Skocz do zawartości

Monitor 24 cale do gier.


Recommended Posts

typowo do gier to bez szans z tym budżetem

sensowne multimedialne modele nadające się do gier to też ok 1k, ale z 23" już się coś znajdzie

 

Dell U2312MH

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1317112577

 

LG IPS235V, IPS236V lub E2370 z czego tych LG nie jestem pewien, bo nie miały testów, ale sobie ludzie chwalą

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja zamówiłem LG IPS235V i też do gier z czasem reakcji 5 ms. Teraz mam MVA acera i ma niby 8ms i nie ma smużenia. A IPS biore bo ma bardzo dobre kolory + kontrast i dzięki czemu dżungla w Crysisie będzie wyglądać wybornie :D

 

@Bezio118

Albo poczekaj jak monitor dojdzie (liczne na wtorek-środę) to bd mógł więcej powiedzieć na jego temat, ale jestem pozytywnej myśli.

Edytowane przez Dzonzi
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki chłopaki za propozycję. Gadałem z bratem i zależy mu na 24, więc postanowił dołożyć.

 

Co myślicie o tym monitorze ? http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_280&products_id=44933

http://www.proline.pl/?p=IIY+E2773HDS-B1 - Ten 27, ale to będzie badziewie?

 

Mógłbym ktoś mi przedstawić jakieś argumenty dlaczego będzie dużo gorszy?

 

Z góry wielkie dzięki :)

 

EDIT: Pogubiłem się już w tych matrycach, jaki typ będzie najlepszy do gier? IPS? TN ?

Edytowane przez Bezio118
Link to post
Share on other sites

drachenfeles - Dlaczego jak ma tylko 120Hz? A jak będzie mieć mniej to co, w czym odczuje się różnicę?

w telegraficznym skrócie - monitor 120Hz generuje dodatkowe klatki, ergo obraz jest płynniejszy

 

Do 1000 zł, 24 calowy porządny się nie znajdzie do gier?

nie, ale 22" jak najbardziej: ViewSonic VX2268wm, tylko słabo obecnie z dostępnością, niemniej bardzo dobry model

od razu wymienię pozostałe topowe modele

Dell-Alienware AW2310, BenQ XL2410T, Asus VG236H, Samsung 2233rz

Link to post
Share on other sites

drachenfeles - Dzięki wielkie za pomoc. Ale na 22 calowy monitor nie namówie go teraz, ponieważ takowy aktualnie posiada a chce większy 23-24 cale.

 

Ten wydaję się porządny http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_280&products_id=44933 (ale ips, a do gier lepszy TN)

 

Dobra dzięki jeszcze raz, jak byś miał tam coś 23-24 cale ogar monitor, do 1000. Możesz podać. (wiem że to nie będzie mega dobry monitor, ale on nosi okulary to chyba jakoś strasznie nie będzie mu przeszkadzać :D)

Link to post
Share on other sites

U2412M to imo aktualnie najlepsza propozycja taniej multimedialnej IPS'ki, w prawdzie do gier bardziej nadaje się nieco szybsza U2312MH, ale na 24" model jest jak najbardziej ok, zresztą kolega niedawno kupił, myślę, że się nie obrazi jak do niego uderzysz na PW

http://forum.benchmark.pl/topic/39100-dell-u2311h-vs-u2142m/

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Rozważałem zakup LG LED IPS E2370V /DELL U2312HM.

Monitor miał służyć m innymi do gier, więc zależało mi na braku odczuwalnego smużenia. Sądzę, że który model bym nie kupił byłbym zadowolony bo są one porównywalne.

 

DELL U2312HM odpuściłem bo sprzedawca powiedział, że to monitor bardziej projektowany pod biuro i matryca trochę wolniejsza. Niektórzy kupowali do gier i byli zadowoleni.

 

Już miałem brać LG LED IPS E2370V ale odpuściłem, bo oprócz to był taki LG IPS236V z dodatkowymi funkcjami a LG IPS225V jest następcą LG ISP226V. Wolałem kupić model "nowszy". Poza tym na forum pisali o kłopotach w 2370 tzn black bleeding, więc sobie darowałem

 

Ostatecznie zamówiłem IPS235V!!!

