Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na początek- dzieńdoberek:)

 

Od razu się wytłumaczę szanownej braci:)

Od kilku lat nie miałem czasu na zabawy w gry (zonka, dzidzia) i jestem mocno do tyłu jeśli chodzi o znajomośc sprzętu. W weekend dostałem olśnienia, że mój stary komp już nie daje rady, a mam wolny weekend na pogranie i... pojechalem na giełdę i zakupiłem kompa. Bez większego zastanowienia. WIedziałem, tytlko,że chce mić procek 4-ro rdzeniowy i grafę nadającą się do grania w nowe tytuły.

 

Został mi złożony zestaw w oparciu o posiadany w kieszeni cash:)

 

Processor AMD FX-4100,

Grafika GeForce GTX 550 TI

Dysk 500GB ST500DM002-1BC142 ATA Device

Płyta Gigabyte GA-970A-D3

Zasilacz Modecom 520 W

RAm 2x4 G64-bit Windows 7

 

Na spontanicznych zakupach wygladało to zachęcająco, ale w domu na spokojnie zacząłem sie zastanawiać czy czegoś nie zmodyfikować a dokładnie kartę grafiki - bo tak mam uzgodnione ze sprzedawcą. Mogę wyminieć za dopłatą ok 150 na radeona 6850 ( w testach wypada o niebo lepiej)

 

Teraz mam prośbę o pradę, czy w tej konfiguracj (bez zmany procka) warto dołożyć? Wiem,że karta sama w sobie jest lepsza, ale czy przy tym provku ma to sens?Jestem niedzielnym graczem, ale chciałbym aby sprzęt pociągnął nowe tytuły (niekoniecznie w high) i żebym za rok nie chciał zmieniać karty, bo wtedy będzie to większy wydatek. Czy może zostawic zestaw i się przejmować.Sprawa dość pilna bo mam kilka dni na decyzję.

 

W 3 dmark11 zestaw zebrał P2572 (w ustawieniach performance, 1280x720)

 

Ps nie maltretujcie mnie zmianą procka, bo nie ma takiej opcji :)

 

z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

No jeśli chodzi tu o zmiane grafiki to mile widziana 6850 po roczny graniu bedzie trzeba zmienić zasilacz na cos markowego i lepszego . Bo teraz co posiadasz to słaby zasilacz . Przy takich ustawieniach rozdzielczosci 1280x720 przy twojej grafie śmiało pograsz se BF3 itp, Ale lepsza bedzie 6850 . Pytanie mam ilu calowy masz monitor? :) Co do procesora to jest ok

Edytowane przez xnn123
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp:)

 

Rozumiem, że już przy tej grafice pogram w BF3, Gothic4 etc? Nie potrzebuję wielkich detali, ale chcę żeby przez jakiś nie było problemu z odpalaniem gier.

Zasilacz na razie musi wystarczyć;)

 

Czy inwestować w kartę?

 

Monitor 22 cale. - czy to ma wpływa na dobór karty? tylko beż smiechów;)

Edytowane przez jacomelli
Link to post
Share on other sites

Jak masz zbedne 150 zl to doplac do 6850 jesli nie to i tak bedziesz pogrywal w nowe gry ( nie na high). Mysle ze medium to odpalisz wszystkie gry ( poza bf3) . Duzo zalezy w jakiej rozdzielczosci ? bo jak 1920x1080 to geforce bedzie wolniejszy od 6850-tki . Jesli 1680x1050 to mysle ze Ci wystarczy i taka 550-tka :D

Link to post
Share on other sites

Mam monitor szajsunga b2230w - max rodzielczość 1680x1050 i nie zamierzam zmieniać- ma rok czasu jak dla mnie jest wystarczający. TVnie podłaczam pod komputer.

 

Własnie oglądałem gameplaye 550-tki i mam jeszcze większy mętlik:) Szczerze mówiąć nie wyglada to źle.

