Skocz do zawartości

Monitor do 900zł ;-)


Recommended Posts

Hej, przeczytałem temat i widzę, że jesteś bliski zdecydowania się na Dell'a U2312HM. Posiadam go od grudnia i zakochałem się w tym monitorze od pierwszego.. odpakowania (:

Specem od monitorów nie jestem, ale powiem Ci kilka rzeczy które cieszą mnie w tym Dellu.

Mianowicie, monitor jest elegancki z wyglądu, Czarny front i srebrne wykończenie na bokach wygląda, jak na mój gust, bardzo stylowo.

Jest to matryca IPS z podświetleniem LED, widzę różnice między LCD kolegi oraz TNie w laptopie rodziców, aczkolwiek jakiejś przepaści między poprzednim LCD na TNce, a IPSem nie odczuwam, to zapewne zależy od oka. Smużenia żadnego w żadnej sytuacji nie zauważyłem (BF3, MW3 etc). Wygodną sprawa to regulacja wysokości i pivot monitora. Zamiast się męczyć z podłączeniem kabli, obracasz ekran o 90 stopni, wpinasz kabelki z boku i wracasz do pozycji wyjściowej.

Sprawa DisplayPortu o który pytałeś - do zestawu dołączony jest kabel DVI, D-Sub oraz DisplayPort-USB. Monitor posiada 4 wejścia USB, które, aby działały, podłączasz przez kabel DisplayPort do wyjścia USB w I/O płyty głównej. Dla mnie to zbawienie, gdy wszystkie porty na mobo były zajęte (:

Jestem młody, nie zarabiam, pieniądze na monitor zbierałem dosyć długo i nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki, na prawdę polecam.]

 

/edit: Jeśli masz jakieś pytania, na które mógłbym Ci odpowiedzieć jako, że mam ten monitor to śmiało pisz na PW.

Edytowane przez Galaxy
Link to post
Share on other sites

Gdybym miał wybierać monitor pod kątem gier z tym pułapem cenowym to bez zastanowienia wybrałbym LG E2370. Już sama konstrukcja menu świadczy o tym że jest to propozycja dla graczy. Proponowano mi ten sprzęt,jednak bardziej zależało mi na monitorze pod kątem obróbki grafiki,dlatego zamówiłem LG IPS235V. Dell jest przede wszystkim monitorem biurowo/uniwersalnym,gdzie parametry zostały określone na zasadzie kompromisu (coś kosztem czegoś) E2370 jest natomiast typowym szybkim monitorem dla gamerów.

Link to post
Share on other sites

Dell jest przede wszystkim monitorem biurowo/uniwersalnym,gdzie parametry zostały określone na zasadzie kompromisu

pewnie dlatego ma bardzo responsywną matrycą i niski input lag - typowe cechy biurowego monitora...

 

E2370 jest natomiast typowym szybkim monitorem dla gamerów.

oby, tylko w zapewnienia producentów i marketing wierzą tylko naiwne dzieci i fanboye, jakieś niezależne testy? bo nierzadko się okazywało, że "nowy wspaniały... i dla graczy" mógł się poszczycić wysokim input lagiem albo innymi innowacyjnymi funkcjami jak reversed ghosting

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@drachenfeles

Czy jesteś w stanie obiektywnie spojrzeć na rzeczywistość? W kilku wątkach dotyczących monitorów masz w każdej sytuacji tylko jednego faworyta ;-)

Weź pod uwagę jedną rzecz-testy nie biorą się z porannej rosy,tylko idą za tym jakieś pieniądze,a kto daje więcej ten wygrywa. Co z tego że jakieś tam wykresy pokazują smużenie,skoro użytkownicy tego nie widzą. Wzrok ludzki jest na tyle niedoskonały,że nie wychwyci różnic które widać na aparaturze.

Skoro gracze piszą,że nawet bez włączonych funkcji anty-duchowych grają komfortowo,to znaczy że LG im wszystkim zapłaciło za takie opinie?

