Core 750W 135mm 80+

 

Co do karty to wybierz MSI są ciche i chłodne

 

resztę bym zostawił tak jak jest

Edytowane przez Dementor
Link to post
Share on other sites

płyta jest dobra

kolega wyżej miał inne zdanie :) ale skłaniam się ku twojej racji też słyszałem ze jest ok. moze były tam jakies sporadyczne przypadki

 

zaoszczędził troszkę na płycie

AsRock mnie odrzuca :) nie mam zaufania do tego producenta, choć zrobił duże postępy. płyta za 300 pln może być dobra???

 

Dysk SSD który znacząco poprawi wydajność

ale pewnie tu chodzi tylko o start systemu, na system dysk. czy na dysk ssd już pora? drogie toć to :) w grach to wystarczy talerz

 

SILLENTIUMPC FORTIS LUB ZALMAN Preforma

polskie chłodziwo, słyszałem dobre oceny zbiera, zalman to nie wiem, ale traci dużo do przykładowo mugena 2, właśnie a może mugen 2 lub 3, tyle że tu pewnie duże problemy z montażem będą.

 

pastę to ZALMAN STG-2

a do zalmana co podałem w konfiguracji może jest dołączona jakaś konkretna pasta? w końcu to ten sam producent

 

XFX Core 750W 135mm 80+

ok, zamieniam na XFX. dobre opinie zbiera?
Link to post
Share on other sites

tak plyta za 300 moze byc dobra ten model co podalem spisuje sie bardzo dobrze w oc na i5,zalman stg 2 dodaja do chlodzen firmowych takze w tym co podales beddzie.co do dysku bardzo przyspiesza system i inne aplikacje na nim instalowane w ty gry i jest wart zakupu co za komp za ponad 4000 bez takiego dysku

Link to post
Share on other sites

tak plyta za 300 moze byc dobra ten model co podalem spisuje sie bardzo dobrze w oc na i5

zauważyłem, dużo ludzi zakupuje ostatnio AsRocki, więc pewnie są warte uwagi, ale jednak wolałbym coś innego, coś ze stajni asusa, gigabyte

 

zalman stg 2 dodaja do chlodzen firmowych takze w tym co podales beddzie

A ten zalman w konfig co podałem, warty ceny?

 

co do dysku bardzo przyspiesza system i inne aplikacje na nim instalowane w ty gry i jest wart zakupu

ok, tylko ta płyta, nie przejdzie, AssRock raczej odpada.

 

komp za ponad 4000 bez takiego dysku

dlatego może wcisnę sie lekko pod czwórkę :D Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

chłodzenie procka może takie: http://www.cooling.p...ukt,553661.html

Thermalright HR-02 Macho Rev.2 ciekawa propozycja, podoba mi się, a jak z instalacją? problemowa? i cena niższa od zalmana.

a pasta dołączona do niego będzie w miarę dobra? jakaś chill factor.

 

Edit ! ! !

Tylko pewnie trzeba będzie zakupić dodatkowo do sabertooth bądź serii p67 asusa Adapter Thermalright LGA2011

http://www.cooling.pl/thermalright-adapter-lga2011-dla-hr02-macho-true-spirit-120-true-spirit-140,produkt,553689.html

tak wyczytałem w manualu na stronie producenta, kompatybilność

 

Edit 2 ! ! !

A więc poszperałem na innych forach i tak:

Macho wejdzie do Define R3 na asusie p67 bądź sabertooth, lecz musimy użyć dodatkowo ramki montażowej http://www.cooling.pl/thermalright-macho-hr02-ramka-montazowa-dla-plyt-asus-1155,produkt,553554.html?from_category=103_78_211 a samą pastę lepiej wymienić faktycznie na stg-2.

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się kupować tego asusa, lepiej weź asrocka z68 extreme3 gen3, popatrz się na mój zestaw w podpisie, na nim podkreślam 2500k do 4,5 ghz i mam około 40 stopni w idle i około 55 w stresie na bf3. Ogólnie polecam wszystkie komponenty, co posiadam w kompie, zastanawiałem się nad nimi przez 2 miesiące i benchmakerowcy jeszcze pewnie pamiętają jak Ich pytałem. Ta płyta est w swojej cenie najlepsza. Tylko Tobie bym polecił wziac kingstony hyperx, bo to corsaira maja wysokie radiatory i wtedy tylko dwa banki byś mógł zapełnić.

