Skocz do zawartości

Wydajność na rozdzielczości 1080p


Recommended Posts

W lutym kupuje komputer, już przymierzam się od dłuższego czasu.

Miałem postanowione już, że karta jaką biorę to MSI GTX560Ti Hawk. Wszystko byłoby fajnie, i brałbym ją od razu, ale pomyślałem o rozdzielczości mojego monitora, czyli 1920x1080. A z tego co słyszałem i widziałem na testach - w takich rozdzielczościach lepsze są radeony.

I zacząłem się zastanawiać - Może wziąć HD6950? W tej cenie to Hawk'a mogę wziąć wersję od Gigabyte albo Asusa.

W sumie większość gier w jakie zamierzam grać to RPG - Wiedźmin 2, seria AC, Skyrim, no i Batman, przez którego cały czas się zastanawiam.

Brać Radeona? Czy GeForce? Bardziej jeszcze jestem przekonany do tego drugiego, zwłaszcza w takich grach, ale wolę się zapytać.

Nie chcę FanBoy'stwa. Postarajcie się o sprawdzone opinie, które mi pomogą w decyzji.

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony- Gigabyte 6950OC będzie cichszy i chłodniejszy od Asusa. Mówię to na podstawie tego co piszą ludzie na forum i tego fajnego megatestu z pclabu. Wiedźmin, skyrim, BF3- wszystko pięknie. Jak chcesz to Ci wieczorem sprawdzę frapsem jak chodzi wiedzmin bo nie pamiętam dokładnych osiągów. W skyrim mam jakis cap na max fpsach bo siedzi na 60klatkach. Bf3- min 32 klatki. Oczywiście wszystko na max.

Link to post
Share on other sites

Tak właśnie myślę, że wezmę Hawka. W końcu to tylko 1920x1080, a nie 2560x1600. Jeszcze to nie ogromna rozdzielczość ;)

Wiedźmin będzie śmigał, bez problemów, to już wiem ;) Z najnowszymi patchami, i5 2500k i Hawk'iem mam zamiar osiągnąć ponad 40FPS :D

A karcie wygodniej będzie w jakiej obudowie? Aerocool PGS V-9 (Albo V-4) czy w zwykłym SilentiumPC Brutus 410 Pure Black?

Skrzyknę zamierzam trzymać na biurku i zdjąć boczną obudowę, będzie mi wygodniej ;)

Link to post
Share on other sites

W cenie 6950 Asusa można dostać 560ti 448 core który bije nawet 570!

Nie przesadzaj z tym że GTX 560Ti 448core bije GTX 570 :/ Wersja 448core powstała z "nieco" pociętego GTXa 570 więc szybsza być nie może i nie będzie ;) Chodziło o odświeżenie serii jak i o to by karta była szybsza od każdego innego "zwykłego" GTX 560Ti :P

 

 

Karta ta plasuje dokładnie pomiędzy GTX 560Ti w wersji z 384SP,a GTX 570

 

 

GTX 560Ti 448cores test

Link to post
Share on other sites

Tylko nie dostanę tej karty w "normalnych" sklepach :D

A jak to będzie, jeżeli będę chciał pograć w BF'a jeżeli go kiedyś zakupię? Nie chciałbym spadków FPS przy minimalnych na Multi, acz w Single chciałbym pograć w high, albo na high/ultra ;)

I takie gry jak Diabolo III oraz GTA V również chciałbym przyzwoicie odpalić, ale pytanie czy mi się uda, to raczej do wróżki ;)

Link to post
Share on other sites

Tylko nie dostanę tej karty w "normalnych" sklepach :D

A co masz na myśli normalne sklepy? Takie jak komputronik gdzie jest drożej ?

 

Do tej pory nie słyszałem negatywnych opinii o ddr2.pl a same pozytywy zresztą na forum ludzie opisują jak wygląda sprawa z tym sklepem.

Link to post
Share on other sites

Ja tam wolę kupować towar, który u nas dostępny jest we w miarę ciągłej sprzedaży. Odchodzą wszelkie (ewentualne) problemy z gwarancją. Komputron może i drogi, ale nigdy mnie nie zawiódł. A miałem z pewnym panem na allegro już przeżycia (też co sprowadza sprzęt z Niemiec i pcha u nas na allegro).

 

Tak mi referencyjną HD6950 po okazyjnej cenie załatwiał... że zapłaciłem 1100zł gdy stała wszędzie za ponad 1200... i co z tego? Skoro karta trafiła do mnie, gdy jej normalna cena rynkowa wynosiła już ok 1000-1050zł, a czekałem? ponad miesiąc. Bo a to pan kartę już miał, ale okazała się zepsuta i tak w kółko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...