Skocz do zawartości

Nowy pomysł - w dążeniu do realizacji


Recommended Posts

Hiho all :o

 

Na styczeń/luty planuję zakupić części tak żeby poskładać z nich wydajną jednostkę za nie wiele, bo jedynie 2 tysiące PeeLeNów.

 

Więc tak:

 

CPU AMD Phenom II x2 550BE

MoBo Gigabyte GA-MA770 UD3

VGA HD4890

RAM 2x2GB DDR2 1066mhz CL5 OCZ Platinum

HDD WD Green 500GB 32mb

CASE Antec Gamer Three Hundred

POWER OCZ StealthXStream 600W

+ oczywiście cooling obudowy i CPU (ale to nie wchodzi w cenę)

 

Jako ekran liczę na "22-"24 F-HD.

 

Na tą chwilę taki zestaw wychodzi około 2400PLN.

Ale jak ja to zwykle lubię spekulować to za kilka miesięcy łączna cena zejdzie do około 2000PLN. Jak to?

Jeśli wyjdzie seria HD5xxx, cena HD4890 powinna ulec zmianie (strzelam, że o jakieś 200PLN - a jak coś to zawsze się idzie potargować :D ).

Wtedy cena już jest mniejsza i wynosi 2200PLN, więc co jeszcze?

Cena procesora, płyty głównej, dysku twardego i zasilacza może ulec minimalnej zmianie choćby o wartość 100PLN. Do tego dochodzi niski kurs dolara (spekuluję 2,60PLN) i już mam komputer jaki chce :o

 

W późniejszym okresie dołożę tylko jeszcze jeden HDD i kolejne 4GB RAM`u.

 

Co o tym myślicie? :]

Link to post
Share on other sites

Przypomina mi to wróżenie z fusów :] . Wszystko co napisałeś to tylko spekulacje, które najprawdopodobniej nie będą miały miejsca :D . Do Stycznia/Lutego odbędzie się kilka premier nowej generacji sprzętu, więc ciężko jest prognozować, co będzie można w tym czasie kupić za 2000 zł. Załóż taki temat w Styczniu :o .

Link to post
Share on other sites

Nie proszę o inny zestaw, nie lubię Intela.

Ostatnio zdanie - pytanie: "Co o tym sądzicie?"

Dlatego usuń swój post albo coś...

 

 

EDIT: trochę siedzę w cenach i wiem jak ceny sprzętu mogą się gimnastykować, dla mnie to nie jest żadne wróżenie :]

 

W zeszłym roku poskładałem sobie dwie jednostki, wszystko idealnie zaplanowane i wiesz kiedy kupowałem części? :D sierpień `08 - 1$=2,04PLN :o

Link to post
Share on other sites

To wszystko zależy, ale myślę, że pod koniec roku, wybierając odpowiedni sklep, można będzie kupić to za 2200zł. Procek, płyta po 30zł może. Obudowa nie stanieje na pewno, dysk i RAM i tak są tanie. Wszystko zależy od grafiki moim zdaniem, stanieć stanieje - ale ile? Myślę, że max 200zł.

 

PS Chociaż ja bym zmienił kilka rzeczy w tym zestawie :]

Link to post
Share on other sites
Tokeen, pomysł fajny, ale gdy wyjdą nowsze sprzęty, to te które teraz są, będą zupełnie nieopłacalne pod względem wydajności. Lepiej uzbierać trochę kasy na styczeń/luty i kupić coś nowszego niż co teraz jest. Ale to jest tylko moje zdanie.
Link to post
Share on other sites

@torture

Z tego całego zestawu to wiem na 100%, że obudowa nie stanieje :D

jakie części byś zmienił?

 

@dRUGs

filmy HD, może jakieś gry MMO (Aion, C9), download filmów BD (bo w końcu wychodzi za niedługo 100mb/s w UPC :]), może czasami jakieś gry i off course szkoła (profil IT)

 

kolejnego kompa to bym miał w planach kupować w 2012, a w tym zestawie to oczywiście potem dołożyłbym kolejne 4GB RAMu, dyski twarde ale tak to oczywiście komputerek ma służyć do pisania min-recek (już niedługo m-r HD4770 :-> )

 

@down

bo obudowy raczej nie tanieją :o

Link to post
Share on other sites

Skoro już spekulujemy :] to płytkę zmieniłbym na MA-770T-UD3P i pamięci na DDR3 1600 Cl 7. Koszt trochę większy, ale i płytka jest naprawdę dobra do OC, a DDR3 daje kopa, może nie spektakularnego, ale już zauważalnego. Za DDR3 przemawia też fakt, że w najbliższym czasie ceny powinny się zrównać z DDR2.