Link to post
Share on other sites

A ja mam tego asusa i jestem ciekaw niezwykle o jakim niezgrywaniu mówił kolega powyżej ;P. Jakoś nie widzę żeby "nie działała w 100%" :D Procek działa 4,5 GHz na napięciu 1,32-1,33V. Płyta jest fantastycznie wykonana, wygląda świetnie i działa jak marzenie. Jeśli masz sztywny budżet to posłuchaj kolegów, oszczędź na płycie troche i zakup SSD- taka zabawka daje ogromnego kopa w codziennym użytkowaniu.

 

Aha. Mam tego contaca i zamontowałem go do sabertootha bez większych problemów. Backplate nie pasuje idealnie ale przy montażu da się to dopasować. U mnie działa na paście dołączonej do zestawu i procek nigdy nie przekracza 63 stopni w stresie (2 godziny katowania OCCT).

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

lepiej weź asrocka z68 extreme3 gen3

poczytałem, i zainteresowała mnie ta płyta trochu, lecz ten producent ech

 

Tobie bym polecił wziac kingstony hyperx

czy ostatnimi czasy hyperX nie straciły na uznaniu i jakości? tak jakoś gdziesz czytałem że konkurencja oferuje lepszą jakość. prawda to to?

a te adaty w mojej konf?

 

Płyta jest fantastycznie wykonana, wygląda świetnie i działa jak marzenie

no właśnie, i to mnie przekonuje do jej zakupu. masz ją w nowej rewizji? duże wady miały wcześniejsze wersje?

 

Jeśli masz sztywny budżet to posłuchaj kolegów

nie mam hajsu jak lodu, dlatego zapewne będe szukał dobrych ofert w dobrych cenach, zakup rozłoże na kilka tygodni. przeznaczę ok 4 kafla na sprzęt, może z nadwyżką lekką. ostatni raz kompa kupiłem w 2003 roku, potem lekkie modernizacje, grafa na 7900 gtx, proc na ath 64 bit, 2gb, dfi nf4, maxtor 60gb, chieftec 450w. tak w tym momencie wyglągda mój sprzęt, z 2003r pozostał tylko twardziel :) dlatego chciałbym sobie poskładać na kolejne kilka lat wydajny, markowy sprzęt, z jakościowo dobrymi podzespołami, od sprawdzonych producentów. Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Corsair 700W [CMPSU-700GEU] Gaming Series 379 zł

  • Interesująca seria zasilaczy z długim czasem gwarancji, zazwyczaj sklepy dają 5 lat gwarancji, a w komputroniku aż 7 lat (w porównaniu do XFX to 2 lata) szkoda że zasilacze nie są modularne bo masa w nich kabli, ogólnie wybór podświetlenia tego corsaira to świetny mod, warto dołożyć te 50 zł do wersji 800W.
  • co do płyty od razu polecam ze wsparciem multi-gpu np. ASRocK Z68 Extreme3 Gen3 drugiego Ti hawka w przyszłości się dołoży a zasilacz będzie miał co robić :]
Link to post
Share on other sites

Wracając do płyty to chyba źle mnie zrozumiałeś.

Asus wyrobił sobie bardzo dobrą opinię. Trwały, bezawaryjny sprzęt itp. itd.

Ale chodzi o to że te ostatnie modele Asusa nie działają na takich parametrach na jakich powinny. No i troszkę awaryjne się zrobiły.

Natomiast Gigabyte zaczął robić teraz bardzo porządne płyty no i MSI też jest dobre + za te 2 firmy ceny nie są wygórowane.

AsRock to w sumie to samo co Asus tylko że pod inną nazwą i w niższej cenie.

W Asusie sporą część ceny stanowi to, że na płycie właśnie masz ten napisik Asus. I teraz np. w tej samej cenie Asusa, możesz kupić Asrocka, Msi, czy Gigabyte, który może mieć już troszkę lepsze parametry.

