Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio naszło mnie by kupić sobie konsole. Porównałem sobie wszystkie oferty producentów i zdecydowałem się na PS3 . Mam trochę mało kaski (bo jeszcze TV musze kupić , a mój monitor nie ma HDMI ) i pomyślałem o kupnie konsoli z drugiej ręki i dlatego mam kilka wątpliwości :

 

1. Czy Slim jest mniej/bardziej awaryjna od FAT?

2. Czy YLOD w konsolach często się zdarza , lub jakieś inne awarie i które modele są na to bardziej narażone?

3. Czy model konsoli np. "CEHH04" ma jakieś znaczenie na solidność wykonania konsoli?

4. Pytanie na podsumowanie : czy warto kupować używaną konsolę , czy jednak może być ona narażona na awaryjność .

 

Miałem już Xbox 360 z 2006 roku i dwa razy z nim byłem w serwisie i chciałbym tego uniknąć przy PS3.

 

Zadaje takie pytania , ponieważ widziałem ostatnio na allegro , że ktoś sprzedawał PS3 FAT COHH04 za 530 zł i tylko jedna osoba licytowała i nie było tym wogóle zainteresowania tak jak np. z Xboxami z RROD. Szukałem w google odpowiedzi na te pytania ale jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem.

 

Z góry dzięki za odpowiedź i nie chciałbym aby ktoś mi zaraz wmawiał , że lepszy Xbox 360 bo i tak nie zmienie zdania i wogóle szkoda jego czasu :)

 

ps.jak ktoś ma PS3 na sprzedaż , to niech śmiało pisze na pw, co i za ile.

Edytowane przez radwys
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy obecnie jest najlepszy czas na kupowanie nowej konsoli. Lepiej kup dobry telewizor i pozbieraj te parę miesięcy i kupisz coś z nowej generacji, która już jest bardzo blisko. Lepiej nawet pół roku poczekać i mieć konsolę na 4/5 lat niż w roku premiery nowej generacji pakować się w staroć. Sam konsolowcem nie jestem, pada nie ogarniam, ale pewnie Xbox'a 720 sobie kupię, bo według szklanej kuli szykuje się hit (ofc. PS4 będzie taki sam jak Xbox, ale to normalne).

Link to post
Share on other sites

coś z nowej generacji, która już jest bardzo blisko

Raczej nie, bo nawet nie było oficjalnej zapowiedzi nowej generacji od której mija przynajmniej rok do premiery. Poza tym obecne konsole przynoszą za duże zyski by je uśmiercać.

Link to post
Share on other sites

Z tego co słyszałem to nowa era konsol ma wejść 2014 rok , ale to gdzieś na jakimś forum wyczytałem . Zaraz poczytam ten artykuł co był na Benchmarku .

Co do TV to chce kupić sony 40EX520 i to na spółke z rodzicami.

Link to post
Share on other sites

Nie zamierzam czekać , czytałem już kilka tematów na temat nowych konsol i opłacalności kupna tych teraźniejszych i do chodzę do wniosków , że nie chce mi się czekać . Jak mi coś nie będzie odpowiadać w PS3 to je i tak sprzedam prędzej czy później. Ale głównie pytam o awaryjność bo nie lubie latać po serwisach , albo sprzedawać z stratą 50 %.

Link to post
Share on other sites

Pytałeś o ten numerek (model) konsoli i awaryjność. Z tego co kojarzę to kiedyś na forum PS3 rzeczywiście panowało przekonanie, że jedne są lepsze od innych ale Ci nie powiem które. Jeżeli będziesz o nią dbał i nie będziesz się bawił w przeróbki to nie powinno być problemu. Ja przez ponad cztery lata nic nie musiałem naprawiać i sprzedałem zupełnie sprawną a można powiedzieć, że grzecznie ale mocno ją wyeksploatowałem (prawie co dzień grania a czasem nawet do 10-12 godzin non-stop). Mam o niej dobre zdanie.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Jakieś uzasadnienie ? Troszkę droższe te Panasonic . Z tego co widzę to nie ma Internetu , DLNA . Jedyną zaletę jaką widzę to tylko 100 Hz.

