Skocz do zawartości

Wymiana Athlona x2 64 4200+ na G530?


Recommended Posts

Hej

 

Chciałbym lekko zmodernizować ojcu kompa, lekko, bo na większą (i3 na SB) modernizację się nie zgodzi bo szkoda kasy (ale na fps dalej będzie narzekał ;D), a i ja na taki sponsoring sobie pozwolić nie mogę ;)

Obecny zestaw to:

Mobo: GA-M52L-S3

CPU: Athlon x2 64 4200+

GPU: Radeon 4850

RAM: 3 x 1024 MB DDR2

PSU: 600W OCZ

Buda marki buda :)

 

Ponieważ nie ma sensu inwestować w obecną platformę stwierdziłem, że konieczne będzie coś na 1155. Jak wspomniałem i3 odpada ze względu na cenę, ale poczytałem trochę o celeronie G530 i muszę przyznać, że mnie testy zaszokowały. Do tej pory na celerony patrzyłem jak na low-endowe rozwiązania nadające się tylko do worda. Z testów jednak wynika, że procesor ten nadaje się do gier. Naturalnie mam świadomość, że tylko dwa wątki nie pozwolą na wysokie rozdzielczości i wysokie detale w części produkcji, ale dużą bolączką to nie będzie, skoro w tej chwili i tak dostępne sa jedynie dwa rdzenie/wątki.

 

Plan mam taki, aby za te 500-550 zł podmienić CPU, MOBO i RAM, a w przyszłości mieć możliwość podmiany procesora na i3/i5. Ot takie modernizowanie na raty.

 

Jest sens takiej modernizacji? Z tego co czytałem, G530 ma wydajność na poziomie E8400, więc różnica powinna być odczuwalna (interesuje mnie jedynie wydajność w grach).

Jaką płytę polecacie do 250 zł? Najchętniej brałbym coś od ASRocka lub Gigabyte, ot jakoś lubię te firmy :)

Link to post
Share on other sites

Dobry plan na przyszłość, do 550 zł starczy nawet na mocniejszy zestaw:

 

Procesor:

Intel Pentium G620 /2.6GHz, 3MB, LGA1155, BOX/

259 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte GA-H61M-D2-B3 /intel H61/

225 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 2GB 1333 CL9

50 zł

 

=545 zł

Link to post
Share on other sites

zerknij na mój temat: Zestaw do 800zł - benchmark.pl - strona 7

Z pomocą osób z forum poskładałem taki zestaw pod G530 że MOBO gigabyte H61M-S2V-B3+g530+4GB 1333Mhz goodram wszystko nowe za 450zł.

Zestaw poskładany,jak jutro postawię system to zrobię jakieś testy wydajności.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za rady. Zestaw zamówiony.

 

1 Pamięć Elixir M2F4G64CB8HB5N-CG 1 77,44 77,44 NOWY

2 Procesor Intel BX80623G530 1 166,01 166,01 NOWY

3 Płyta główna Gigabyte GA-H61M-S2-B3 1 194,46 194,46 NOWY

4 Sony AD-5280S-0B Wewnętrzny PC 1 67,47 67,47 NOWY

 

Niestety brak złącz IDE zmusił mnie do wymiany DVD, ale i tak od dłuższego czasu mnie to męczyło.

 

ziolopalacz - w stara platwormę inwestować nie chcę. Poza tym Phenom by się ugotował bo skrzynia jest dość schowana i z wentylacją są problemy.

 

yorgol - dzięki za linka, temat widziałem, mnie bardziej chodziło o to czy nie zamieniam siekierki na kijek ;)

 

Jak się wyrobię to przez weekend postaram się sprawdzić jak to cudo się sprawuje.

 

Jeszcze takie pytanko. Co ograniczało wydajność w grach? Celeron G530 czy GIGABYTE ATI Radeon HD4850 512MB DDR3/256bi?

Edytowane przez Alwego
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...