Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Problem dotyczy karty Ati Radeon 4850 512mb. Korzysta z Niej moja dziewczyna i zaczęło się od zrestartowania komputera podczas grania w the sims 3. Karte sprawdzalem w programie OCCT, za pierwszym razem bląd wyłaczył aplikację, wyłaczyłem, więc opcje Easy OC Switch, ktore udostepnia płyta głowna: MSI 870-C45. Po tym zabiegu karta dała się już testować jednak program naliczył mnóstwo błedów podczas testowania. Karta jest używana i chyba nie ma juz gwarancji. Prosiłbym o rade w dalszym postępowaniu, bo chwilowo jestem bezradny. Dodam, ze temperatura karty w spoczynku tj. ok. 75 stopni, co tez mnie troche dziwi, gdyż moj GF 9600GT od MSI, z fabrycznie zwiększonym taktowaniem, temperature w spoczynku ma ok. 50 stopni. Raz jeszcze w takim razie proszę o pomoc :)

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites

Czy możliwe, że to jest powodem błednego działania? Bo czytałem gdzieś, ze Radeony 4850 na podstawkach od Ati, mają takie temperatury w spoczynku. Nigdy nie wymieniałem pasty, jest coś o czym musze wiedzieć zaczym się za to wezmę?

 

Taka pasta będzie dobra? :

http://allegro.pl/arctic-cooling-mx-2-pasta-termoprzewodzaca-4g-i2044073916.html

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/pasta-prolimatech-pk-1-nano-aluminium-1-gram-i2050223493.html

 

ta lepsza, nóż cienką warstwę, taką tylko by była i dociśnij cooler oraz przeczyść go od kurzu. Tylki nie rozprowadź jej poza GPU gdyż możesz go spalić. Karta nie powinna mieć więcej niż 80 stopni w stresie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie podana przeze mnie ma większą gramaturę. Niestety już wcześniej ją zamówiłem ;/.Tak, tzn, nie dalbym sobie uciac głowy, bo jak już mówiłem korzysta z niej dziewczyna, ale z tego co pamietam, wygląda tak:

http://images.bit-tech.net/news_images/2008/05/amd-radeon-hd-4850-pictured/amd4850-1.jpg

Więc chyba jest to referent.

Rozumiem, że qpując tę pastę zrobiłem błąd?

http://allegro.pl/arctic-cooling-mx-2-pasta-termoprzewodzaca-4g-i2044073916.html Czy jest to do przeżycia, prócz sporej ceny w porwnaniu z poleconą przez Was? ^^

 

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites

Jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy to jest uszkodzone GPU, czy też kwestia zbyt wysokich temperatur podzczas pracy. Tzn. sposob inny od zmiany pasty, bo na nią muszę poczekać. Jestem też ciekaw, czym może to skutkować jeśli pasta nie pomoże i OCCT nadal będzie pokazywał błędy podczas pracy karty?

Edytowane przez uzamaki
Link to post
Share on other sites

Nie potrzebnie Cie straszę ale dopóki nie zmniejszysz temperatury nie obciążaj karty. Zbyt wysoka temperatura skutkuje niestabilną pracą więc na 90% jest to wina temperatury. Z tego co mówisz jest niewielka szansa że gpu jest uszkodzone, nie martw się tym, zmień pastę i przeczyść chłodzenie i daj znać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak na całej, najlepszy do rozsmarowania jest dowód lub prawko :P ale może być też karta kredytowa, lub podobny materiał. Tylko nie smaruj nie wiadomo jak grubo, cienka warstwa tak tylko by pokryła GPU i równomiernie przylegała do coolera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dziękuję ślicznie za pomoc, będę próbował :P

 

Temperatura spadła o jakieś 30 stopni w Idle, ale wciąż pod czas stresu OCCT wyświetla błędy, wprawdzie ilość ich jest dużo mniejsza, ale wciąż występują, czy jest coś jeszcze co mógłbym zrobić?

Link to post
Share on other sites

Niestety bez zmian :/ Po pierwszym tescie o OCCT temperatura znów utrzymywała się w granicach 70 stopni ;/ Przy wymianie pasty zauważyłem na radiatorze w miejscu łaczenia z GPU rysy, czy to przeszkadza? I Jakie macie rady?

Link to post
Share on other sites

Niestety bez zmian :/ Po pierwszym tescie o OCCT temperatura znów utrzymywała się w granicach 70 stopni ;/ Przy wymianie pasty zauważyłem na radiatorze w miejscu łaczenia z GPU rysy, czy to przeszkadza? I Jakie macie rady?

Ale 70 stopni w stresie? Bo jak tak to ok.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...