Skocz do zawartości

Jak karta dzwiękowa do 250zł?


Recommended Posts

Witam. Chcialbym poradzic sie Was jaka karte powinienem wybrac. Na sprzet moglbym wydac okolo 250zl. Obecnie posiadam zintegrowanego Realteka HDA na plycie glownej Foxconn P45A-s, glosniki Creative G500 + sluchawki Icemta siberia. Jezeli nie odczuje wiekszej roznicy to szkoda mi tych 250zl daltego to rowniez pytanie do Was. Zalezy mi na wysokiej jakosci dzwieku w grach oraz muzyce, zastanawialem sie nad Xfi Xtreme music, ale ostatnio slyszalem tez wiele dobrego o asus xonar chcialbym znac Wasze zdanie, prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Potrzebuje opini kogos kto posiada jedna z owych kart lub ma inna propozycje poparta swoimi odsluchami. Dzieki za szybkie odpowiedzi poczekam jeszcze na dalsze.

Btw chcialbym rowniez wiedziec dlaczego Twoim zdaniem (do kolegi 2 posty wyzej) ta karta jest odpowiednia?

Link to post
Share on other sites

osobiscie kupilbym te

http://www.allegro.pl/item733957412_oka ... zekaj.html

http://www.allegro.pl/item730610847_cre ... _gold.html

i nie zadne audigy2 z emulacją , nie chip sb400 czy jakies podobne udziwnione

 

roznicy nie uslyszysz - chyba ze w efektach jakies minimalne bo w jakosci dzwieku to na pewno nie

 

bardziej bylbym ze ex music ze wzgledu na crystalizer do mp3

Link to post
Share on other sites

jesli zalezy Ci na max jakosci audio to obojetnie A2/xonar

Weź się uspokój, w każdym temacie jest Ciebie pełno i nie zawsze masz coś mądrego do powiedzenia :rotfl:

 

 

IMO jedynie wahałbym się pomiędzy Xonarem DS a DX - z jednej strony masz możliwość wymiany OMP-AMPów (podobno), a z drugiej strony raczej lepsze wykonanie i nowoczesne złącze PCIe x1 :P

Link to post
Share on other sites
Potrzebuje opini kogos kto posiada jedna z owych kart lub ma inna propozycje poparta swoimi odsluchami. Dzieki za szybkie odpowiedzi poczekam jeszcze na dalsze.

 

Posiadam Xonara DX. Wcześniej używałem X-Treme Audio Creative. Jeśli chodzi o jakość dźwięku jest nie porównywalnie lepsza.Jak i pozostałych wyrobów Creativa. Przy tej karcie naprawdę czuć nasycenie i kolorystykę dźwięku, ale ją trzeba też odpowiednio ustawić. Do słuchania muzyki Winamp + DFX i sam zobaczysz jak ta karta potrafi pięknie ucieszyć ucho. :rotfl:. Jeśli nie masz wystarczających środków to poczekaj, uzbieraj i kup nie będziesz żałował wyboru.

Link to post
Share on other sites

takie pytanie do autora tematu: czy ty w ogóle będzeisz odczuwał w pełni tą jakość skoro siedzisz na integrze? testowałeś już swój słuch na high-endowym sprzęcie? takie kupowanie bo chce mieć najlepszą jakość to nie jest dobry wybór, do tego trzeba mieć świetne warunki słuchowe, porządne głośniki i akustykę pomieszczenia, tak to to sie tylko marnować będzie

Link to post
Share on other sites

takie pytanie do autora tematu: czy ty w ogóle będzeisz odczuwał w pełni tą jakość skoro siedzisz na integrze? testowałeś już swój słuch na high-endowym sprzęcie? takie kupowanie bo chce mieć najlepszą jakość to nie jest dobry wybór, do tego trzeba mieć świetne warunki słuchowe, porządne głośniki i akustykę pomieszczenia, tak to to sie tylko marnować będzie

A jak myślisz, czy do CAL!-i potrzeba Xonara DX, czy wystarczy DS :rotfl: A może zostać na integrze :P:]
Link to post
Share on other sites

michael

co masz do mojej wypowiedzi ?

taka jest prawda - do audio A2 na doskonalych przetwornikach lub cyfrze jest tak samo dobre jak Xonar i nie ma tu watpliwosci poprostu czysty plik audio moze byc albo odtwarzany w doskonaly sposob albo w kiepski

A2 uzyskalo juz doskonala jakosc odtwarzania, to czy sluchasz plyty z b. dobrego stacjonarnego odtwarzacza czy z Audigy EMU nie robi roznicy - lepiej poprosu byc niemoze i niezmienia tego nawet wymyslne karty wyprodukowane za 10 lat

 

co innego dodawane efekty - to mozna mnozyc w nieskonczonosc i to zaznaczylem

 

Mnie osobiscie nie robi ubogacanie sciezki audio o cuda na kiju - muzyka ma grac tak jak zostala nagrana w studio i to zadanie Audigy spelnia