Na rankingach to ja już nie raz się przejechałem,choćby na OKI 4100. Po roku wytarły się rolki transportowe,mimo tego że drukarka była bardzo wysoko w rankingach. Dlatego wolę czerpać wiedzę z opinii użytkowników. Zresztą z tego m.in. powodu zarejestrowałem się na tym forum,żeby poczytać opinie o konkretnych modelach. Szkoda tylko że wszędzie Dell u2312 jest podawany za niedościgniony ideał.

Link to post
Share on other sites

@denny

przynajmniej istnieje jakaś podstawa do polecania tego della, jak mi pokażesz testy LG i wypadną lepiej to mi się faworyt zmieni, a do tego czasu sorry ale nie mam podstaw, by go polecać

masz ten model? zrób minirecenzję to pogadamy

 

a co do opinii graczy to wielu uważa, że szajsung czy benq za 4 stówki na TN to wspaniały monitor, bo przecież kupili i mają więc musi być, także pozwolisz, że nie skomentuję co o owych komentarzach myślę

Link to post
Share on other sites

Może testów E2370 jak na lekarstwo z tego powodu że to nowa konstrukcja,a LG nie płaci testerom. Czy na pewno wystarczy do decyzji o zakupie jeden czy dwa testy? A co z opiniami użytkowników?

Na zakończenie dodam,że jeżeli już to napiszę opinię o IPS235 bo takowego zakupiłem do foto.

 

P.S. Równie dobrze mógłbym spytać czy mieliście okazję sprawdzić 2370 w akcji czy tylko opieracie się na testach,bo z kolei ci co go mają,bardzo sobie chwalą ten sprzęt.

Edytowane przez denny
Link to post
Share on other sites

to wszystko w porzadku. dzieki za rade

 

zwracam sie z jeszcze jedno prosba. Da rade podlaczyc display port do mini hdmi? Moze jakas przejsciowka musi byc. Zamieszczam zdjecie

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx560ti-1gb-ddr5256bit-dvimhdmi-pci-express,29179.html

Edytowane przez Kebon
Link to post
Share on other sites

zwracam sie z jeszcze jedno prosba. Da rade podlaczyc display port do mini hdmi?

tylko po co? plus dołączam się do pytania przedmówcy

 

Moze jakas przejsciowka musi byc. Zamieszczam zdjecie

konwerter, podczas gdy dvi i hdmi to, to samo i nie potrzeba niczego poza konkretną wtyczką, DP ma inny sygnał

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dobra monitor zamowilem dzisiaj okolo godziny 17 na agito.pl za 779zl i z przesylka plus do tego ochrona przesylki za 15zl co daje jak sami napisali szybka wymiane monitora z uszkodzeniem fabrycznym. Co mnie ucieszylo. Wartosc wyniosla 823zl. Do piatku dojdzie to postaram sie zdac relacje.

 

Dobra jestem juz po zamontowaniu wszystkiego. Monitor prezentuje sie wysmienicie. Jak odpalilem Undisputed 3 w 1080p bylem zachwycony jakoscia obrazu. W tym samym momencie montowalem tez geforca gtx560ti i w takiej grze jak bulletstorm na max detalach w 1920 na 1080 wyglada znakomicie. Jestem naprawde zachwycony. Nie mialem zadnego bledu fabrycznego. Wszystko dopasowane i elegancko dziala. Smuzenia nie zaobserwowalem. Gralo i ogladalo sie fantastycznie. Dziekuje wszystkim za rady a szczegolnie drachenfelesowi. Zajme sie teraz kalibrowaniem obrazu zeby wygladalo to jeszcze lepiej ;-)

Link to post
Share on other sites

Też kupię ten monitor, o ile to Dell U2312HM :) Wcześniej miałem sporo wątpliwości co do niego, chciałem brać 120 Hz TN, albo LG na IPSie, ale ostatecznie decyduję się na tego Della i wiem, że nie będę żałował. Dzięki, Drachenfeles.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...