Dodatkowo dla uzyskania pełnej wydajności w tej cenie Polecam konfigurację grafiki i firmy tej samej firmy. Czyli płyta asus, grafika asus. Płyta MSI, grafika MSI. Ludzie raczej rzadko o tym mówią, ale wtedy masz pewną kompatybilność w 100%

Link to post
Share on other sites

Do tej osoby, co ma asusa sabertooth, żle mnie zrozumiałeś, ja nie chciałem przekazać takiej informacji, jak Ty zrozumiałeś, tylko, że na tym asrocku ja mam takie osiągi, oto mi chodziło. Sam na początku chciałem kupić asusa, ale forumowicze mnie tutaj opamiętali. Zauważ, że Kleszczu i inni, którzy mają tutaj dłuższy staż odemnie i od Ciebie polecają asrocka. Jak chcesz znać odpowiedź, to z Nimi porazmawiaj, wyjaśnią Ci.

Link to post
Share on other sites

Witam osobiście złożyłem taki zestaw może coś podpowie!

CPU: I5 2500K - Jestem bardzo zadowolony z temp i wydajności.

MB: Asus P8Z68 Gen3/V -Miałem problemy z nią, wziełem bo ma PCI 3.0, usb 3.0 na obudowe, przygotowana pod procesory 22nm.

GPU: MSI 560Ti HAWK -zadowolony jestem, bardzo wydajna.

Zasilacz: Seasonic 620 -żałuje że nie wziełem większego w przyszłości można by było 560 w sli dać :( + za modularne okablowanie i cisze

SSD- samsung 830 64 -szybki i niby nie zawodny, dodatowo ma opragramowanie optymalizujace win7 pod ssd wyłącza indeksowanie itp, +Norton GHOST

Obudowa; Fractal Design R3 bardzo pożadna i cicha silver arow piekna, chociaż do wydajnego chłodzenia gemingowego też się nada ale to nie jej atuty.

Noctuna NH D14- żałuje że nie wziełem be quiet z regulacją obrotów wentylatorów PWM, aktualnie mam redukcje obrotów 1300-800 i jest w miare cicho.

Ram; Kingstone HyperX niebieskie 8Gb - mem test ok

w 3d marku vantage 20274 Performance

Link to post
Share on other sites

 

ok, w takim wypadku zostane przy Adata :) podobna cena.

 

Interesująca seria zasilaczy z długim czasem gwarancji, zazwyczaj sklepy dają 5 lat gwarancji, a w komputroniku aż 7 lat (w porównaniu do XFX to 2 lata) szkoda że zasilacze nie są modularne bo masa w nich kabli, ogólnie wybór podświetlenia tego corsaira to świetny mod, warto dołożyć te 50 zł do wersji 800W.

zrezygnować z tego polecanego przez Dementora XFX? gwarancja fajna sprawa.

 

co do płyty od razu polecam ze wsparciem multi-gpu np. ASRocK Z68 Extreme3 Gen3 drugiego Ti hawka w przyszłości się dołoży a zasilacz będzie miał co robić

właśnie kilka osób poleciło mi tego ASRocK Z68 Extreme3 Gen3, ale jak to wygląda z komponentami użytymi w tym mobo? Asus oferuje lepszej jakości? zamierzam na kilka dłuższych lat użytkować taką płytkę, więc obawiam się o jakość wykonania i komponenty uzyte w jej produkcji. w końcu cena znacząco niższa.

A i jak to wygląda z rewizjami tej płyty? bez problemów jak z p67, coś tam się działo i wypuścili coś z pod znaku B3 :)

 

* chłodziwo polecę Thermalright Archon rev. A ~szkoda że ostatnio podrożało ale warto, recka:http://www.frazpc.pl...by_rzadzic.html

wejdzie to bez problemu w R3? jak z instalacją? prosta? k!@#$ co tu wybrać :)

 

AsRock to w sumie to samo co Asus tylko że pod inną nazwą i w niższej cenie. W Asusie sporą część ceny stanowi to, że na płycie właśnie masz ten napisik Asus. I teraz np. w tej samej cenie Asusa, możesz kupić Asrocka, Msi, czy Gigabyte, który może mieć już troszkę lepsze parametry.

tak, ale jak to jest z komponentami uzytymi w AssR? asus to asus jednak, trwalsze i lepiej wykonane pewnie

 

MB: Asus P8Z68 Gen3/V -Miałem problemy z nią, wziełem bo ma PCI 3.0, usb 3.0 na obudowe, przygotowana pod procesory 22nm.

