Skocz do zawartości

LG IPS236V vs LG IPS235V


Recommended Posts

a w monitorze to on jest potrzebny jak nie wiem co

To czekaj... w końcu rozmawiamy o monitorze, czy o:

hdmi, które ma taki sam sygnał co dvi-d i kompletnie nic nie wnosi poza tym, że producent musi za nie opłacić licencję

 

Obaliłem Twoją tezę, że nic nie wnosi, więc od razu EOT, zmiana tematu, zakopujemy pod dywan, itp. itd.? :]
Link to post
Share on other sites

tak o monitorze, cofnij się jeszcze kilka postów od mojego cytatu, cała gadka dotyczyła zasadności instalowania hdmi w monitorach komputerowych, a swoją tezę nadal podtrzymuję - potrzebne jest tam jak świni siodło

Jeżeli mamy w planach podłączenie (choćby awaryjne) np. dekodera, odtwarzacza dvd, konsoli to hdmi się przyda, ale jeżeli miałbym wybierać pomiędzy jakością wyświetlanego obrazu a złączem hdmi to wybrałbym to pierwsze.

Link to post
Share on other sites

W większym lub mniejszym stopniu mnie ten wątek pomógł. IPS 235V zamówiony za 725 zł (z przesyłką) i jutro zaczynam obróbkę zdjęć na nowym screen-ie . Obejrzałem kilka zdjęć ze świadectwem Display Quality Assurance Report i wynika z tego że wykres dla ΔE

​dla każdego monitora ma inaczej poukładane słupki,co świadczy że rzeczywiście każdy monitor przechodzi indywidualną kalibrację.

Link to post
Share on other sites

cała gadka dotyczyła zasadności instalowania hdmi w monitorach komputerowych, a swoją tezę nadal podtrzymuję - potrzebne jest tam jak świni siodło

A nie pomyślałeś, że jak ktoś chce podłączyć do monitora komputer i konsolę na raz, to wygodniej będzie przełączać się między nimi przyciskiem zamiast odkręcania/odczepiania itp. kabla?

 

Swoją drogą chcę kupić IPS225V i zastanawiam się, skąd te różnice w cenie na allegro (można już kupić za 650 zł z przesyłką jak i o 100 zł drożej)?

Link to post
Share on other sites

Od 2 dni ciesze się swoim nowym ekranem IPS235. Wszelkie tablice do kalibracji w necie już przećwiczyłem i jestem zadowolony z wyników. Mam pytanie do posiadaczy tego modelu odnośnie kolorystyki. Czy mimo dobrze ocenianych ustawień fabrycznych,ktoś kalibrował ten monitor? Jeżeli ustawienia fabryczne wam nie odpowiadają,to jakie parametry macie poustawiane w swoich monitorach?

Pozdrawiam Andrzej

Link to post
Share on other sites

jest jedna, niezbyt precyzyjna metoda

zrób tak, odpal sobie tony szarości i kręć tak, by były szare-szare beż nalotu żadnej barwy składowej, potem ta sama śpiewka z czystą bielą

niestety jesteś ograniczony własnym receptorem, a u każdego człowieka postrzeganie jest nieco inne, plus nasza percepcja ma brzydki zwyczaj kłamania i możesz bardziej popsuć niż poprawić

 

natomiast, aby dokonać poprawnej kalibracji potrzeba przynajmniej takiej zabawki:

http://spyder.datacolor.com/product-mc-s3pro.php

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...