Skocz do zawartości

Duza temperatura w kartach


Recommended Posts

Witam.Kilka dni temu kupiłem kartę radeon hd 6950 dc ii i i nie narzekam na wydajność karty jest podkręcona z 810/ na 860 i z 5000 tys na 5100 i nie dawałem wiecej napięcia. Martwi mnie wysoka temperatura karty przy testach w internecie patrzyłem ze temperatura w spoczynku wynosi 33 stopnie niestety moja ma przy 45% obrotów wiatraków 50 stopni w grach na 65% wiatraków max 73 stopnie .Wiem ze ta temperatura nie jest wysoka i niektóre karty maja po 90 ale jak na te chłodzenie wymagałem czegoś więcej mam dodatkowy wiatrak w komputerze a moja obudowa to coller master. Wie ktos moze co jest przyczyna takiej temperatury?.Zasilacz ocz zs 550w phenom 965 4ghz ram kingston hyperx 4gb cl9.

Link to post
Share on other sites

Jaki dostęp do chłodnego powietrza ma Twoja karta? Bo jeśli wisi tuż nad zasilaczem lub innym źródłem ciepła w budzie, to może zassywać ciepłe powietrze i stąd wysokie temperatury. Inna sprawa to obieg powietrza w obudowie oraz odległość od grzejnika itp. Najlepiej sprawdź kartę przy otwartej budzie w miejscu oddalonym od źródeł ciepła. Jeśli nadal będzie się utrzymywać taka wysoka temperatura, to zastanowiłbym się nad reklamacją.

 

Od siebie dodam, że moja HD6950 Windforce x3 od Gigabyte po oc takim jak w sygnaturze w idle osiąga 37-40*C podczas gdy wiatraki chodzą na 40%.

Link to post
Share on other sites

Wentylator wentylatorowi nie równy dlatego nie ma co porównywać %. Te temperatury wcale nie są wysokie a różnice mogą wynikać tylko z obiegu powietrza w budzie, usytuowaniu kompa oraz np. ilości monitorów podłączonych do karty oraz oczywiście co się na kompie robi i jakich programów używa (vide akceleracja np. flasha, filmów hd, ect.).

Link to post
Share on other sites

Przy OC te Radki zwiększają temperaturę w idle. Faktycznie jednak masz troche ciepło. Testowałeś to mając włączonego Firefoxa czy poprostu goły system? Czym sprawdzałeś temperaturę? Zasadnie kolega pyta czy zasiłka nie wieje Ci czasem ciepłym na kartę? Jaki to dokładnie CM ta obudowa i jak masz rozplanowany obieg powietrza w budzie? Jak się nie znasz to wrzuć zdjęcie ze środka zaznaczając które wentyle dmuchają w którą stronę.

Link to post
Share on other sites

Ja mam taki model http://www.proline.pl/?p=ASUS+HD6950+1GB+DCII i ten sam problem przy ustawieniach wentylatorów na max 50% temperatura dochodzi do 75 stopni :( zainwestowałem w dodatkowe wentylatory razem jest ich 6 w obudowie....ale to nic nie pomogło

musze ustawiać wentylatory na 100% to spada poniżej 70 stopni....narne te chłodzenie....i tyle....

Link to post
Share on other sites

Mam hd 6970 dc ii ASUSA. Problem mialem podobny, a nawet wiekszy - w Furmarku przy 100% obrotow temperatura przekraczala 100 stopni i chciala isc wyzej.

Problemem byly... zbyt slabe sprezyny pod 4 srubkami radiatora i ciezar tegoz. Calosc po prostu wisiala i odstawala od chipu grafiki, po wyschnieciu pasty wydajnosc chlodzenia spadla do 0.

Wymienilem sprezyny na mocniejsze z jakiejs starej grafiki, dalem nowa paste. W tej chwili pol godziny w burntescie w Furmarku nie nagrzewa karty powyzej 60 stopni przy 40-50% obrotow wentylatorow. Wiec chlodzenie jest niczego sobie - choc 6970 ma wieksze niz 6950. Wiec albo karte potestuj (doprowadz do przegrzewania) i wymien na gwarancji, albo napraw tak, jak ja to zrobilem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...