 

Mam go od 4 dni: pierwsze wrażenie super pozytywne - full hd, kolory, głębia, szczegóły, wielkość, komfort - super, nie ma porównania do mojego starego LCD LG W1952TQ, z którego i tak byłem mega zadowolony. Gry zyskały nowego wymiaru. W grach też nie widzę większego smużenia niż w poprzedniku i tak jak w poprzedniku w zasadzie nawet jeśli jest to mi nie przeszkadza wcale.

 

Jest mały black bleeding w dolnym prawym rogu ale w poprzednim tak na prawdę było ich znacznie więcej - po prostu do póki nie naczytałem się na forum o tym, wydawało mi się że tak ma być.

 

Jeśli ktoś zastanawiałby się czy warto zmieniać 19 cali na 23 cali to powiem, że warto - komfort pracy wzrasta. W grach dostępna jest rozdzielczość full HD która wygląda super. Wcześniej miałem 1440x900 i naprawdę kolosalna różnica.

Należy jednak pamiętać, że większa rozdzielczość wymaga większej mocy GPU/CPU. U mnie na PHENOM 955 X5 podkręconym do 3600 i GTX 460 również podkęconej wszystko hula jak należy.

Jest na prawdę ładnie i płynnie. Gry chodzą w full hd w wysokich detalach. Smużenie nie zauważam - jest równie płynnie jak na poprzednik monitorze.

 

Nie mogę jakoś przyzwyczaić się tylko do tej jasności monitora (LED) i intensywności kolorów - strasznie daje po oczach - a skręciłem jasność poniżej 20. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia się do nowej matrycy. Weź tego.

Link to post
Share on other sites

DELL U2312HM odpuściłem bo sprzedawca powiedział, że to monitor bardziej projektowany pod biuro i matryca trochę wolniejsza. Niektórzy kupowali do gier i byli zadowoleni.

bzdura

 

Już miałem brać LG LED IPS E2370V ale odpuściłem, bo oprócz to był taki LG IPS236V z dodatkowymi funkcjami a LG IPS225V jest następcą LG ISP226V. Wolałem kupić model "nowszy". Poza tym na forum pisali o kłopotach w 2370 tzn black bleeding, więc sobie darowałem

jak się będziesz sugerował takimi opiniami to nigdy nie kupisz monitora, w każdej budżetowej serii są takie problemy, to norma

 

Jest mały black bleeding w dolnym prawym rogu ale w poprzednim tak na prawdę było ich znacznie więcej

i tego ludzie piszący o "problemach" ISP nie raczą dostrzegać, że ich stare monitory lub nowe LED'owe TN'ki wypadają znacznie gorzej

 

Nie mogę jakoś przyzwyczaić się tylko do tej jasności monitora (LED) i intensywności kolorów - strasznie daje po oczach - a skręciłem jasność poniżej 20. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia się do nowej matrycy.

sugeruję poprawną kalibrację

http://www.lagom.nl/lcd-test/

 

i przyzwyczajenie się do niej

Link to post
Share on other sites

@ drachenfeles

 

Nie chce zakładać nowego wątku, żeby zbytnio nie zaśmiecać. Więc tu spytam

 

Benq XL2420T v Dell 2412m

 

Szukam monitora do obróbki zdjęć (Photoshop, Lightroom) i gier. Czyli mniej więcej (50)40 % gry, (50)40 % grafika, 20(10) % reszta. 16:10 lepiej się sprawdza w 95 % jak rozpłaszczone 16:9 :) Więc 16:10 jako priorytet.

 

Opinie co do Della 2412m zebrałem , nie z sieci ale on użytkowników, którzy użytkują tego Della i spokojnie grają w różne gry fpsy a kończąc na rpg czy filmy i zero smużenia, to samo , jak napisałeś w poście powyżej (DELL U2312HM ) kumpel ostatnio kupił i normalnie naparza w B3 i super płynność jest. Więc najlepiej dowiadywać sie od użytkowników noż czytać niektóre denne testy na różnych portalach. Wracając do mojego pytania.

 

Czy kolory będą lepsze w tym 2412m jak w XL2420T ?

 

Opinia dot. lcd z 120 Hz

 

 

Rozważałem zakup LG LED IPS E2370V /DELL U2312HM.

Monitor miał służyć m innymi do gier, więc zależało mi na braku odczuwalnego smużenia. Sądzę, że który model bym nie kupił byłbym zadowolony bo są one porównywalne.