Panasonic TX-P42G30e

 

Sam go posiadam - ma Internet, jest większy, plazma (czyli lepsze kolory, głębia czerni), ideał. Chyba, że nie możesz dopłacić tych 300 zł, ale zawsze jest model z niższej półki cenowej.

Edytowane przez Ethreivis
Link to post
Share on other sites

Raczej jestem nastawiony na LCD. Ponad to teraz można dorwać za darmo adapter do WiFi w sony. Co do internetu to w PS3 nie ma Bravia Internet Video z widgetami typu eurosport, VOD TVP, Ipla . Teraz znalazłem u siebie w elektro markecie w promocji ten telewizor i raczej na niego jestem zdecydowany. Dodatkowo plazmy mają większy pobór energi , co dla moich rodziców też się liczy.

 

Wracając do konsol w przeróbki nie zamierzam się bawić , będe kupował używane gry , a później je sprzedawał dalej i kupował następne. Ale najbardziej zależy mi na tym aby konsola nie była awaryjna , szczególnie jak widzę , że jedną konsolę licytuje jedna osoba , a inną 12 to zastanawiam czy coś z tą konsolą nie tak.

 

a i mam jeszcze jedno pytanie: czy dysk o pojemności 40 lub 60 GB starczy mi np na obsługę 3-4 gier na raz?

Link to post
Share on other sites

mam wersje FAT , kupiłem zaraz po premierze PS3 po 4 latach padł laser , oddałem do serwisu Sony Pram za 550zł wymienili na nowy , działa do tej pory. Nie zauważyłem by się grzała bardziej od slim. 60Gb spokojnie ci wystarczy.

Link to post
Share on other sites

60GB - zapcha się raz dwa, gry w dystrybucji cyfrowej, DLC do gier, aktualizacje gier itp.

Niektórzy lubią jeszcze na dysku PS3 trzymać muzykę czy filmy.

 

Jak kupować to z jak największym dyskiem, dyski tak podrożały teraz że chyba lepiej wyjdzie kupić droższą wersję niż samodzielnie próbować wymienić dysk - o ile w dalszym ciągu można to zrobić.

 

PS4 będzie do kupienia najwcześniej za rok.

PS2 dalej żyje - dalej sklepy sprzedają gry na PS2, nie wydaje mi się by inaczej było z PS3, a kilka świetnych gier na wyłączność PS3 ma.

 

Moje slim już ma prawie dwa lata i nie spieszy mi się z wymianą, jeszcze dużo gier do ogrania zostało, teraz do kupienia za grosze (używki czy nowe) nie mam kłopotu z tym ze gram w grę która ma ileś tam lat jeśli jest dobra.

 

Jeśli jesteś techno-maniakiem który musi mieć to co najnowsze, najlepsze, w grach grafika jest dla ciebie podstawą i musisz grać w najnowsze gry, nie kupuj konsoli, kup peceta, modernizuj go co pół roku i ciesz się super hiper grafiką itp. Jeśłi chcesz sobie pograć na luzie kup konsolę.

 

BTW: pad jest do ogarnięcie, potem do myszy i klawiatury już nie chce się wracać.

Link to post
Share on other sites

60GB - zapcha się raz dwa, gry w dystrybucji cyfrowej, DLC do gier, aktualizacje gier itp. Niektórzy lubią jeszcze na dysku PS3 trzymać muzykę czy filmy. Jak kupować to z jak największym dyskiem, dyski tak podrożały teraz że chyba lepiej wyjdzie kupić droższą wersję niż samodzielnie próbować wymienić dysk - o ile w dalszym ciągu można to zrobić. PS4 będzie do kupienia najwcześniej za rok. PS2 dalej żyje - dalej sklepy sprzedają gry na PS2, nie wydaje mi się by inaczej było z PS3, a kilka świetnych gier na wyłączność PS3 ma. Moje slim już ma prawie dwa lata i nie spieszy mi się z wymianą, jeszcze dużo gier do ogrania zostało, teraz do kupienia za grosze (używki czy nowe) nie mam kłopotu z tym ze gram w grę która ma ileś tam lat jeśli jest dobra. Jeśli jesteś techno-maniakiem który musi mieć to co najnowsze, najlepsze, w grach grafika jest dla ciebie podstawą i musisz grać w najnowsze gry, nie kupuj konsoli, kup peceta, modernizuj go co pół roku i ciesz się super hiper grafiką itp. Jeśłi chcesz sobie pograć na luzie kup konsolę. BTW: pad jest do ogarnięcie, potem do myszy i klawiatury już nie chce się wracać.