Link to post
Share on other sites

Nie proszę o inny zestaw, nie lubię Intela.

 

uwielbiam takie fanowstwo - komputer to maszyna do obliczen a nie paczek z budyniem

a co probowales jak smakuje pentium ze nie lubisz?

nie lubic to mozna malej wydajnosci lub jakiejs wady a nie nielubie bo nielubie - wez sie ogarnij i dorosnij troche bo wiek juz Ci niepozwala na takie wyglupy

 

za 2 k to juz mozna myslec o komp z i5 a nie jakies lody na patyku rozwazac

Link to post
Share on other sites

Hmm lopez2

obcowałem na masie sprzętów z pokładami Intela. więc jeśli czegoś nie wiesz to STFU :]

 

Od zawsze miałem coś z Intela, nie chce mieć już z ich sprzętem do czynienia i wiesz co... to jest tak samo głupia gadka jak to czy x`box jest lepszy czy ps3. Mam PS3 i nie narzekam jakoś jak to inni zwykle zjeżdżają po ich sprzęcie...

 

Core i5 - 745PLN

Najtańsza płyta - 385PLN

RAM-y - ~400PLN (dobre?)

obudowa, zasilacz, dysk twardy, i grafa...

 

i jak Ty za 2 tys. chcesz poskładać sprzęt na i5? Powiedz mi to!

Twoją wypowiedzią się nie przejmuję, bo zapewne masz Intela i wielki plakat na ścianie z Intela, do którego się codziennie rano modlisz...

Link to post
Share on other sites

Core i5 - 745PLN

Najtańsza płyta - 385PLN

RAM-y - ~400PLN (dobre?)

tyle gadasz o tym ze znasz sie na cenach a podajesz obecne do zestawu ze stycznia nowego roku ?

 

obudowa, zasilacz, dysk twardy, i grafa...

masz teraz ale jak chcesz wymienic to spoko

 

i jak Ty za 2 tys. chcesz poskładać sprzęt na i5? Powiedz mi to!

a jak Ty za 2 kola chcesz zlozyc zestaw ktory bedzie wydajnieszy od tego co juz masz ?? Przeciez to po zwyklym OC Ci sie uda ? ( chyba ze wedlug Ciebie to ceny tak juz spadna ze bedziesz mial X4 i 5870x2 oraz obudowe i reszte gratow na full wypasie )

 

Poza tym zakladasz temat 4 miesiace wczesniej i oczekujesz od nas ze bedziemy Ci wrozyc z fusow wedlug Twojego "widzimisie" ?

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi jedno, gdzie ja napisałem, że mam "już" obudowę, grafikę, hdd i zasilacz?

 

Poza tym zakladasz temat 4 miesiace wczesniej i oczekujesz od nas ze bedziemy Ci wrozyc z fusow wedlug Twojego "widzimisie" ?

Moje "widzimisie" - lubię te określenie :D

Czy ja Was proszę o wróżenie z fusów? PROSZĘ?!

 

i jakby i tak zmniejszyć te ceny co podałem do i5 to tak czy inaczej przekroczą kreskę :]

Link to post
Share on other sites

Hmm lopez2

Twoją wypowiedzią się nie przejmuję, bo zapewne masz Intela i wielki plakat na ścianie z logo Intela, do którego się codziennie rano modlisz...

mam wielki plakat na scianie z wielkim napisem "najlepsza wydajnosc w stosunku do ceny"

- owszem modle sie do niego co rano z prosba by mi pewnego dnia nie odwalilo przestajac zwracac na to uwage

Link to post
Share on other sites

Powiedzcie mi jedno, gdzie ja napisałem, że mam "już" obudowę, grafikę, hdd i zasilacz?

 

Poza tym zakladasz temat 4 miesiace wczesniej i oczekujesz od nas ze bedziemy Ci wrozyc z fusow wedlug Twojego "widzimisie" ?

Moje "widzimisie" - lubię te określenie :P

Czy ja Was proszę o wróżenie z fusów? PROSZĘ?!

 

i jakby i tak zmniejszyć te ceny co podałem do i5 to tak czy inaczej przekroczą kreskę :rotfl:

 

najlepiej bedzie jak zalozysz nowy temat ...w grudniu :] albo w... styczniu

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...