Skocz do zawartości

MSI GTX 580 Lightning XE 3072MB DDR5 jaki jest?


Recommended Posts

Bierz jak masz kase i sie nie zastanawiaj, to jedno solidne gpu, sam ma gtx580tf2 podkręconego do poziomu lightinga na 835mhz i karta smiga pieknie w 1920x1080 rozdzielczości. BF3 ultra spokojnie. Chyba, że nie pali sie, to poczekaj na geforcy 7xx, ale drogie na pewno będą.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

To zależy do czego chcesz kartę, jak do normalnego grania, to gtx580 i tak owni 95% gier na rynku (5% to zwykłe dziady bez optymalizacji jak metro), a jak masz zamiar bić rekordy w 3dmarkach i szukasz mega kopa to poczekaj na gtx780. Karta ma być podobno wydajna jak gtx590, ale na pewno w cenie gtx580 jej nie kupisz, bo wywalą cenę z kosmosu. Wszystko drożeje nawet teraz, jak ja kupowałem gtx580 rok temu to był maks za 1800, a teraz nawet 2200 kosztuje. Szczęście w nieszczęściu, ze miałem zezputego referenta i mi na TF2 wymienili.

Link to post
Share on other sites

Nie warto.

 

Byłem posiadaczem tej karty przez kilka dni. Chłodzenie wygląda ładnie ale różni się tylko kolorem. od wersji Lightning z 1.5GB pamięci.

Przeanalizowałem dziesiątki testów i większa pamięć tej karty nie daje nawet 1% większej wydajności w grach.

Jeżeli chcesz Lightninga to zdecydowanie nie w wersji Extreme. Płaci się za coś co nie jest wykorzystywane.

Link to post
Share on other sites

to gtx580 i tak owni 95% gier na rynku (5% to zwykłe dziady bez optymalizacji jak metro)

Oczywiście zapomniałeś wspomnieć, że nie w rozdziałce 2560x1600 (ale to już gigantyczny monitorek :) ). Ah i jeszcze sprawa w przypadku skyrima wygląda trochę bardziej skomplikowanie bo możesz do niego sobie wrzucić pełno tekstur zmienić pliki konfiguracyjne i karciocha w rozdziałce 1920x1200 dostanie zadyszki :P

ale swoją drogą jest to wyjątek, których pewnie trochę jest :)

Edytowane przez Pasjonat
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu poczekałbym na nową serię kart graficznych z obu obozów + do tego zmienił całą platformę albo na Ivy Bridge albo na poprawione (jeśli to nastąpi) buldożera.

 

A swoją drogą odnoszę wrażenie, iż ktoś Ci już kiedyś pisał o dobrej wydajności Twojej karty graficznej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...