 

DELL U2312HM odpuściłem bo sprzedawca powiedział, że to monitor bardziej projektowany pod biuro i matryca trochę wolniejsza. Niektórzy kupowali do gier i byli zadowoleni.

 

Już miałem brać LG LED IPS E2370V ale odpuściłem, bo oprócz to był taki LG IPS236V z dodatkowymi funkcjami a LG IPS225V jest następcą LG ISP226V. Wolałem kupić model "nowszy". Poza tym na forum pisali o kłopotach w 2370 tzn black bleeding, więc sobie darowałem

 

Ostatecznie zamówiłem IPS235V!!!

 

Mam go od 4 dni: pierwsze wrażenie super pozytywne - full hd, kolory, głębia, szczegóły, wielkość, komfort - super, nie ma porównania do mojego starego LCD LG W1952TQ, z którego i tak byłem mega zadowolony. Gry zyskały nowego wymiaru. W grach też nie widzę większego smużenia niż w poprzedniku i tak jak w poprzedniku w zasadzie nawet jeśli jest to mi nie przeszkadza wcale.

 

Jest mały black bleeding w dolnym prawym rogu ale w poprzednim tak na prawdę było ich znacznie więcej - po prostu do póki nie naczytałem się na forum o tym, wydawało mi się że tak ma być.

 

Jeśli ktoś zastanawiałby się czy warto zmieniać 19 cali na 23 cali to powiem, że warto - komfort pracy wzrasta. W grach dostępna jest rozdzielczość full HD która wygląda super. Wcześniej miałem 1440x900 i naprawdę kolosalna różnica.

Należy jednak pamiętać, że większa rozdzielczość wymaga większej mocy GPU/CPU. U mnie na PHENOM 955 X5 podkręconym do 3600 i GTX 460 również podkęconej wszystko hula jak należy.

Jest na prawdę ładnie i płynnie. Gry chodzą w full hd w wysokich detalach. Smużenie nie zauważam - jest równie płynnie jak na poprzednik monitorze.

 

Nie mogę jakoś przyzwyczaić się tylko do tej jasności monitora (LED) i intensywności kolorów - strasznie daje po oczach - a skręciłem jasność poniżej 20. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia się do nowej matrycy. gdy raz się zagra na 120 hz to później ciężko wrócić na 60 czy tez 75. Więc sam mam już monitor(Benq) i jest mega 120 Hz+FHD+24"+100fps wymiata

rzeczywiście posiadając tego Benq ma sie pewne 100 fpsów ?? bez jaj ;/ To posiadając karte jakąś np. HD 6970 za 800 ma się pewne 100fpsów?! lub za 1700 ( hd7950) to ma się lekko ponad 120-130 fpsów? Nech mi ktoś to wytłumaczy o co tu chodzi :) ?

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

tzw 120Hz matryca dodaje fps, pokrótce pomiędzy klatki z sygnału wpychane są te dodatkowe generowane przez algorytm monitora, ta sama sztuczka jest stosowana w TV, np 200Hz sonyki dorabiają aż 3 klatki do każdej z sygnału

 

co do twoich dylematów: żaden się na dobrą sprawę nie nadaje, potrzebujesz minimum Della U2410 lub HP ZR24W

Link to post
Share on other sites

tzw 120Hz matryca dodaje fps, pokrótce pomiędzy klatki z sygnału wpychane są te dodatkowe generowane przez algorytm monitora, ta sama sztuczka jest stosowana w TV, np 200Hz sonyki dorabiają aż 3 klatki do każdej z sygnału co do twoich dylematów: żaden się na dobrą sprawę nie nadaje, potrzebujesz minimum Della U2410 lub HP ZR24W

Dzięki

 

co do HP ZR24w to jest niezła wypalarka dla oczu.

 

Przy jasność 30/100 ma 176 cd/m2 masakra :)

 

Dell2410, którego z tego co się orientuje- posiadsz ma już o wiele lepiej 30/100 ; 150 cd/m2 ale i tak daje po oczach :) no 2412m wychodzi przy 30/100 o wiele mniej, bo ma 130cd/m2 no i ma przy tych 30/100 najmniejszy Black Point i to plus ale prawie nie zauważalny więc jeden pies.

 

HP http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_zr24w.htm

 

24010 http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2410.htm

 

2412m http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

 

Co do input lagu. Oba dają rade w grach. Ale HP razem z 2410 przez tą jasność można oślepnąć.