 

ps

po powstaniu emu 10k byly robione testy w srodiowiskach audiofilskich i jak pamietam ci ludzie w grubo ponad 50% przypadkach popeklniali bledy nie mogac jednoznacznie czy wogole trafnie okreslic czy sciezka pochodzi z karty czy Hi stacjonarki podlaczonych do Hi sprzetu naglasniajacego

Link to post
Share on other sites

michael

co masz do mojej wypowiedzi ?

taka jest prawda - do audio A2 na doskonalych przetwornikach lub cyfrze jest tak samo dobre jak Xonar i nie ma tu watpliwosci poprostu czysty plik audio moze byc albo odtwarzany w doskonaly sposob albo w kiepski

A2 uzyskalo juz doskonala jakosc odtwarzania, to czy sluchasz plyty z b. dobrego stacjonarnego odtwarzacza czy z Audigy EMU nie robi roznicy - lepiej poprosu byc niemoze i niezmienia tego nawet wymyslne karty wyprodukowane za 10 lat

 

co innego dodawane efekty - to mozna mnozyc w nieskonczonosc i to zaznaczylem

 

Mnie osobiscie nie robi ubogacanie sciezki audio o cuda na kiju - muzyka ma grac tak jak zostala nagrana w studio i to zadanie Audigy spelnia

 

ps

po powstaniu emu 10k byly robione testy w srodiowiskach audiofilskich i jak pamietam ci ludzie w grubo ponad 50% przypadkach popeklniali bledy nie mogac jednoznacznie czy wogole trafnie okreslic czy sciezka pochodzi z karty czy Hi stacjonarki podlaczonych do Hi sprzetu naglasniajacego

Głupoty piszesz, specjalnie zmieniałem karty muzyczne upewniając się czy był sens kupowania tego Xonara. Rożnica jest, nie duża ale jest. A jak się nałoży dobre słuchawki to jeszcze bardziej.A poza tym posiadasz Xonara wiesz jak gra?

Link to post
Share on other sites

nie posiadam i nie mam potrzeby - czy Ty nie rozumiesz ze sciezki audio nie mozna ulepszyc bardziej niz jest ulepszona w oryginale ?

to ze robia Ci efekty typu poglosy glebia inne bajery to Twoja sprawa sciezka z plyty jest idealna i lepsza niz idealna juz - nie bedzie

Link to post
Share on other sites

lopez ścieżki nie możesz ulepszyć, ale zauważ że do głośników komputerowych przesyłasz sygnał (poza wyjątkami) w postaci analogowej, a wtedy karta ma kolosalne znaczenie i miedzy Audigy a np. Prodigy będzie ogromna różnica.

 

Jeśli nie słyszysz różnicy - ok, ale nie pisz że ktoś nie usłyszy.

Link to post
Share on other sites

nie uslyszy bo to jest niemozliwe - ja mam doskonale glosniki i nieslysze

audiofile nie slysza - a ktos ma uslyszec na g500?

Jest różnica kolego, ale chyba nie dojedziemy do porozumienia. Ja bynajmniej nie żałuje wydanych pieniędzy na Xonara muzyka z tego płynie prześliczna. ;)

Link to post
Share on other sites

lopez2 - napisz to co tutaj napisałeś na forum o sprzęcie audiofilskim to Cię po prostu zjedzą!

Skoro wg. masz rację to proszę wytłumacz mi dlaczego Creative przestał produkować swoją "doskonałą" kartę dźwiękową?

Link to post
Share on other sites

Nie potrzebuje dobrej jakosci dzwieku od tak, zeby zaszpanowac itd. Potrzebuje jej chociazby do tego ze dzwiek ktory otrzymuje z realteka jest niewyrazny czytaj bass tlumi gwizdki (w grach odglosy typu tupniecie przeciwnika) badz zle pozycjonuje dzwiek przod/tyl na systemie vista w ustawieniu dzwieku stereo gdyz nie ma tam opcji "sluchawki"

To glowny powod dla ktorego chce w koncu kupic cos normalnego.

Btw lopez z tego co mi wiadomo dla audiofili dzwiek z kazdej karty dzwiekowej bylby plastikowym G oni czuja roznice nawet miedzy kablami wartymi 300zl za metr i 500zl za metr ;)

EDIT:

Wlasnie nie mialem okazji sprawdzic Icemat Siberia oraz glosnikow G500 na zadnej z lepszych kart dzwiekowych poza sound blaster 5.1 live ktora posiadalem w starym kompie, nie pamietam aby byla jakas wieksza roznica poza tym ze nie dzialala na viscie (brak sterow) i miala opcje "sluchawki" co dawalo lepsze pozycjonowanie w grach i tego mi brak. Gdybym mial takie porownanie zapewne nie pytalbym Was o zdanie bo sam wiedzialbym czy tego potrzebuje.

Link to post
Share on other sites

lopez2 - napisz to co tutaj napisałeś na forum o sprzęcie audiofilskim to Cię po prostu zjedzą!

Skoro wg. masz rację to proszę wytłumacz mi dlaczego Creative przestał produkować swoją "doskonałą" kartę dźwiękową?

na forum audiofilskim to Cię zjadą za pisanie o PC audio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...