Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam do wydania 800 zł ka nowe MOBO i CPU ale nei wiem jakie myślałem nad tymi:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... ition.html

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 0-UD3.html

 

Zależy mi na płycie która ma DDR2, umożliwiająca odblokowanie rdzeni kompatybilności z AM3 i co najważniejsze instalację GPU zajmującego 3 sloty nie tracąc gniazd PCI gdyż potrzebne mi są 2 do internetu i karty tv Płyta GIGABYTE to umożliwia ale nie wiem czy... to co wyżej

 

 

 

Chcę zestaw pod AMD i proszę nie pisać postów typu ,, A może Intel "

Link to post
Share on other sites

Te CPU i mobo które napisałeś to ja posiadam nie narzekam na ten zestaw ale jeżeli myślisz bardziej przyszłościowo to weź coś pokroju Phenom II X2 lub X3 jeżeli znajdziesz po tej cenie co X2 a jak nie to weź już coś z rodziny Athlon II a płyta jest w porządku i spokojnie pójdzie na niej AM3 a jak chodzi o sloty to są tak w miarę dobrze rozmieszczone, że bez problemowo wsadzisz kartę do neta i TV, moje GPU(Gigabyte GeForce 9500 GT 1GB OC)zasłania 1 slot PCI.

Link to post
Share on other sites

a od kiedy istnieje możliwość odblokowania athlonow?

No jeżeli ktoś liczy na odblokowanie rdzeni. Napisałem, że ja bym wybrał albo Athlona, który jest tańszy, a wydajnościowo bardzo zbliżony do 545, albo 550 jako Black Edition.
Link to post
Share on other sites

no i tu przyznaje racje lepiej mniej wlozyc i miec pewne OC niz teoretyzowac nad odblokowywaniem

tyle ze kupujac athlona stajemy znowu sporo ponizej e5200 ktory i w tym segmencie zdecydowanie prowadzi i to w nizszej cenie- wiec niezrecznie polecac cos slabego ale skoro autor woli to jego wola

Link to post
Share on other sites

Sam jestem bardzo ciekaw, jak to jest z chłodzeniem tej sekcji zasilania na Gigabyte GA-MA770-UD3. Czy przedstawiciel firmy Gigabyte mógłby powiedzieć, czy klienci się nie skarżą na wysokie temperatury na niej i czy mając procesor z odblokowanym mnożnikiem możemy się na niej bawić bez obaw napięciem (oczywiście w rozsądnych granicach) ??

Link to post
Share on other sites

Sam jestem bardzo ciekaw, jak to jest z chłodzeniem tej sekcji zasilania na Gigabyte GA-MA770-UD3

Mam tę płytę i Phenoma II X4 940, i w max stresie (LinPack stress test) max 55C na sekcji zasilania - mierzyłem termometrem elektronicznym.

Sam myślałem, że goła sekcja zasilania musi się strasznie grzać, sprawdziłem i okazało się że nie mam racji :rotfl:

Link to post
Share on other sites

czyli płyta bardzo dobra jak na dzisiejszą cenę a tak poza tym można zamówić ją z zaktualizowanym biosem bo chyba jak włożę tego phenoma to nie będzie wykrywany

 

EDIT

 

I jak myślicie czy uda się odblokować rdzenie ?

 

Wiem że to tylko w odpowiednich partiach ale czy jakoś można je rozpoznać ?

Link to post
Share on other sites

Totalne chybił trafił. Chyba, że znajdziesz jakąś pewną serię (na forum był ich nazwy) i wleziesz do magazynu pełnego Phenomów i sobie wybierzesz. Ja napisałem niedawno do esc.pl, że chcę któregoś z podanych niżej serii, odpisali, że mają tylko takie i takie (oznaczeń nie pamiętam). Efekt - procek się nie odblokował, albo przynajmniej ja sie nie starałem, bo poświęciłem na to 15min (bo mnie już zdążył wkurzyć) ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...