Jakie problemy?

 

Noctuna NH D14

300pln podziękuje :) nie stać mnie na taki wydatek

 

multi-gpu

dużo wnosi takie cuś? gdzie to jest zauważalne, jak to działa. Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Nie chcę żeby mnie źle zrozumiano. Nikomu nigdy nie odradzę Asrocka bo to świetna firma i połowa chłopaków tu na forum na tym lata wychwalając pod niebiosa. Z niczego się to nie bierze bo chłopaki się na tym znają. Natomiast nie zgodzę się że ten asus "nie działa jak powinien", "jest troszkę awaryjny". Rewizję mam najnowszą, nie wiem jak sprawowały się poprzednie. Kupiłem dopiero kiedy wszystko uładziło się z wadliwymi chipsetami itd. Celowałem albo w nią (komponenty klasy militarnej, może i marketing ale co ja tam wiem) albo w MSI z tego samego powodu. Ale ostatecznie wziąłem tą ze względu na ogólne wrażenie. Z budżetem nie chodziło mi o to że musisz oszczędzić- czyli kupić gorszą. Możesz kupić dobrą i sprawdzoną płytę Asrocka taniej i do tego wziąć SSD które bardzo odczuwalnie zwiększa szybkość komputera w codziennym użytkowaniu (różnica powala-przynajmniej mnie). Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

zrezygnować z tego polecanego przez Dementora XFX? gwarancja fajna sprawa.

czemu nie :D, generalnie Seasonic należy to najwyższej klasy zasilaczy, = XFX właśnie jest na jego bebechach (w jakim stopniu nie wiadomo), tak czy siak obojętnie co wybierzesz i tak będzie dobrze, chociaż ten corsarz ma 2-3x dłuższa gw :D

 

Z ciekawszych zasilaczy mogę polecić jeszcze~ OCZ Fatal1ty 750W ma modularne oraz cienkie okablowanie, (dobrze to w budzie wygląda), certyfikat Sli od GeForca jest xd, krwiste podświetlanie jest, cena spoko 385 zł, gwarancja również 3 lata, sam posiadam OCZ'a Fatal1ty 550W i go chwalę ;)

 

właśnie kilka osób poleciło mi tego ASRocK Z68 Extreme3 Gen3, ale jak to wygląda z komponentami użytymi w tym mobo? Asus oferuje lepszej jakości?

Jakość tych produktów jest na przybliżonym poziomie, co do stosunku cena/wyposażenie Asrocki są bardziej opłacalne, z tego co się słyszy

Asrock i Asus współpracują razem, więc mają podobne rozwiązania technologiczne, kontrola jakości u AsRocka czasem zawodzi, trafiają się walnięte fabrycznie płyty, ale bez problemu sprawnie na warunkach gwarancji serwis wymienia taką płytę, więc ok.

 

dużo wnosi takie cuś? gdzie to jest zauważalne, jak to działa.

*multi gpu jest to łączenie dwóch kart graficznych w Sli / Crossfire w efekcie jest bardzo korzystne wydajnościowo i cenowo, np: 2x Radeonki HD6870 w cenie 1500 zł są wydajniejsze od pojedynczego GTX580 za 2100 zł, multi-gpu ma także swoje minusy, takie jak mikro-przycięcia, słabe skalowanie, wyższe temperatury oraz duży pobór prądu.
Link to post
Share on other sites

Z ciekawszych zasilaczy mogę polecić jeszcze~ OCZ Fatal1ty 750W ma modularne oraz cienkie okablowanie, (dobrze to w budzie wygląda), certyfikat Sli od GeForca jest xd, krwiste podświetlanie jest, cena spoko 385 zł, gwarancja również 3 lata, sam posiadam OCZ'a Fatal1ty 550W i go chwalę ;)

a jak wygląda sprawa z tymi kablami? każdy niepotrzebny można odpiąć? ciekawa alternatywa, jestem za tą zasiłką

 

Jakość tych produktów jest na przybliżonym poziomie, co do stosunku cena/wyposażenie Asrocki są bardziej opłacalne, z tego co się słyszy Asrock i Asus współpracują razem, więc mają podobne rozwiązania technologiczne, kontrola jakości u AsRocka czasem zawodzi, trafiają się walnięte fabrycznie płyty, ale bez problemu sprawnie na warunkach gwarancji serwis wymienia taką płytę, więc ok.

ok, prawie podjąłem decyzje, kupie tego Asrocka, przekonaliście mnie faktycznie ciakawa płyta za dobre pieniądze.

