Skocz do zawartości

Jak zapisać stan gry - GTA IV


Recommended Posts

aa , i jeszcze jedno , jak zrobic to : commandline itp , krok po kroku pyb prosił bo lajt w tym jestem :)

Wchodzisz do głównego folderu gry ( Rockstar Games/GTA IV ) tworzysz plik jako .txt (czyli tekst, nie notatnik) o nazwie commandline i gotowe :D

 

A co do save to nie wiem bo nie gram w GTA IV (grałem tylko na piracie na starym komputerze, na którym cieło jak miód :)) może Patch 1.4 coś da?

Link to post
Share on other sites

Co do commandline - jeżeli chodzi ci tylko o brak limitów sprzętowych to w skócie do gry zró np. tak

"I:\gry\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -norestrictions -nomemrestrict

 

Co do save to musisz mieć konto live - nie ma polskiego to zrób jak ja np. angielskie.

Link to post
Share on other sites

Co do commandline - jeżeli chodzi ci tylko o brak limitów sprzętowych to w skócie do gry zró np. tak

"I:\gry\Rockstar Games\Grand Theft Auto IV\LaunchGTAIV.exe" -norestrictions -nomemrestrict

 

Co do save to musisz mieć konto live - nie ma polskiego to zrób jak ja np. angielskie.

 

ty wez po polsku napisz , prosze jesli bys mogl tak ze strzalkami ;pp

 

-> [] - > itd . please

Link to post
Share on other sites

eee , znaczy ze wchodze w te gta4 , click ppm -> nowy -> dokument tekstowy -> i wpisuje nazwe commandline -> i dopisuje .txt?? czy nieE??

Nie, nie dopisujesz. Gdy już go zrobisz możesz wpisać do niego komendy jakie ci odpowiadają.

Link to post
Share on other sites

aa , i jeszcze jedno , jak zrobic to : commandline itp , krok po kroku pyb prosił bo lajt w tym jestem :]

Tworzymy plik tekstowy o nazwie commandline.txt i wrzucamy do gry, a następnie edytujemy go wklejając:

-nomemrestrict - usuwa limit pamięci przeznaczony na ustawienia jakości tekstur

-norestrictions - usuwa limit ustawiania opcji graficznych w opcjach grafiki gry

-novblank - wyłączenie V-sync , od patcha 1.0.2.0 nie potrzebne bo już w opcjach grafiki można wyłączyć

-texturequality= - jakość textur (0-LOW, 1-MEDIUM, 2-HIGH)

-availablevidmem=4.0 - dostępna pamięć karty graficznej. Dzięki tej komendzie nie mamy problemu ze znikającymi teksturami lub doczytującymi się, lecz wydajność spada oraz wymagana jest bardzo duża ilość pamięci ram, oraz wyłączenie pamięci wirtualnej. Wymaga naprawdę dużej ilości pamięci ram, przynajmniej 4 GB żeby nie było błędów i wywaleń do windowsa oraz przy tej opcji trzeba wyłączyć pamięć wirtualną gdyż zamiast z pamięci będzie czytać z dysku co może skończyć się awarią dysku lub też błędami i nawet dużymi cięciami w grze

-fullspecaudio - zwiększanie płynności Cutscenek

-percentvidmem 100 - niby 100% wykorzystanie karty graficznej

(autor punktu Crew 900 & Black Bull)

 

 

Tak od siebie żeby commandline działał wszystkie komendy wpisujemy po przerwie np. -nomemrestrict -norestrictions -availablevidmem=4.0

 

a propo do -availablevidmem=4.0 trzeba mieć przynajmniej 6GB pamięci ram ja mam 4 i grę wywala z powody mało ramu

Link to post
Share on other sites

availablevidmem - przy viście i 2GB RAM optymalną wielkością jest 1.2. Dostajemy w tedy dodatkowe 100MB na wykorzystanie pod efekty graficzne.

 

Co do konta to zależy. Gdy miałem XP to trzeba sobie założyć konto offline. Nie pamiętam jak się to robiło, chyba po naciśnięciu F1 albo F10 wyskakiwało takie okienko i tyle. Na viście nawet to nie pyta, żadnych problemów.

 

Sporo zależy też od tego czy używasz kopii zapasowej czy orginała. Jeśli to pierwsze i masz problemy z uruchomieniem to pisz na PW, bo zaraz ktoś z góry się odezwie:P

 

A jak już się uporasz ze wszystkim to mogę CI polecić dział download np. na GTAsite.pl Są tam nie tylko dziwne auta do podmiany, ale także użyteczne mody jak choćby brak intra (które denerwuje po pewnym czasie), ładniejsze wybuchy, bardziej realistyczne uszkodzenia and more...

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Zeby gra działała potrzebujecie Games for windows live (czy coś tam) więc na pewno macie to zainstalowane.:o Krokiem do przodu jest wbitka do gry;)

gdy macie głone menu naciskacie Home, potem szukacie dokładnie nie wiem czy w PL jest, alec chodzi o Create Offline Account... chyba zjeżdżając w dół... ale na pewno wciskając home wyskoczy wam takie okienko;)

musicie dokładnie tam poszperać, a jeśli Chodzi o Windows Live w polsce, to tak- nie ma.

Ale grać się da mimo wszystko przez internet, bo ja mam Bioshock`a 2 i gram MP normalnie;)

mam nadzieję że pomogłem;)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze podstawą jest Rockstargamessocialclub lub crack Razora .

Po drugie żeby zapisać jedziemy do domu podchodzimy do łóżka i powinno się pojawić :

"Press E To save the game" Czy to jest takie trudne O_o ?!

autorowi chodzi jak zapisac stan gry 'do pliku' a nie jak w grze zapisac[czytaj jedz do safehousa]

 

ajprosciej to robiac konto offline

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...