Skocz do zawartości

GTX 460 x2 czy HD6850 x2 ?


Recommended Posts

Niby z benchmarkow wynika ze cf wydajniejsze i hd 6850 mozna bardziej podkrecic.

Tylko, że w benchmarki chyba nie będziesz grał? Co z tego że np karty uzyskają 100fps jak przyjemniej będzie się grało na pojedynczej karcie dającej "tylko" 50fps... Zero problemów z multigpu. Do tego pisałem to już kilka razy ale powtórzę i w tym wątku - sli/cross z kart z niższego segmentu lub jak w tym wypadku średniego to nienajlepszy pomysł. Po pierwsze zestaw jest ograniczony przez pamięć - do gry w fullhd na pojedynczej karcie w większości przypadków wystarcza 1gb vramu - więcej moze być używane jeśli grywasz w ustawieniach maksymalnych (ultra czy jak je tam różnie zwą). Mając sli teoretycznie możesz sobie pozwolić na takie ustawienia - tylko co po nich jeśli ograniacza Cię pamieć na karcie (pamięci w multigpu się nie sumują - mając 2x1gb masz do dyspozycji tylko 1gb). Po drugie i chyba bardziej ważne jest to, że taki zestaw cierpi bardziej na problemy multigpu (głównie tzw mikropezycięcia) niż zestaw z topowych kart - i nie są to jakieś moje fanaberie - pisał o tym np tomshardware. W konkluzji na łamach tego serwisu stwierdzono, że karty poniżej hd6950 lub jego odpowiednika średnio się nadają do cross/sli.

Oto fragment konkluzji dotyczącej łączenia kart 2xhd6870 (który notabene cytowałem w innym poście w tym dziale)

"CrossFire With Two Cards

If you're only judging based on average frame rates, two cards seems like a great deal for the price. We've had several readers write in, though, complaining about this micro-stuttering issue, which simply cannot be seen in the context of normal benchmarks.

Even at frame rates above 50 FPS, micro-stuttering rears its ugly head, pronounced enough to significantly detract from the gaming experience. A paradigm shift seems necessary, at least until both AMD and Nvidia are able to prevent or mask the artifact. Right now, if you asked us whether it'd be smart to "go cheap" on an inexpensive card and double-down later with another one, we'd have to suggest against it if you're the sort to be bothered by micro-stuttering. The improvement in performance would be negated by the phenomenon's impact. Currently, it seems like cards less powerful than the Radeon HD 6950 are not well-suited for dual-card CrossFire. Even if the frame rates look decent, the slower the GPU, the more pronounced you'll see micro-stuttering during gameplay"

 

Całość - http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-geforce-stutter-crossfire,2995.html

Zanim zrobisz zakup radzę wpierw dobrze się zastanowić - nikt Ci nie broni bo to Twój wybór, ale ja nie chciałbym mieć wysokich słupków w benchmarkach a w grach problemów, które trzeba rozwiązywać np łatkami lub kolejnymi sterownikami. Nawet na topowych sli/cross złożonych z kart gtx580/hd6970 występują czasem problemy z multigpu - tym bardziej można się ich spodziwać przy kartach z niższego segmentu. Osobiście widziałem crossa z hd6950 - w kilku tytułach jakie miałem przyjemność "sprawdzić" nie było żadnego problemu - sęk w tym, ze znajomy sam mi przyznał, iż tylko w te tytuły gra obecnie i nie może ręczyć za brak problemów w innych.

Edytowane przez JaffaKree
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja wlasnie skladam zestaw i sie chyba zdecyduje na 560 sli ale 2gb

W testach widzialem ze CF mimo ze ma wiecej fps to roznice w predkosciach ramek sa o wiele wieksze i moze to wplywac na mikrozaciecia.

Zauwazylem tez z roznych testow i problemow na forach ze z niektorymi gierkami jest problem przy 1gb szczegolnie bf3

 

Wykresy http://techreport.com/articles.x/21516/1

i filmik http://techreport.com/discussions.x/21625

Edytowane przez sergi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...