Z jednej strony ciągnie aby mieć spokój i nie martwić się, a zdrugiej wąż w kieszeni syczy, że nie pozwoli siegnąć po zaskurniaki ;)

 

Czy ktoś jeszcze coś poradzi?

 

Eklerek, mówisz o full na tej gtx550?

Edytowane przez jacomelli
Link to post
Share on other sites

mowie o wysokich, nie ultra.

ten radek to nie jest potwor i nie inwestowalbym w niego. gdybys mogl miec np hd 5870 to czemu nie, ale 6850... ta grafa teraz czasami nie daje rady na wyzszych ustawieniach to co bedzie za rok. majac gtx550 nie ma potrzeby doplacnia do tego radeona.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz kasę do dopłać do radeona 6850 ,warto dopłacić tym bardziej że natywną rozdzielczością twojego monitora jest 1680/1050 przy gtx 550 ti będziesz musiał zmniejszać rozdziałke co bardzo znacznie obniży jakość wyświetlanej grafiki gtx 550 ti to straszny kastrat ,posiada niska wydajność

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za podpowiedzi.

Dziś zadzwonię do sprzedawcy i dopytam się co ewentualnie może jeszcze mi zaproponować (swoją drogą ma do mnie wręcz anielską cierpliwość :) i na przyszłość będzie miał klienta)

 

Powiedzcie czy zasilacz 520 przy radku 6850 i fx4100 da radę?

 

pozdrowionka

Link to post
Share on other sites

O ile sprzedawca uczciwy i nie będzie próbował wcisnąć jakiegoś badziewia.

nie miałem na mysli sklepu i sprzedawców wystarczy wziac głupi ranging z http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych :P popatrzeć na portfel i wybrać :)

 

w sklepach ceny zbiżone są do alledrogo czasem nawet mniejsze

Edytowane przez mattax
Link to post
Share on other sites

Czy ten modecom 520W będzie ok?

 

Mattax. Decyzja zapadła- biorę radeona i nic droższego. Nie chce już wydawać więcej kasy, bo i tak zwiększyłem budżet. Jakby zwiększał w nieskończoność to żona powoli zacznie się złościć, a tak będzie przedstawione jako dołożenie jedynie 130-150 zł, aby za rok czy dwa nie wydawać kolejne 600 ;).

Link to post
Share on other sites

Dobra dupny, ale czy da radę?;)

 

To tak jak z maluchem sąsiada- jest dupny, ale jak sąsiad wpakuje do niego 4 osoby to da jakoś radę. Jak będzie chciał przewieźć 5 to już będzie problem a jak jeszcze z walizkami to nie da rady.

 

Ten modecom to rozumiem nie mercedes, ale czy pojedzie i nie zdechnie?

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

nie miałem na mysli sklepu i sprzedawców wystarczy wziac głupi ranging z http://www.benchmark...art-graficznych :Ppopatrzeć na portfel i wybrać :)

A ja miałem, bo sytuacja kolegi jaką opisał, jest taka, a nie inna i można mieć wątpliwość w dobre intencje sprzedającego - komputer z założenia do gier i AMD FX, do tego podpięty do lipnego zasilacza. Osobiście próbowałbym dopłacić do lepszego zasilacza - używaną grafę zawsze można sprzedać, spalony PSU już nie tak łatwo ;)
Link to post
Share on other sites

Processor AMD FX-4100,

Grafika GeForce GTX 550 TI

Dysk 500GB ST500DM002-1BC142

ATA Device Płyta

Gigabyte GA-970A-D3

Zasilacz Modecom 520 W

RAm 2x4 G

64-bit Windows 7

Sprzęt na gwarancji? sprzedaj go laikowi jakiemuś, napisz wtedy ile masz max do wydania,

złoży się zestaw wydajniejszy i Energo-oszczędniejszy oparty o sprawdzone podzespoły

na platformie Core i3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...