Dysk mam w planach kupić zewnętrzny na filmy , muzykę , i dane, które muszę przenieść.

 

Raczej kieruje się tym aby coś działało i było praktyczne , funkcjonanle niż najnowocześniejsze. Chcę sobie od czasu do czasu pograć w gierkę GT5 , w fife na dwie osoby , COD Black Ops , MW3 , BF3 bo lubie takie gierki , ale właśnie trochę boję się pada.

 

Co do tego PC to myślałem żeby sobie zmodernizować swojego starego blaszaka , ale wyszło mi , że najtaniej to mi wyjdzie zbudowanie go odpostaw i ew. co mogę sobie zostawić ze starego to nagrywarka i obudowa. Dlatego doszedłem do wniosku , że nie mam czasu bawić się w składanie PC , a do pracy i internetu wystarczy mi mój laptop.

 

Ten telewizor nie ma 100Hz. I czemu to śmierdzące gnojem ps3 ?

Gdzieś wyczytałem , ze ten Panasonic ma 100 Hz .

 

Grałem kiedyś na PS3 ,ale nic nie czułem , może poprostu w coś wdepłeś i dlatego śmierdziało? - sory ale już na początku napisałem , że nie pytam jaka konsola/ pc jest lepsza tylko pytam się o awaryjność i nie chce słuchać o innych Xboxach itp.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

PS3 to kasa w błoto ale twoja kasa więc sobie rób co chcesz. Te że TV ma napisane 100Hz to nie znaczy że je ma. Przeczytaj dokładnie jakie to jest 100Hz czy rzeczywiste czy wirtualne CMR, FM czy inne dziadostwo mające na celu oszukać potencjalnego kupca.

Link to post
Share on other sites

Nie chce samsunga , sprawdzałem UE40D5500 , ale jakoś w końcu mnie nie przekonał do siebie . Podobają mi się funkcjonalnie i cenowo Sony więc dlatego się zdecydowałem na niego.

 

Mówisz zresztą o D7000 , a to jest 2 x droższe od sonego , ponad to nie potrzebuję 3D .

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

To poczytaj najpierw dokładnie z czyich części masz ten telewizor poskładany :D

I przepłacasz 300/400 złotych tylko dlatego że tam jest znaczek korporacji stojącej na kraju bankructwa...

 

PS3 to archaizm... Moim zdaniem nie ma sensu kupować go w 2012 roku...

 

OOOOOOO!!!!

 

I raz mądrze napisałeś :D

Link to post
Share on other sites

Widzę , że pisanie na forum to kiepski był pomysł , bo w temacie pytałem o co innego , a odpowiedź otrzymuję na co innego.

 

Potrzebuję w TV : Tuner Sat , Widgety internetowe + ew . przeglądarka , WiFi (teraz Sony daje gratis karte bezprzewodową) , odtwrzanie z dysku zewnętrznego , DLNA , małego poboru energi . Sony oferuje mi to za kwotę 2399 zł w Media Expert . Za takie same pieniądze chodzi Samsung UE40D5500 (bez przeglądarki, SAT, karty WiFi,)

 

PS3 : ma BluRay i jest mi bardziej na rękę niż składanie PC . W sumie nie wiem czego wy oczekujecie od konsoli , że nazywacie ją archaizmem ? Nie jestem jakimś mega graczem , nie gram w necie i myślę , że gry będą jeszcze długo robione na PS3 nawet jak wyjdą nowe konsole tak samo jak na PS2. Dlatego PS3 spełnia wszystkie moje wymagania .

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...