Skocz do zawartości

Karta graficzna do 550 zł - pomoc


Recommended Posts

Witam wszystkich

Dostałem mały przypływ gotówki i mam teraz do udania ~ 550 zł na kartę graficzną. Chcę używkę, raczej nie będę robił OC [chyba, że w przyszłości] i zastanawiam się pomiędzy tymi kartami:

HD5850

HD6850

GTX295

GTX460

GTX465

Jak zwykle proszę was o ustawienie ich w kolejności od najmocniejszej do najsłabszej oraz, którą polecacie z TYCH wybranych [ew. jakie najlepsze firmy].

Nie mam zbytnio ogarnięcia się w kartach AMD, więc zapytam tutaj. Dodam, że znalazłbym coś sam, ale nie wszystko idzie znaleźć [mam na myśli testy]. Prosze patrzeć raczej na wydajność - chcę zagrać w najnowsze tytuły z najlepszą możliwą grafiką :)

Link to post
Share on other sites

Od razu daruj sobie kanapkę GTX 295... jest oczywiście najwydajniejsza ale i najgorętsza i oczywiście najbardziej łakoma na prąd. W tytułach bez wsparcia multiGPU może kuleć, no i przy tej klasie kart przydać się może też DX11.

 

GTX 465 to słabiak, do cna pokastrowany GTX 480 - daruj sobie :)

 

Z wymienionych moim zdaniem bezdyskusyjnie 5850. Jest w miarę świeży technologicznie, najwydajniejszy z jednoprocesorowych w tym zestawieniu.

Link to post
Share on other sites

Czemu w błoto? Podaj coś sensnowniejszego :)

PS. tylko nie pisz zebym dozbierał, bo nie dozbieram :)

 

1. Czy 6850 jest wydajniejsza od 5850? Nowsza seria więc powinna być lepsza?

2. Okej, załóżmy że biorę 5850 [ew. 6850 jeżeli jest wydajniejsza] - jakiej firmy polować, a jakiej się ustrzec?

Link to post
Share on other sites

5850 jest wydajniejsza od 6850 ale tylko o jakieś 10-15% zależnie od gry. W grach z DX11 obie karty wydajnościowo się zrównują bądź 6850 może lekko wyprzedzić starszego brata.

 

GTX460 jest z tej trójki najsłabszy ale naprawdę niewiele odstaje i także warto go rozważyć przy zakupie. Pozostałe karty radzę sobie odpuścić i o nich zapomnieć. Jeżeli HD5850 będzie tańszy niż GTX460 i HD 6850 to wybór jest oczywisty. Pozdrawiam.

Edytowane przez Szymon331
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak znajdziesz 465 od PNY , Twintecha lub cos w ten desen to bedzie najbardziej oplacalna, jezeli sie nie uda (co graniczy z cudem) to bierz HD5850

 

Co do

Kilkaset zł na za każdą z wymienionych to i tak kasa w błoto...

to nie sluchaj go , lepsza karta przyda sie do Metro2033 , Crysis i moze Crysis 2 (ale w DX11 i ultra tekstury) no i moze GTA4 ale tutaj wiekszosc kart ma minimalny fps na poziomie 30fps do reszty gier smialo wystarczy 5850 , a jak bedzie za slabo to zawsze mozna go podkrecic do wydajnosci 5870 ktora de facto daje stockowego 6950.Sam mam 5850 i uwazam ze karta sie u mnie marnuje coz nie kazdy gra w milion gier

 

Ps.5850 po OC jest lepsza o 1/4 od 6850 po OC co pokazuje potencjal tych kart

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie odradzam Ci żadnej firmy (oprócz jakiś mało znanych) za to polecam sapphire. Według mnie jest to chyba najlepszy producent Radeonów.

 

Moja karta od sapphire (5850) jest bardzo cicha a potrafi się podkręcić z 725MHz do 950MHz bez ingerencji w napięcia. Testy pokazały że zależnie od gry/benchmarka daje jej to przyśpieszenie od 15-22%. Naprawdę warto się rozejrzeć. Tym bardziej że 5850 nie jest już konstrukcją topową i jej ceny nie są dziwnie wysokie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dobra pisanie ze GTX460 jest nie wiele słabszy od 5850 można sobie wsadzić :P Mocno wykręcony GTX 460 jest dopiero na poziomie standardowego HD5850, Druga sprawa to ze 5850 sie super kreci po OC mamy juz 5870 wiec gdzie tam GTX460 to tej karty. 6850 jest słabszy od 5850 o ten 10-15% a to juz dużo. HD 5850 ciężko dostać jedynie to Allegro lub Fora ale i tak warto :)

Link to post
Share on other sites

możecie ściemniać co checie mam 460 i jestem zadowolony mega! wolę to niż ubogie ati, nvidia mam wrażenie że ma ładniejszy obraz miałem ati i nie chcę więcej

 

możecie ściemniać co checie mam 460 i jestem zadowolony mega! wolę to niż ubogie ati, nvidia mam wrażenie że ma ładniejszy obraz miałem ati i nie chcę więcej

 

i tu sie mylisz na kartach amd obraz jest bardziej ostry wczesniej mialem ge forca obraz co prawda nie byl zły ale trochę nie ostry i jak by bardziej ubogi w kolory po przesiadce na radeona obraz się wyostrzył i jest ładniejszy
Link to post
Share on other sites

Ja w tej cenie kupiłem referencyjnego Radeona 5870 i jestem bardzo zadowolony. Mega wydajny i cichy w Idle. Jak będziesz podkręcał to bierz spokojnie 5850. W takiej sytuacji warto się rozglądnąć za modelami referencyjnymi - masz pewność że będziesz mógł zmieniać napięcie. W niektórych wersjach autorskich (w większości) takiej opcji nie ma ... Z drugiej strony podniesienie napięcia niewiele pomaga w podniesieniu zegarów (ogólnie rzecz biorąc) - dużo ciepła mały wzrost wydajności...

 

W tej cenie bierz HIS 6950 co podał sebek308 lepsze oc niż w serii 5XXX.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...