Skocz do zawartości

Który GTX 560 Ti najlepszy?


Recommended Posts

Witam, stoję przed trudnym wyborem karty graficznej (do 1100zł) i moja uwaga skupia się tylko i wyłącznie na GeForce'ach, a konkretnie na GTX 560 Ti. Mój problem polega na wyborze pomiędzy Asusem, MSI i tym podobnym producentom. Zależy mi by owa karta była jak najwydajniejsza ale przy tym nie imitowała Helikoptera, a i drugiego kaloryfera też nie potrzebuję ;]

Konfiguracja:

Proc: AMD Phenom II 955 x4 3.2 GHz

Ram: 2x2GB Kingston HyperX 1600 MHz

Płyta: Asus M4N98TD EVO

Zasiłka: OCZ ZS 550W

 

Bardzo proszę o rady i wskazówki dotyczące tej że karty lub też innych.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Luki1599
Link to post
Share on other sites

Co do Hawka to niepokoją mnie dwie ostatnie opinie tutaj, odnośnie temperatur. A co do procka to liczę się z tym że taki zabieg będzie konieczny, ale wszystko w swoim czasie :D

Miałem 2 Hawki w SLI, jeden był cichy i chłodny, drugi wręcz przeciwnie wył jak piła spalinowa temperatury do 90 stopni, więc dużo zależy od szczęścia kupującego jaki egzemplarz się trafi- co jest chore! płacisz kasę i kupujesz coraz częsciej kota w worku :)

Więć naprawdę nie wiem czy z czystym sumieniem poleciłbym ten konkretny model karty, fakt że dość sporo trafiało się wadliwych kart wśód Hawków.

Edytowane przez pudel
Link to post
Share on other sites

mam podobny zestaw - X4 955 + 560Ti

bez OC procka w 3DMark06 15-16000pkt

po OC ( na szczęście bardzo łatwym) przy 3,8GHz na 1,425V - ponad 20000pkt

 

Karta ASUSa to GTX 560 Ti DirectCu II- wg mnie - nie ma najmniejszych problemów - moja wersja jest bez dopisku TOP - temperatury nigdy nie przekroczyły 70st w dobrze wietrzonej obudowie - hałas - choć jestem na to wyczulony to dopiero przy ostrym graniu daje się usłyszeć szum wentylatorów.

 

Ogólnie bardzo dobra karta - choć ponoć pierwsza seria miała problemy z hałasem - ale to już chyba naprawili zmianą BIOSU

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o ilość klatek to ma podobną wydajność, przy wygładzaniu wypadają blado nawet spięte w SLI, to tak na marginesie, w swoim przedziale cenowym to opłacalny zakup oczywiście z zielonych.
Link to post
Share on other sites

ale czy wysokie temperatury rzędu 90+ stopni są podstawą do reklamacji takiej karty ?

zobacz na przykładzie wyżej przytoczonego asus'a http://forum.benchmark.pl/topic/39265-fabrycznie-nowy-asus-gtx-580-dcii-1500mb-gddr5-temp-na-load-98c/page__view__findpost__p__475850 a do tej pory nie widziałem aby jakiś producent napisał jakie max temperatury przewiduje.
Link to post
Share on other sites

Ehh tragedia, tymczasem wybór padnie pomiedzy Asusem DirectCU II Top a MSI Hawkiem. Z drugiej strony aktualnie mam GF 9800 GTX+ od zotaca (wiem nie najmądrzejszy wybór :D ale 5 lat gwarancji) to jak grafa dostawala 100 stopni fpsy spadaly do ~5 na minute dwie i z powrotem norma i tak w kółko.

Link to post
Share on other sites

Nawet na opakowniu producent podaje informację iż dany model jest np. o 20 stopni chłodniejszy od referenta, co do reklamacji sam odsyłałem egzemplarz o którym pisałem wcześniej, serwis wymienił kartę więc reklamacja była zasadna.

Link to post
Share on other sites

Co do radków to boje się że zbytnio przyzwyczaiłem się do Physicsa i ogólnie do marki (wartość sentymentalna :D).

Dzięki wszystkim za rady i wskazówki, myślę że jednak skusze się na Hawka, a co do proca to około marca kupie porządne chłodzenie i się go podkręci tak aby grafa miała poprawne wsparcie ;D

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Firzen technicznie rzecz biorąc rodzina kart nvidii nie kończy się na modelu gtx560ti :)

Swoją drogą aby było coś konstruktywnego to jak się sprawuje ten buldog? Jest tak cienki jak go testy malują (mowa tutaj o grach oraz aplikacjach typu win rar 7 zip etc)

 

to około marca kupie porządne chłodzenie i się go podkręci tak aby grafa miała poprawne wsparcie ;D

W moim przypadku 3,6GHz starcza (chociaż teraz sobie na wyższej częstotliwości siedzę) jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem aby procek szedł na 100% (bądź zbliżona wartość) a grafa znacznie mniej. Oczywiście był przypadek Army II na multi gdzie i to i to było wykorzystane w małym % jednak arma to arma nawet ludzie na znacznie mocniejszych konfigach mają z tą grą problemy :)

A czy Twoja płytka ma taki trick jak CPU Level UP?

Link to post
Share on other sites

@Pasjonat

 

Jeśli chodzi o Buldoga, to po tej aktualizacji do Win 7 jest wzrost wydajności np. BF3 Ultra przed updatem min. 23 kl/s

 

Po 26 kl/s, 3D Mark 06 wzrost o 1000 pkt. Jak dla mnie to procesor ten jest wystarczający do moich potrzeb i według mnie jest dobrym prockiem.

 

PS: Nie sprawdzałem na Winach dokładnie, ale trochę szybciej działa wszystko (win, gry itp.).

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, odświeżam temat gdyż napotkałem kolejny problem.

Mianowicie na dniach dostaje wypłate (:D) i w końcu kupię wymarzoną kartę lecz nadal nie mogę się zdecydować.

Problem tkwi w tym czy kupić MSI GTX 560 Ti TF II 2GB, czy MSI GTX 560 Ti Hawk 1GB.

Dodam że gram na rozdziałce 1680x1050 (Samsung SyncMaster 2032bw 20') i raczej prędko monitora nie zmienię o ile się pewnego dnia nie zepsuje ;].

Tak więc ponownie proszę o opinie i rady w tej kwestii.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...