Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mój problem polega na chłodzeniu komputera. Mam Core 2 Extreme 2,66 Ghz i Gtx 280;) sprzęt mi się troche grzeje mam 5 wiatraczków. Standardowa temperatura procka to około 60C a karty 40C natomiast gdy już pogram sobie w takiego crysisa troszke to procesor już pod 80C raz bylo 88C natomiast karta kolo 70C jest to za wysoko. Nie jestem pewny jakie zrobić chłodzenie;/ Wiatraczki do tego sprzętu troche za słabe a co do wody to nie jestem zabardzo zadowolony bo czytałem różne opinie. Zostaje jeszcze azot ale -192C to chyba nie trzeba... Bardzo proszę o doradzenie mi czegoś.

Z góry dziękuje:)

Link to post
Share on other sites

Dla tej karty 70C w stresie to normalna temperatura.

Czy procesor jest podkręcony? I jakie ma chłodzenie? Czy pasta jest dobrze nałożona i jaka to pasta?

No i pozostaje jeszcze taka rzecz, że czujnik może podawać złe dane. Spróbuj przy tych 80C dotknąć radiatora (ostrożnie), jeśli parzy to jest źle, jeśli jest ciepły, ale nie parzy, to albo źle podawana temperatura, albo źle założony radiator / pasta.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja to właściwie nie rozumiem jak można złożyć kompa z procem Extreme Edition i pożałować 150-200 zł na b. dobre chłodzenie.

Przypuszczam, że nie jest to wina zamawiającego, ale tego kto składał.

Ludzie apeluje, jak ktoś kupuje sprzęt z wyższej półki to nie zostawiajcie BOX'owego chłodzenia tylko zaproponujcie jakieś w miarę dobre chłodzenie. Już nawet Pentagram HP-120 będzie lepszy. Ja sam preferuje wiatraki, które jednak dodatkowo chłodzą okolicę procesora (mostek północny oraz sekcję zasilania).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...