1.takie pytanie jeszcze, dużo zyskam na z68 względem p67? czy więcej strace?

2.warto dorzucić pln do Z68 Extreme4 Gen 3 albo wybrać wersje na p67 performance fatality?

 

a z tym chłodziwem to jak? wybrać coś z waszych propozycji? czy brnąć w zalmana cnps10x extreme, warto?

 

kuszą mnie również te adaty 8gb 1600MHz CL9 Gaming v2 xpg, czarny laminat idealnie pasowałby do Extreme3 Gen3, warto?

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=227&products_id=44093

 

temat bedzie aktywny, części bede nabywał w lekkich odstępach czasowych, aby nie poczuć zbytnio po kieszeni :) dlatego bede prosił was o pomoc, pytał, męczył i aktualizował podzespoły idealne do mojego nowego kompa.

Define R3 powinna dojść w przyszłym tygodniu. jakie warto dokupić tam dodatkowe wiatraki?

Link to post
Share on other sites

1.takie pytanie jeszcze, dużo zyskam na z68 względem p67? czy więcej strace?

różnica w zintegrowanej grafice i jakieś tam quick sync

 

a data ma wysokie ramy i będą Ci kolidować z chłodzeniem jeśli byś chciał jakieś większe zamontować (czyli de facto te dobrej jakości coolery) a tak w ogóle po co chcesz wziąć te ramy tylko ze względu na ich wygląd? tzn że są czarne?

Link to post
Share on other sites

a data ma wysokie ramy i będą Ci kolidować z chłodzeniem jeśli byś chciał jakieś większe zamontować (czyli de facto te dobrej jakości coolery) a tak w ogóle po co chcesz wziąć te ramy tylko ze względu na ich wygląd? tzn że są czarne?

nie, kiedyś mi je ktoś polecił. wygląd nie istotny, ale jak miałbym zakupic Gen3 to fajnie mieć pod kolor :) myślisz że z tym zalmanem mogą być problemy?

 

różnica w zintegrowanej grafice

ta grafika to trzeba ją jakoś dezaktywować, aby nie uruchamiała się samoczynnie jako pierwsza w kolejności?

 

2. a może taka płyta?

Gigabyte GA-Z68XP-UD4 Z68 ??? droga.

 

3. a ten zasilacz?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=42881

 

nie jestem obeznany w sprzęcie i nowinkach zbytnio, więc proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Mam taki zestaw, zobacz w podpisie, na nic nie narzekam. Tylko ramy w pierwszym slocie koliduja z chlodzeniem. Wydajność jest super, bf3 na ultra w 1680 1050 chodzi mi bez żadnych przecięc i płynnie. Ten zasilacz ocz, co mam, to jest jeden z najlepszych zasilaczy w jakość/cena, ma 645 w realnej mocy na 1 lini 12 v, to dużo. W przyszłości planuje dokupić jeszcze jedna taka kartę graficzna i wtedy jeszcze mi wydajność wzrośnie, może jeszcze będę myślał o ivy bridge....

Link to post
Share on other sites

nie, kiedyś mi je ktoś polecił. wygląd nie istotny, ale jak miałbym zakupic Gen3 to fajnie mieć pod kolor :) myślisz że z tym zalmanem mogą być problemy?

Nawet na pewno będą problemy są za wysokie poprostu, zresztą artur napisał co i jak zalman performa vs wysokie ramy.

Jak już chcesz mieć czarne ramy to rozważ http://www.agito.pl/pamiec-corsair-ddr3-2x4096mb-1333mhz-cl9-0-96-470178.html?cid=707&attr=366-300060,361-85843 albo http://www.ceneo.pl/13559035 jednak musisz poszukać jak wygląda sprawa ram vs cpu cooler.

 

A inna sprawa jest taka jak duże chłodzenie procesora zamierzasz zamontować? Coś w stylu silver arrow?

 

zasilacz git.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...