Skocz do zawartości

Phenom II 1100T czy warto


Recommended Posts

Heloł

 

Zastanawiam sie nad zmianą procka na phenoma 1100T, niby moja płyta(patrz sygnatura) obsługuje ten procesor ale czy rzeczywiscie go uciągnie ? bo na obecnym chipset i sekcja zasilania strasznie sie grzeje a 1100T ma chyba ten hypertransport czy jak mu tam 4000 a nie 2000 no i większe napięcia :P i czy wzrost wydajności będzie zauważalny ? w porównaniu do phenoma II 720 x3 odblokowanego na x4 i podkreconego na 3.2GHz,

zależy mi na wydajności w after effecie i 3ds maxie

 

 

i czy to chłodzenie da mu rade ? (scythe katana II) na obecnym CPU przy obciazeniu dochodzi do 52C, w idle 38C (chociaz chyba mam marną paste). I czy zasilacz tez da rade ? :P

http://www.frostytech.com/articleimages/200706/scythekatana2_pspc.jpg

jeśli wzrost wydajności byłby niewielki to poczekałbym i dozbierał na i7 2600k

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

Ja mam X6 1035T wykręconego na co dzień na 3,8GHz (1,4V) a czasem na 4,0GHz (1,4875V). Procek ten pracuje na płycie ...ASROCK M3A770DE ale musiałem na MOsfety założyć radiatory + wentylator z boku bo się grzało. Więc ten Gigabyte da radę :)

 

Co do wydajności w tych programach to nic Ci nie napiszę, ale jeśli te programy wykorzystując 6 rdzeni to na pewno X6 będzie wydajniejszy od X4 (zegar w zegar).

 

Co do chłodzenia to procek strasznie się grzeje, nawet w IDLE .... więc chodzić trzeba go dobrze.

Link to post
Share on other sites

Wydajność w 3ds i AE jest relatywnie dobra. Zależy co konkretnie robisz.

1100T po lekkim OC przegania FX8150 i ma wyniki na poziomie 2 xeonów E5420 @ 2,5GHz.

 

Co do wydajności w tych programach to nic Ci nie napiszę, ale jeśli te programy wykorzystując 6 rdzeni to na pewno X6 będzie wydajniejszy od X4 (zegar w zegar).

3ds bez problemu wykorzystuje 8 procesorów i 64 rdzenie tylko czasami wychodzą jakieś ograniczenia. Np. jak wykorzystuje jednocześnie 4 stacje 2-procesorowe i 2 jednoprocesorowe, to musze wyłączyć te jednoprocerowe z obsługi tego zadania, bo wtedy bedzie tylko 6 lub 7 aktywnych procesorów
Link to post
Share on other sites

Co powiesz na 2500 i Asrock P67 pro 3? Raczej nie warto dopłacać do wyższego modelu. AMD zostało w tyle i nie warto się już w nie pchać. Może coś się zmieni w tym 2012 :D

 

według testów w programach adobe i renderingu 1100T wydajność jest lepsza lub podobna do i5 2500, a gry mnie nie interesują

więc jeśli miałbym zmieniać platformę na intela to chyba jedynie 2600K

 

ale musiałem na MOsfety założyć radiatory + wentylator z boku bo się grzało.

no właśnie też musiałem wentylator zalozyc przy mosfetach bo przy OC sie grzało okrutnie i dlatego sie obawiam tego 1100T ze ta plyta padnie skoro przy phenom II 720 tak sie grzeje xD

 

Wydajność w 3ds i AE jest relatywnie dobra. Zależy co konkretnie robisz. 1100T po lekkim OC przegania FX8150 i ma wyniki na poziomie 2 xeonów E5420 @ 2,5GHz.

w maxie to fumefx i particle flow, a w ae to tc particular/form i motion blur, to glowne rzeczy ktore chcialbym zeby szybciej działały :P
Link to post
Share on other sites

Pracuję w AE AI InD i PS - przesiadłem się z x2 240 na x6 1090t i poczułem mocny skok wydajności, chociaż AfterE nie wykorzystuje całkiem mocy procesora

Do AE potrzeba conajmniej 2GB RAM / rdzeń żeby działo jak należy. Ogólnie 8GB RAM to zupełne minimum do AE.

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony polecilbym Ci PII x4 960T, zakladajac ze trafisz na model ktory odblokuje sie :D U mnie chodzi na x6 4100MHz 1.475V temp Idle 28-30*C w stresie do 50*C na scythe mugen 2 - pasta Zalman stg2

no tylko jak sie nie odblokuje rdzen to bede mial 4 rdzeniowy tak jak teraz tylko z wyższym taktowaniem, to by była dopiero klapa xD
Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że te phenomki bardzo dobrze się sprawują. Sam posiadam 1075t na co dzień podkręcony do 3,9GHz. Musiałem odrobinę podbić napięcie i wszystko lata bez najmniejszych problemów. Co prawda HW monitor pokazuje bardzo wysokie napięcie ale wcale bym się nie zdziwił gdyby to była błędna wartość ponieważ temperatury mówią same za siebie - 46*-47* po 45 minutach męczenia OCCT Large data set na wysokim priorytecie (chłodzenie Mugen II). Oryginalnie miał 1,45V i nie wiem czy one tak mają czy to jakiś błąd. Co do płyty to bez problemu sobie poradzi tylko zadbaj o jakiś nawiew na sekcję zasilania jeśli będziesz robić OC. Mam bardzo podobną płytę (dane w profilu) i procesor został wykryty tylko MUSISZ pamiętać o aktualizacji biosu! Jeśli tego nie zrobisz to czeka Ci ponowne wkładanie starego procka... Uwierz mi, wiem o czym mówię;) Jeśli już się zdecydujesz to polecam wgranie nowego biosu również na tą 2 kość która służy do odratowania. Tutaj masz temat jak to zrobić. Co do pracy w tych programach to nie wiem jak się sprawdza, ponieważ nie używam tych aplikacji, ale te procki wbrew niektórym opiniom spisują się rewelacyjnie i wcale nie trzeba od razu się przesiadać na i5 2500k:)

Pozdrawiam

 

E: zapomniałem dodać screen;)

http://img205.imageshack.us/img205/8338/screenbmk.jpg

 

 

 

Edytowane przez mariot86
Link to post
Share on other sites

a to turbo core jak dziala ? to sie wlacza gdy w 100% wykorzystuje sie procesor ?

Dokładnie, tylko przy OC oczywiście się to wyłącza;) Z reguły jesteś w stanie podkręcić wszystkie rdzenie do taktowania jakie ma turbo bez podnoszenia napięcia. Ale jak masz lepsze chłodziwo to można starać się o więcej:)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...