 

http://www.tftcentral.co.uk/images/dell_u2412m/input_lag.jpg

 

 

W tym wątku są ciekawe dwie opinie użytkownikó 2410

 

http://forum.pclab.pl/topic/519366-Dell-U2410/

 

Martwi mnie tylko ta opinia z powyższej recki:

 

"

Na początku musimy zaznaczyć że jest to monitor szerokogamutowy co niestety nie wszystkim może się podobać. Oznacza to tyle że w programach które nie obsługują zarządzania kolorem, obraz będzie zbyt jaskrawy. Z drugiej strony – docenią to osoby zajmujące się grafiką i fotografią.

 

Na pocieszenie, Dell zaimplementował funkcję symulacji wąskiego gamutu sRGB, i po włączeniu tego profilu w monitorze można uznać że paleta wąskogamutowa jest w zadowalający sposób symulowana i użytkownicy którzy nie korzystają z dobrodziejstw szerokiego gamutu, mogą „pozbyć” się tej właściwości. Funkcja ta w zadowalający sposób spełnia swoje zadanie". PRAWDA ?

 

 

Napisałeś, że Dell 2412m się do obróbki amatorskiej nie nadaje? Może zapomniałem napisać, ze do amatorska obróbka foto :) Wiesz domowa reprodukcja:) Nie jestem PRO. Taka ciekawostka. Mam znajomego(zaznaczam, że jest fotografem ślubnym, posiadający sprzęt za naście tysięcy), który użytkuje jakiegoś LG 235IPS coś na matrycy IPS, kupił za ok 780 zł i jest bardzo zadowolony. W LR 3.0 obrabia bez najmniejszych problemów i wywołuje i to co wychodzi i to co widzą klienci...wszyscy są wniebowzięci. Poza tym cena miedzy 2412m a 2410 to ok 700 zł a zaoszczędzoną kase można sobie spożytkować na dysk SSD 256 GB. Więc spokojnie 2412m nada się, nie widzę powodu, żebym miał kupować 2410, do tego HP to te 350 zł to jeszcze jeszcze można dołożyć ale ta jasność to szkoda gadać. Chce mieć zdrowe oczy.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

co do HP ZR24w to jest niezła wypalarka dla oczu. Przy jasność 30/100 ma 176 cd/m2 masakra Dell2410, którego z tego co się orientuje- posiadsz ma już o wiele lepiej 30/100 ; 150 cd/m2 ale i tak daje po oczach no 2412m wychodzi przy 30/100 o wiele mniej, bo ma 130cd/m2 no i ma przy tych 30/100 najmniejszy Black Point i to plus ale prawie nie zauważalny więc jeden pies.

monitor się kalibruje, poza tym z jasnością nie jest tak źle (mam U2410), niemniej można zapomnieć o pracy w ciemności, ale to dotyczy praktycznie każdego monitora nieprofesjonalnego, plus nawet jak się ma takowy, to praca w ciemności nie jest wskazana

 

PRAWDA ?

prawda

 

Napisałeś, że Dell 2412m się do obróbki amatorskiej nie nadaje? Może zapomniałem napisać, ze do amatorska obróbka foto

no tak, zabrakło słowa amatorska, niemniej on po prostu ma panel, który tylko udaje 8bit (6bit + AFRC) i w tym tkwi problem

monitora nie zmieniasz co 2-3 lata, imo lepiej odłożyć trochę kasy i kupić coś porządniejszego

Link to post
Share on other sites

grywam (BC2 multi), jest ok, można się przyczepić, ale jak nie jesteś pod tym względem wymagający to nie powinieneś narzekać, natomiast może jeszcze jedna alternatywa: Eizo FS2332, jest bardziej multimedialny, a przy okazji nada się do amatorskiej grafiki

Link to post
Share on other sites

Smużenie na monitorach z czasem rzędu 5-8 ms ?

 

Posiadam jeszcze monitor Dell E152FP (zabytek, ale niedługo zmieniam na jakiegoś 16:10 / 1920x1200 / 24", stąd moje zainteresowanie tym działem i tematem) oferujący czas 25 ms i oglądając filmy lub grając w serię Need for Speed lub TERA nie zauważyłem najmniejszych problemów z wyświetlanym obrazem. Nie licząc marnych kątów, ale to już inny temat...

 

 

:->

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...