Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Wczoraj składałem komputer, wszystko odpaliło, ale Windows nie zdążył się zainstalować, a komputer się wyłączył. Sprawdzałem zasilacz i działa (zwarłem zielony i czarny kabel). Przy próbie włączenia komputera nic się nie dzieje. Żadne wiatraczki nie dają oznaku życia.

 

Czy można sprawdzić czy płyta główna jest sprawna? Jest możliwe żeby nowa płyta Asusa P8H67 (rewizja 3) spaliła się po chwili użytkowania?

Link to post
Share on other sites

http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-stealthxstream-2-500w-.0.393668.html

 

Wszystko jest podłączone. Sprawdzałem kilka razy. Poza tym... komputer się uruchomił, potem wyłączył i od tej pory nie daje znaków życia. Wiatraczek na cpu nawet nie drgnie. Jakaś zielona dioda świeci sie na płycie, ale nie wiem od czego to jest.

Edytowane przez BilliKostnica
Link to post
Share on other sites

Jak by to była wina zasilacza to dawał by jakieś oznaki :) Zwierałem te 2 druciki od włączania komputera i też nic. Świeci się tylko jakaś zielona dioda na płycie przy (jak jest podłączony zasilacz do prądu).

 

Rozebrać komputer dopiero moge wieczorkiem, ale wątpie czy to coś da.

Link to post
Share on other sites

jak masz głośnik to podpięty do płyty to wyciągnij z niej wszystko i sprawdź czy da oznaki życia, jak nie to zmień zasilacz jak możesz, jak dalej nie pomorze to płyta, procki bardzo rzadko się psują.

Zasilacz jest dobry bo sprawdzałem. Nie czytajcie ostatnich postów tylko od początku.

 

Ocz to nie badziewie jak np "deer" zasilacz z czarnej listy więc nie popsuje się po 1 włączeniu kompa a sprawdziłeś czy jest w gniazdku prąd ? może jest coś porobione i gniazdko nie daje tyle mocy

Tak, w gniazdu jest prąd. Sprawdzałem w innym i dalej to samo. Poza tym, inny komputer już chodził na tym gniazdku.

 

Podłączone jest złącze ATX 22+2 oraz koło procka 4 pinowe (12v chyba), podłączałem tam 2x4 piny ale też to nic nie dało.

Karta graficzna (MSI 560 Ti Hawk) jest podłączona 2x6 pinowe zasilanie (przełączki z molexa).

Edytowane przez BilliKostnica
Link to post
Share on other sites

Wyciągałem i dalej nic. Jutro wyślę płytę główną na gwarancję do Agito. Tylko zastanawia mnie ta świecąca dioda na płycie...

btw. obudowa jest źle zrobiona, bo zasilacz jest na dole, a otwory wentylacyjne są zrobione za daleko, przez co powietrze jest zasysane tylko przez połowę wiatraka.

 

Więc tak... chyba jest problem z włącznikiem na płycie. Uruchomiłem zasilacz zwierając kabelki na wtyczce ATX i nawet karta grafiki ruszyła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...