Skocz do zawartości

Intel C2Q 8200 i ASROCK P45XE - problem z diagnozą


Recommended Posts

Witam!

 

Od kilku dni borykam się z następującym problem, mianowicie na początku zauważyłem znaczny spadek wydajności komputera, początkowo myślałem że to wina instalacji nowych sterowników od ATI (11.12) więc wróciłem do starszych 11.11a, dało to niewielką poprawę więc drążyłem temat dalej, jednakże bez skutku.

Po kilku dniach zauważyłem, że menadżer zadań widzi tylko 2 rdzenie, dodatkowo przy zamykaniu systemu windows nie potrafi wyłączyć komputera w całości tzn. system wisi na odpalonych wentylatorach i czarnym ekranie, pomaga tylko przytrzymanie power on.

 

Próbowałem już wszystkiego łącznie z 2 formatami (WIN7 X86 SP1, WIN7 X64 SP1), zmianami w msconfig, rejestrze, zmiennych środowiskowych, ustawieniach zasilania, reset biosu, ponowny flash biosu, wszystko na nic... ewidentnie wadliwy jest sprzęt.

Strzelam że padnięta jest płyta główna lub procesor. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia żadnego z elementów w innym komputerze..

 

Kto pomoże ?

 

Konfiguracja:

 

INTEL C2Q 8200, ASROCK P45XE, GOODRAM PRO 1066MHZ 2x2GB, GIGABYTE 6850 OC, AUDIGY 2 ZS, SEAGATE 7011.12 1 TB, OCZ MODXSTREAM 500W MODULAR

 

http://i39.tinypic.com/j7t2tl.jpg CPU-Z screen

Edytowane przez curlymc
Link to post
Share on other sites

spróbuj odpalić tylko na jednej kości ramu, jak nie pomoże to stawiam na płytę, procki bardzo rzadko padają.

Próbowałem na jednej kości, przy innych pamięciach ram też. Też myślę że to płyta ale te 2 niedziałające rdzenie mnie zastanawiają.

 

Padło na procesor, 2 upalone rdzenie. Temat zamknięty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...