Skocz do zawartości

E2370V-BF vs IPS235


Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie zastanawiam się między tymi monitorami. Cena to 20zł mniej na korzyść ips235, jednak te 20zł więcej to dla mnie nie problem.

Oczywiście monitor będzie służył do gier. E2370V-BF ma niby ten Thru mode i inne dzikie węże jednak zapewne większość to tylko marketing.

Jedyne czego się obawiam w E2370V-BF to bleending. Jak często on teraz występuje?

IPS235 niby jest skalibrowany lecz zdarzają się też przypadki z nierównomiernym podświetleniem.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

w każdej budżetowej IPS'ce zdarzają się takie przypadki, to w większości tanie monitory na lepszej matrycy, niestety nie umiem ci pomóc, nigdzie nie napotkałem jeszcze konkretnych recenzji tych modeli

mógłbyś ewentualnie rzucić okiem na della u2312hm, udany model, tylko czy lepszy/gorszy od tych LG dowiemy się z recenzji jak (i o ile) się pojawią

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, wszystkie te monitory to jeden pies - w każdym przypadku możesz trafić na mniej lub bardziej rozwinięty backlight bleeding i nie jest istotne, który model wybierzesz.

 

Wydaje się zatem, że powinieneś popatrzeć na inne aspekty monitora: wygląd, hub usb, pilot itp.

 

To, że IPS235 jest niby skalibrowany o niczym nie świadczy. Może kolory i gamma są ustawione OK, bo nie odczuwam konieczności majstrowania przy tym (http://www.lagom.nl/lcd-test/gamma_calibration.php i inne testy z tej strony), ale standardowe ustawienia jasności i kontrastu są tak samo chore jak w każdym innym monitorze ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja posiadam LG IPS235 i mogę Ci go polecić. Jakość obrazu jest świetna, skalibrujesz sobie sam, to nie problem. Nie ma się do czego przyczepić. Jestem fotografem i zwracam uwagę na odwzorowanie kolorów i takie tam sprawy wyglądu, a pod tym względem wymiata. Nie jest to co prawda Eizo za 30000 zł, ale i tak jakość jest wyborna. Możesz brać, nie zawiedziesz się.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...