Skocz do zawartości

Jak skasować stare drivery ATI/AMD - Windows 7 64bit


Recommended Posts

Hej,

Mam taki problem. Zmieniłem HD 2600XT na HD6770.

Wyjąłem starą kartę, włożyłem nową, zainstalowałem nowe drivery i wszystko działało do pierwszego restartu. Po restarcie w ustawieniach pulpitu widzę, że system widzi kartę jako HD2600.

Próbowałem czyścić dokładniej - czyli odinstalować cały software ATI/AMD, restart, odinstalowac drivery w systemie, restart, po którym karta graficzna jest widziana jako standartowe urządzenie VGA, potem driver cleaner i jeszcze dla pewności driver sweeper, restart i zainstalowanie nowych driverów.

Niestety nie pomogło i po kolejnym restarcie karta nadal jest widziana jako 2600 :(

 

System to Windows7 64bitowy. Czy to może mieć wpływ że cleanery nie działają poprawnie, albo system trzyma jakieś shadow-copy gdzieś?

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Może jeszcze raz powtórzę, bo chyba nie każdy czytał posta uważnie:

- sterowniki zostały odinstalowane najpierw w programs/features (tam gdzie odinstalowuje sie programy)

- potem po restarcie usuniete zostały w device managerze / menedzerze urzadzen

- po restarcie pojawił się tylko standartowy sterownik VGA w menedzerze urzadzen

- potem drvier cleanery i kolejny restart

- potem wlasciwy sterownik dla karty

Wszystko działa.

Ale po restarcie stara karta graficzna znowu wraca.

 

Porady 'przeinstalować system' prosze zachować dla siebie.

 

Windows 7 64bit

Edytowane przez meteorrr
Link to post
Share on other sites

Nie ma opcji, aby po użyciu aplikacji Driver Sweeper zostały ci jakiekolwiek ślady ze starej karty graficznej. Ten soft czyści wszystko.

 

Uninstall z poziomu Windows > Restart > Uruchomienie komputera w trybie awaryjnym (F8) > Użycie aplikacji Driver Sweeper > Restart.

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie ma opcji, aby po użyciu aplikacji Driver Sweeper zostały ci jakiekolwiek ślady ze starej karty graficznej. Ten soft czyści wszystko. Uninstall z poziomu Windows > Restart > Uruchomienie komputera w trybie awaryjnym (F8) > Użycie aplikacji Driver Sweeper > Restart.

Niestety nie czyści.

Zostają wpisy w rejestrze.

 

Jeśli wykrywa starą kartę to wpisz w Rejestrze model,,producenta i wtedy usuń pozostałości po poprzednich wpisach.

Faktycznie tutaj pozostały wpisy w rejestrze.

Instalator AMD niestety nie radzi sobie dobrze i nie aktualizuje niektórych wpisów w rejestrze i zostają wpisy ze starej karty które nie są aktualizowane.

Nie jest tak prosto je usunąć - trzeba przejąć ownera klucza i dopiero potem można skasować klucz rejestru.

Link to post
Share on other sites

Co do czyszczenia rejestru to jeśli masz ochotę możesz przeczyścić rejestr programem Glary Utilities. Natomiast sam niedawno zmieniałem kartę i nie miałem żadnych problemów ze sterownikami.Usunięte zostały przez Panel Dodaj ,usuń programy a kartę odinstalowałem w Menadżer urządzeń. Następnie normalnie wgrałem sterowniki do karty graficznej.

Link to post
Share on other sites

skasuj może dodatkowo wszystkie pliki oem*.inf i .pnf z folderu Windows\inf

Tym zająłem się już dużo wcześniej :)

O dziwo deinstalator AMD radzi sobie z tym dobrze i kasuje wszystko bez śladu

 

Co do czyszczenia rejestru to jeśli masz ochotę możesz przeczyścić rejestr programem Glary Utilities. Natomiast sam niedawno zmieniałem kartę i nie miałem żadnych problemów ze sterownikami.Usunięte zostały przez Panel Dodaj ,usuń programy a kartę odinstalowałem w Menadżer urządzeń. Następnie normalnie wgrałem sterowniki do karty graficznej.

Tego narzędzia jeszcze nie znałem.

 

Dawniej też nie miałem problemów - przed HD2600 miałem na tym kompie X1050 i aktualizacja przeszła bez żadnych problemów.

 

Obecnie wystarczył systemowy regedit i troche czasu na przejrzenie całego rejestru.

Póki co to po skasowaniu wpisów w

 

/REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/CLASS/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0001

 

oraz referencji do powyższego guida - w koncu wszystko działa jak należy.

Bez reinstalacji systemu :-)

Edytowane przez meteorrr
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...